Nové knihy za duben 2014 v angličtině

Po na nové tituly lehce utlumeném březnu nastoupil s plnou silou duben a přinesl na šedesát nových románů z žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme výběr nejzajímavějších z nich.

 

Novinky

 

 

Alivia Anders: A Shard of Ice

Úvod do YA série Black Symphony.
Třináctiletá Lilix Morganová je čtyři týdny po svém únosu objevena na ledové kře plovoucí uprostřed moře. Nevzpomíná si na nic ze svého únosu, pouze od té doby slýchává neznámou melodii. O rok později si Lilix splní sen a odchází do akademie Baelmorte, aby se stala profesionální houslistkou. Její život konečně nabírá správný směr, když ji najednou začnou pronásledovat podivné sny. Ve společnosti ostatních dívek v akademii ale brzy zjistí, že s traumaty není sama a vše co se jí stalo, mělo svůj důvod. Prožitá tragédie totiž v Lilix  probudila schopnosti určené k zastavení nepřítele, který měl být zničen už před dlouhými staletími.

Vyšlo: 14.4.; GR

 

 

 

 

Kait Ballenger: Immortal Hunter

Druhý díl paranormální romantické série.
Popravčí podsvětí, lovci nadpřirozených stvůr, jsou elitní skupinou odhodlanou chránit lidstvo… ale za jakou cenu?
Coby vymítač byl David Aronowitz vždy cílem démonů. Teď, když je členem Popravčích, vzbuzuje jeho jméno strach. Když ale démon ovládne svůdné tělo jediné ženy, kterou kdy miloval, musí se David postavit jejich bolestivé minulosti, aby ji zachránil.
Část svého srdce, které Allsún O’Hareová před dávnou dobou věnovala Davidovi, ji uvěznilo na rozhraní dvou světů: faeského a lidského. Když pak David přichází, aby ji zachránil, je osudem dáno, aby se postavila svému největšímu pokušení – a své největší chybě.
Teď spolu hrají hlavní role v ďábelské hře démona, jenž ji posedl. David se musí rozhodnout, jestli je ochoten obětovat život, aby Allsún zachránil ten její – a zároveň s tím budoucnost celého lidstva.

Vyšlo: 1.4. ; GR

 

 

Marcella Burnard: Nightmare Ink

První díl urban fantasy série Living Ink.
Isa Romanchzyková může díky svému umění a magii ničit i znovu tvořit. V tetovacím salónu Nightmare Ink pomáhá těm, kteří potřebují spoutat sílu uzavřenou v magických tetováních. Ta výrazně posilují schopnosti majitele, ale také ho mohou stát život. Když do salónu přijde Isiin přítel s tetováním, které ho už téměř zabilo, Isa mu nemůže odepřít pomoc, i když to znamená, že po letech poruší slib a místo spoutání sama vytvoří nové dílo. Pravá noční můra pro ni ale nastává v okamžiku, kdy se po únosu musí vyrovnat s vlastním tetováním, které obsahuje nebezpečnou entitu odhodlanou podniknout cokoliv, aby se osvobodila z těla své hostitelky.

Vyšlo: 15.4. ; GR

 

 

 

 

Dana Cameron: Pack of Strays

Druhý díl urban fantasy série Fangborn.
Archeoložka Zoe Millerová se teprve nedávno dozvěděla, že je příslušnicí společenství vlkodlaků, upírů a čarodějnic, jež si vzali za cíl chránil lidstvo. Poté, co otevřela Pandořinu skříňku a snaží se smířit se skutečností, stojí hned před dvěma problémy: musí zabránit politikům, aby odhalili existence nadpřirozených bytostí, a zkřížit plány mocnému řádu Nicomedia, skupině odhodlané vymazat její druh z povrchu zemského.

Vyšlo: 15.4. ; GR

 

 

 

 

Angela Dennis: Shadows of Fate

První díl nové urban fantasy série Shadow Born.
Poté, co se stala svědkem brutální vraždy svého manžela, ztratila Brenna Baudouinová kontrolu nad svými stínovými schopnostmi a uvrhla svůj svět do chaosu. Trest: sto let lovu zdivočelých nadpřirozených bytostí, které během zničující války unikly závojem oddělující reality na Zem.
Během rutinního vymítání zjistí, že jí byl přidělen nový parťák. Na tomhle muži z její rasy se jí ale něco nezdá. Zvláště poté, co začne své nejbližší nacházet spálené na popel.
Gray Warlow tají, kdo doopravdy je, aby se mohl pomstít ženě, jež zradila jeho národ. Jak ji ale poznává, zjišťuje, že není tak bezcitná zrůda, za jakou ji měl. Že je ve skutečnosti silnou, zranitelnou ženou.
Společně musí poskládal díly skládačky dřív, než se sami stanou cílem vraha.

Vyšlo: 8.4. ; GR

 

 

Rachel Hawkins: Rebel Belle

První díl stejnojmenné YA série.

