Soutěž o Cassandru Palmer – vyhodnocení

Jak dopadla soutěž o první dva díly urban fantasy série o jasnovidce Cassandře Palmerové, které vdechla život americká autorka Karen Chance?

Dotkni se temnoty
anotace:
Cassandra Palmerová dokáže vidět budoucnost a komunikovat s duchy — což je vlastnost, díky níž po ní touží mrtví i nemrtví. Duchové mrtvých obvykle nebezpeční nejsou; ti si jenom rádi povídají… pořád. Zato nemrtví, to je jiná kapitola.
Stejně jako každá jiná rozumná dívka se i Cassie snaží upírům vyhýbat. Když však krvežíznivý mafioso, od něhož před třemi lety utekla, Cassii znovu našel a jde mu jen o pomstu, musí o pomoc požádat Senát upírů.
Nemrtví senátoři jí však nechtějí pomoci zadarmo – a tak Cassie musí spolupracovat s jedním z jejich nejmocnějších členů, nebezpečně svůdným upírským mistrem — a cena, kterou požaduje, může být vyšší, než jakou je Cassie ochotna zaplatit…
Ukázka

 

Chance_Unesena_stinem

 

Unesena stínem
anotace:
Jasnovidka Cassie Palmerová zdědila nové magické schopnosti — včetně možnosti cestování časem. Přináší to s sebou ale velkou odpovědnost, kterou by raději neměla. Najednou je z ní nejžádanější dívka ve městě, jak se ji celá řada upírů, duchů a mágů snaží přesvědčit, přinutit nebo svést, aby se přidala na jejich stranu — a s ní i její magie. Jeden z upírských mistrů se však předtím, než na ni vznese svůj nárok, ani nezeptá, co Cassie chce. Nechal vytvořit kouzlo, které ji k němu váže, ona ale neví, jestli to, co k němu cítí, je skutečné – nebo zda si to jen představuje…
Ukázka

 

Soutěžní otázky:
1) Pod jakým českým názvem vyšel třetí díl série Cassie Palmerová?
2) V kterém roce kniha Dotkni se temnoty vyšla poprvé v češtině?
3) Kdo sérii Cassie Palmer do češtiny přeložil?
4) Kdo je autorem českých obálek k sérii Cassie Palmer?

 

Správné odpovědi:
1) Obejmi noc
2) 2012
3) Martin König
4) Larry Rostant

 

Do soutěže přišlo celkem 45 odpovědí, většina správných.
Vylosována byla: D. Rakovičová z Brna.
Blahopřejeme.