Soutěž o knihu Vampýrská akademie – vyhodnocení

Nakladatelství Domino vydalo ve filmovém kabátku první díl populární upírské série Vampýrská akademie autorky Richelle Mead a tuto knihu nám poskytlo do soutěže. Jak soutěž dopadla a kdo se může těšit na knihu?

Mead_Vampyrska_akademie

 

Anotace:
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

 

Soutěžní otázky:
1) Ve kterém roce vyšel první díl Vampýrské akademie v nakladatelství Domino poprvé?
2) Kolik vyšlo celkem dílů série Vampýrská akademie?
3) Jaké další série autorky Richelle Mead nakladatelství Domino vydává (jmenujte aspoň dvě)?
4) Kdo ztvárnil ve filmovém zpracování hlavní role Lissy a Rose?

Správné odpovědi:
1) 2009
2) 6
3) Sukuba, Pokrevní pouta, Věk X
4) Lucy Fry – Lissa, Zoey Deutch – Rose

 

Do soutěže přišlo celkem 51 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla: P. Potomová ze Štětí.

Blahopřejeme!