Letní seriály

Možná vám připadá, že léto je na seriály skoupé, ale v letošním červnu a červenci startuje několik žánrových seriálů, takže si určitě mezi nimi vyberete. Nejočekávanějším z nich je zřejmě DelTorova třináctidílná Nákaza (The Strain), ale trailery na Čarodějky z East Endu nebo Hemlock Grove vypadají taky úžasně.

Pravá krev (True Blood) –  7. řada
Premiéra: 22. 6. (vysílací den: neděle)
Stanice: HBO

Utíká to, utíká. Seriál Pravá krev, jenž se dostal na televizní obrazovky na podzim 2008 a vzal si základ v knihách Charlaine Harris, končí letos sedmou poslední řadou. Nezapomenutelná Sookie Stackhouseová v podání Anny Paquin, servírka a telepatka a víla, se loučí a spolu s ní upíři Erik, Bill i vlkodlak Alcide.
Musím se přiznat, že moje nadšení ze seriálu s každou další řadou upadalo a definitivně jsem to vzdala na začátku páté.

 

 

Vlčí mládě (Teen Wolf ) -4. řada
Premiéra: 23. 6. (vysílací den: pondělí)
Stanice: MTV

Že to Vlčí mládě dotáhlo na čtvrtou řadu, mě docela překvapuje, protože já měla trpělivost jenom dva díly. Ale taky mi dávno není „teen“, takže asi žádný div.

 

 

Čarodějky z East Endu (Witches of East End) – 2. řada
Premiéra: 6. 7. (vysílací den: neděle)
Stanice: Lifetime

Rest, který se pokusím dohnat, protože Axiina recenze první řady seriálu, trailer i Kometina recenze na knižní předlohu mě zaujaly.

 

 

Hemlock Grove – 2. řada
Premiéra 11. 7. (celá řada v jeden den)
Stanice: Netflix

První řada mě docela bavila a dlouho držela v napětí, přestože má seriál celkově pomalejší tempo. Skončilo to dost zajímavě, takže na pokračování ráda mrknu. Navíc trailer na druhou řadu vypadá mnohem akčněji a děsivěji, než jaká byla první série.

 

 

Nákaza (The Strain)
Premiéra: 13. 7. (vysílací den: neděle)
Stanice: FX

Přestože horory moc nemusím (a chápu, že je to divné u někoho, kdo čte skoro samé upířiny), tak mě první díl knižní předlohy tohoto seriálu zaujal a kupodivu mi na něm vadilo jediné – že jsem měla pocit, že se dívám na film či seriál, a ne že čtu knihu. Určitě na to mrknu, přestože teasery vypadají hodně děsivě.

 

 

Upíři z Morganville (Morganville Vampires) (webseriál)
Premiéra:???
Stanice: Geek and Sundry kanál na YouTube

Sérii Upíři z Morganville od Rachel Caine mám hodně ráda, a tak jsem zvědavá, jak bude vypadat tenhle webseriál, který bude délkou asi jako film rozstříhaný na deset kousků. S nízkým rozpočtem nejde čekat zázraky, ale z fotek z natáčení je poznat, že se mladí herci dobře bavili, tak se to snad odrazí i na výsledku.