FOTOREPORTÁŽ: hororová party v Dark Velvetu

Fotoreportáž z oslavy narozenin sametově temné kavárny s bohatým programem.
Pozor! Akce byla pasována na malý český HororCon a pro velký úspěch se bude příští rok opakovat!

Minulou sobotu Dark Velvet cafe bar slavil první rok své existence. Za tu dobu se zde pořádalo mnoho uměleckých akcí, například pravidelná setkání začínajících autorů Magna Litera, výstavy fotografií a obrazů, letošní ErotiCon, a mnoho dalších už se chystá.

 

Na hosty u vchodu čekala tajemná uvaděčka Aleera a nabízela teplý welcomedrink.

01

 

Chybět nemohl ani raut, strašidelné muffiny a stylový dort.

02

 

Součástí oslavy bylo čtení z připravovaných hororových knih dvou českých autorek: zprava Jenny Nowak a Kristina Haidingerová. Obě dámy spojují mystická témata a vampyrismus.

DV_Nowak-Haidinger03

 

Vampýři Jenny Nowak jsou tajemné bytosti napůl bozi napůl šelmy. Některé příběhy se odehrávají relativně nedávno, jiné zasahují hluboko do drsného středověku. Ve Velvetu četla ukázku z rozepsaného posledního dílu ságy o Draculovi: V řetězech.

DV04-Nemrtvy

 

Kristina zase vrací krvesajům jejich původní podobu – opět se stávají monstry – oživlými mrtvými. To je vidět už z obálek (Ti nepohřbení zde v novém přebalu.). Četla se ukázka z chystaného pokračování Těch nepohřbených s názvem Děti Raumy.

DV05_Nepohrbeni

 

Současně probíhala výstava obrazů Sandra Dragoje a Jana Golla z umělecké skupiny Infernalismus, jejíž dílo představil sám autor Sandro.

DV06

 

Následoval slavnostní přípitek s majiteli kavárny.

DV07

 

Jenny přišly na párty i její literární postavy – z Hollywoodu třicátých let a z knihy Nemrtvý Bridget Brightonová, přítelkyně Bely Lugosiho, a Tod Browning, režisér nejslavnějšího Draculy s Belou v hlavní roli…

DV08

 

Poznáte mladíka z přebalu knihy Ti nepohřbení? Tak takhle vypadá nedobrovolný zombík Samuel „zaživa a v civilu“!

DV09

 

Jedna z autorek, Kristina Haidingerová.

DV10_Haidinger

 

Nebyla nouze o krásné…

DV11

 

ale ani děsivé masky…

DV12

 

A zde máme výherkyni kostýmové soutěže:

DV13

 

Skupina Succuba – její styl lze shrnout do tří slov: folk, rum a krev.

DV14

 

Poslechnout si ji přišla i „absintová víla“, modelka Kateřina Urbanová.

DV15

 

Sandro Dragoj odhalil další taje infernalismu. Jeho členové se věnují poezii, próze, kresbě, malbě nebo tanci, neboť… „umění hledí na svět svým vlastním okem a posuzuje jej vlastní kreací. Naším vhledem jest ale peklo…“

DV16

 

Čas na volnou zábavu. Vpravo Marína/Brigita z klipů k románu Ti nepohřbení.

DV17

 

A co se bude dít příště? Na fotce zachycený pan Diuk v sobotu 12. prosince pokřtí v Dark Velvetu svou další knihu Muži, kteří věřili.

DV18

 

A v lednu zde jistá Hanina Veselá poleje knihu Drak bere vše. Na fotografii je zachycena krásná módní návrhářka Riwa Nerona z umělecké skupiny La Femme, pózující s „velkou Magnólií“ a „malou magnólií“. Nová Magnólie bude… Jak jinak, tlustá!

DV19

 

Moderátor Tomáš „Floutek“ Metelka po šichtě.

DV20

 

Společné foto – zprava: usměvavá návštěvnice, návrhářka Riwa Nerona, hudebnice Iva Šářecová, krvesaj Samuel s autorkou Kristinou, modelka Vlaďka Bedrníková, Sandro Dragoj, další z postav z Nepohřbených: Katia a Marína, hostující upír Jaromír, spoluorganizátor akce Tislav Rocker, a úplně dole básník, moderátor a překvapivě také charismatický Dominik z klipů k Nepohřbeným – Tomáš Floutek Metelka.

DV21

 

Text a fotografie: Hanina Veselá

Celá fotogalerie na FB