Harper Priceová se narodila pro to být školní královnou. Jenže při jedné hodně divné párty získá zvláštní schopnosti a její osud nabere nečekané obrátky. Stane se z ní paladinka – ochránkyně vybavená neuvěřitelnou silou, rychlostí a talentem pro bojová umění. V okamžiku, kdy to vypadá, že její život už nemůže být víc šílený, se Harper dozví, koho že to má chránit. Tou osobou je David Stark, školní reportér a předmět tajemného proroctví, kterého Harper doopravdy nesnáší. Jenže nikdy neříkej nikdy a Harper propadne jeho šarmu právě ve chvíli, kdy přijde na to, že Davidovo předurčení může dost dobře spočívat ve zničení samotné planety Země.

 Vyšlo: 8.4. ; GR

 

 

Alex Hughes: Marked

Třetí pokračování příběhů Adama Warda, bývalého žoldáka Řádu telepatů.
Býval jsem žoldákem Řádu telepatů, než mě vyrazili kvůli mý závislosti na drogách, za kterou vlastně ani sám nemůžu. Teď pracuju pro poldy, pomáhám detektivovi Isabelle Cherabinové řešit vraždy. Ve světě, který technologické války zničily, jen Řád pomohl zachránit, co zbylo. V městě řádí vrazi – a já jen potřebuju svoji dávku.
Pak se u mě jednoho rána objevila moje bejvalka Kara a já teď kvůli tomu mířím na poslední místo, který by mě napadlo – na velitelství Řádu – abych vyšetřil smrt jejího strýce. Přidat se k Řádu byla v první řadě chyba. Vrátit se zpátky potom, co mě vykopli, je nebezpečný.
Naštěstí mě Řád potřebuje víc, než je sám ochotnej uznat. Kařin strýc se před smrtí choval divně – úplnej magor. To šílenství se šíří Řádem jako mor. Celá armáda telepatů pomalu přichází o rozum. Proč, to musíme s Cherubinovou zjistit.

Vyšlo: 1.4. ; GR

 

 

Robin D. Owens: Ghost Seer

Něco na té Clare je. Když nepočítáte duchy…
Když její excentrická teta zemře, racionálně uvažující účetní Clare Cermacová zdědí víc než jen celé jmění. Najednou dokáže komunikovat s duchy. A ačkoli Clare na nějaké přízraky nevěří, je pro ni těžké ignorovat průsvitného mluvícího psa, který se jí objevil v posteli, nebo přízračné kovboje, kteří před ní na ulicích Denveru smekají své stetsony. A už vůbec nedokáže ignorovat sexy – a živého – Zacha Sladea…
Bývalý šerif Zach nechal svou bolestivou minulost v Montaně a v Denveru chce začít nový život jako soukromé očko. A právě při vyšetřování případu mu do cesty vpadne Clare. Ne že by jí to vadilo. Vzhledem k tomu, že jí neodbytný duch pistolníka nedopřává chvilky klidu, ví, že bude Zacha potřebovat – a ne jen kvůli drobné výpomoci s případem.

Vyšlo: 1.4. ; GR

 

 

A. Lynden Rolland: Of Breakable Things

Příběh dívky Alex a chlapce Chase, kteří se po smrti ocitli ve světě “duchů”.
Alex Ashová poznala díky své vrozené nemoci jen osamělý a ne právě plnohodnotný život. V momentě, kdy důsledkem tragické nehody přijde o osobu, na které ji nejvíc záleželo, proto neváhá a vybere si stejný osud. Ocitá se na místě, kde zmizí všechna její předchozí tělesná bolest a ona může dělat věci, na jaké si nikdy dřív netroufla. Dostává druhou šanci a vydává se hledat Chase LaSalleho, který pro ni tolik znamenal. V novém světě ale věci nechodí podle známých pravidel a Alex brzy na vlastní kůži pozná, na jak nebezpečném místě se ocitla.

Vyšlo: 29.4. ; GR

 

 

 

 

Natalie Whipple: House of Ivy & Sorrow

 Josephine Hemlocková strávila posledních deset let na útěku před kletbou, která připravila o život její matku. Když záhadný muž zaklepe na dveře Joina kouzly chráněného úkrytu, je více než zřejmé, že vrah konečně přišel na to, jak zničit iposlední členku rodu Hemlocků. Předtím než se Jo může pokusit o jakoukoliv obranu, musí s konečnou platností přijít na to, proti komu vlastně stojí. S každým kouskem odhaleného tajemství se přitom propadá stále hlouběji do moci magie černější, než si kdy dokázala představit. Chycená v pasti nakonec přemýšlí, jestli právě kletba, která zabila matku není tou jedinou cestou, jak ochránit všechny svoje blízké.

Vyšlo: 15.4. ; GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

 

  • Laini Taylor: Dreams of Gods & Monsters (Daughter of Smoke & Bone #3)… vydává Knižní klub
  • J. R. Ward: The King (Black Dagger Brotherhood #12)…vydává Baronet
  • Wendy Higgins: Sweet Reckoning (Sweet Evil #3) … vydává Cooboo