Moje knihovnička – Kometa

Myslím, že za tímhle projektem původně stála Sevia, ale za víc jak dva roky upadl téměř do zapomnění. Takže si i já dovolím pochlubit se svou domácí knihovničkou.
(knihovničky ostatních redaktorů najdete zde, pozn. red.)

Komet_knihy1

Začnu trochu oklikou. Patřím do čtenářské rodiny, i když ne zdaleka všichni členové se tomuhle koníčku stále věnují. V každé ložnici u nás doma se nachází alespoň maličká police na knihy. Jen ta moje je trochu větší. Trochu víc větší.

Mým heslem je chaos, ale organizovaný, takže řazení mám podle sérií. Abecední systém, žánrový systém, tak to mi nic neříká. I knihovničky mám ve stylu „každý pes jiná ves“. Jedna uzavřená, další prosklená a občas nějaká knížka na poličce pod postelí. I když krabice na půdě to jistí. Nejsem žánrově vyhraněná a patřím mezi tzv. křečky. Nerada se knížek zbavuji, a proto mě docela nadchly čtečky. Nafukovací knihovny na našem trhu totiž stále nejsou.

Co se u mě v policích nachází? Dá se tu najít nejedna detektivka, historické i současné romance, knihy o historii, památkách i cestování. A samozřejmě nemůže chybět fantasy.

Komet_knihy2