Soutěž o knihu Červený vrch – vyhodnocení

Nakladatelství Fortuna Libri nám věnovalo do soutěže svou novinku, román Červený vrch od Jamie McGuire, z něhož jste si už mohli přečíst ukázku. Soutěž včera skončila. Jak zní tedy správné odpovědi na soutěžní otázky a kdo se může těšit na knihu?

Anotace:

McGuire_Cerveny-vrchScarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie.
Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch.

Soutěžní otázky:
1) V co se mění oběti pandemie v románu Červený vrch?
2) Které další dva romány autorky Jamie McGuire v nakladatelství Fortuna Libri už vyšly?
3) Kdo román Červený vrch přeložil do češtiny?
4) Pod jakým názvem vyšel román Červený vrch v originále?

Správné odpovědi:
1) zombie
2) Krásná katastrofa, Učiněná katastrofa
3) Jana Pacnerová
4) Red Hill

Do soutěže přišlo celkem 72 odpovědí, většina správných.

Vylosován byla: Z. Ukušová z Květné

Blahopřejeme.