Soutěž o Nedej se – vyhodnocení

Nakladatelství Yoli nám věnovalo do soutěže svou horkou srpnovou novinku – román Nedej se od Rainbow Rowellové. Soutěž v neděli skončila. Jak zní správné odpovědi a kdo se může těšit na knihu?

Rowell_Nedej-seAnotace:
Nedej se je příběh duchařský, milostný i detektivní. Je v něm přesně tolik líbání a povídání, kolik v knížkách Rainbow Rowellové čekáte – ale mnohem, mnohem víc nestvůr.
Staletá proroctví předpověděla příchod Největšího mága, který díky své obrovské moci zachrání kouzelnický svět před ničivým zlem. Smůla je, že Simon Snow je nejhorší Vyvolený, jakého kdy kdo vyvolil. Svými kouzly většinou nadělá víc škody než užitku, a tak se radši ohání mečem a čarování nechává na své nejlepší kamarádce. Svět, který má zachránit, nad ním ohrnuje nos. A v boji s tajemným Zlořádem Pletichou se Simon za posledních sedm let taky moc nevyznamenal…
Teď ho čeká poslední rok na Watfordské škole magických umění – možná taky poslední rok jeho života – a on si ho nenechá zkazit ani tím, že mu jeho příšerný, zákeřný, nafoukaný upírský spolubydlící Baz nejspíš přebral holku. Jenomže Baz udělal něco ještě záludnějšího. Beze stopy zmizel. A Simon nebude mít klid, dokud téhle záhadě nepřijde na kloub.

 

Soutěžní otázky:
1) Jak se nazývá kniha Rainbow Rowellové, jejíž hlavní hrdinka ráda četla knihy o Simonu Snowovi?
2) Jaký název má Nedej se v anglickém originále?
3) Kdo přeložil knihu Nedej se do češtiny?

 

Správné odpovědi:
1) Fangirl
2) Carry On
3) Jana Kunová

 

Do soutěže přišlo celkem 66 odpovědí, všechny správné.

Vylosována byla: O. Lukešová z Děčína.

Blahopřejeme.