Loučíme se s True Blood

Dnes v noci odvysílá HBO poslední epizodu poslední řady seriálu True Blood – Pravá krev. Když jsem v roce 2008, ještě před začátkem vysílání seriálu, četla sedm či osm dílů, co do té doby vyšly knižně (u nás knihy Charlaine Harris vydalo nakladatelství Baronet), nenapadlo by mě, že se ze seriálu stane takový fenomén. Protože myslím, že každý z nás zajímající se o upírské téma o seriálu aspoň slyšel, pokud alespoň pár dílů neviděl. HBO zkrátka odvedlo vynikající práci a taky si ji dokázalo velmi dobře zpropagovat nápaditými plakáty, upoutávkami a reklamami.

 

TrueBloodPosterR

Už úvodní znělka Bad Things je chytlavá (a já ji mám už několik let jako vyzvánění v mobilu) a scény, které ji doprovázejí, jsou přinejmenším znepokojující. A hned z první epizody je jasné, že nepůjde o nic pro prudérní osoby. Zatímco zápletky jednotlivých knižních dílů jsou v první řadě detektivního rázu a točí se především kolem servírky Sookie (Anna Paquin za svou roli získala Zlatý Glóbus), seriál se brzy od knih odklonil, vsadil na hororovější notu, nabídl více postav a dějových linií a všechno tvůrci okořenili řádnou dávkou erotiky, ale především obrovské nadsázky.

A po pravdě právě to množství dějových linií, velký odklon od knih a spousta bizarností a šíleného chování postav mě vždycky zrazovala od dalšího sledování. S podivem jsem to nakonec utla až někdy na začátku páté řady. Seriál a herci ale mezitím dosáhli slávy.

Jak už jsem psala, dnes HBO odvysílá 80. epizodu 7×10 s názvem Thank You. A přestože jsem se nevydržela dívat až do konce a epizody viděla jenom jednou, mnohokrát jsem se u True Blood skvěle bavila a hlavně ze začátku se nemohla dočkat dalšího vysílacího dne. A to není málo. Zvlášť pro mě jako divačku, která seriály vzdává obvykle po dvou epizodách.

Herci se loučí se seriálem:


Vtipný videosestřih, kdybyste náhodou nevěděli, kdo je kdo:


Sestřih z prvních šesti řad: