Nové knihy za listopad 2013 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih doputovalo za měsíc listopad na třicet nových titulů z žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme vám nejen výběr těch nejzajímavějších z nich, ale i přehled toho, které listopadové zahraniční novinky můžeme očekávat v českém vydání.

 

Novinky

Jennifer Lynn Barnes: The Naturals

Sedmnáctiletá Cassie se narodila s přirozeným talentem číst druhé. I z těch nejmenších detailů dokáže poskládat, kdo jste a jaká jsou vaše tajná přání. Svoji schopnost nebere příliš vážně až do chvíle, kdy u ní na dveře zaklepe policie. FBI se rozhodla sestavit zvláštní tým složený z výjimečně talentovaných teenagerů, kteří dostanou za úkol řešit odložené případy, a Cassie patří mezi ně. Když podepisuje zapojení do programu ani ve snu ji nenapadne, že by se řešení pár starých zločinů mohlo proměnit ve hru na život a na smrt. Ona a její tým ale najednou mají v patách vraha, který se nezastaví před ničím.

Vyšlo: 5. 11.; GR

 

 

 

Devon Monk: Hell Bent

Magie není co bývala. Postupně ztratila svou moc a stala se jen docela neužitečnou zvláštností. Neplatí to ale v případě Shamea Flynna a Terrica Conleye. Oni dva mají jako jediní dar oživit magii a přivést jí zpět k původní síle. Potloukají se Portlandem, přežívají všelijak, ale hlavně svůj potenciálně nebezpečný dar za každou cenu drží v tajnosti. Vláda je přesto nakonec vypátrá, vypíše odměnu a jim nezbývá než začít hodně rychle utíkat. Jejich dar se za žádných okolností nesmí dostat do nesprávných rukou a v patách je jim přitom krásná a stejně tak smrtící nájemná vražedkyně.

Vyšlo: 5. 11.; GR

 

 

 

 

Denise Grover Swank: The Curse Keepers

Závoj mezi naším světem a světem duchů chránil lidstvo před zlobou mrtvých spolehlivě po více než čtyři století, najednou se ale začíná rozpadat.

Ellie Lancasterová žije na místě, kde kolem roku 1500 zmizela beze stopy tajemná kolonie Roanoke prvních virginských osadníků. Pouze potomci dvou mužů, kteří byli zmizení svědky, tuší, co přesně se tehdy odehrálo. Ellie je jedním z těchto potomků, patří ke Strážcům kletby a od mala slýchává strašidelná vyprávění o tom, co se stane, když se dva ze Strážců potkají a neuposlechnou svých povinností. Považuje to za neškodnou pohádku do okamžiku, než se setká s pohledným Collinem Daielyem. Proroctví se začíná naplňovat a Ellie musí s Collinem rychle spojit síli, aby společně odvrátili hrozící katastrofu a znovu zahnaly nadpřirozené síly tam, kam patří.

Vyšlo: 19. 11.; GR

 

 

Pokračování sérií

Cat Adams: To Dance With the Devil to dance

Šestý díl urban fantasy série o Celii Gravesové, osobní strážkyni, která je z části upír a z části siréna.

Celiina nejnovější klientka patří ke členům čarodějnické rodiny vedoucí po generace spor s ostatními kouzelníky. Při nejbližším úplňku ji čeká smrt za předpokladu, že se Celii nepodaří vyjednat příměří nebo zlomit kletbu, která na ni byla uvalena.

Kromě nepřijemné pracovní situace si nemůže Celie v osobním životě na nic stěžovat, konečně dostala pod kontrolu svoje schopnosti a jediné co jí kazí radost je milostný život. Obzvlášť když se musí obrátit o pomoc na svého už-snad-ex-přítele, potom co je její klientka unesena.

Vyšlo: 5. 11.; GR

 
Paula Altenburg: Black Widow Demon

Druhé pokračování paranormal fantasy série Demon Outlaws.

Vznětlivá a tvrdohlavá poloviční démonka Raven je na rozkaz svého nevlastního otce odvedena k popravě. S využitím nadpřirozených schopností a za přispění smrtelníka Bladea se jí podaří uprchnout a právě Blade představuje nyní to jediné, co brání její horkokrevné povaze v cestě za odplatou. Jako bývalý nájemný zabiják dobře ví, jak těžké mohou být následky některých činů, a proto se rozhodne Raven za každou cenu od pomsty odvrátit. Společně se vydají hledat bezepčný úkryt, jeho dosažení ale nebude úplně jednoduchou záležitostí.

Vyšlo: 26. 11.; GR

 

 

 

 

Jennifer L. Armentrout: Sentinel

Pátý díl young adult série Covenant.

Sedmnáctiletá Alexandra čelí finální zkoušce. Smrtelný svět se pomalu propadá do chaosu a ona musí nechat daleko za sebou porážku, která otřásla její vírou v to, že dokáže ukončit zuřící válku a jednou pro vždy zajistit mír. Přes veškerou komplikovanost vztahu k Aidenovi se právě s ním vydává do podsvětí, aby odtud společně osvobodili jednoho z nejnebezpečnějších bohů vůbec. Na konci cesty bude Alexa stát před strašlivým rozhodnutím, zda zničit všechno a všechny, na kterých jí záleží, nebo obětovat samu sebe.

Vyšlo: 2. 11.; GR

 

 

Keri Arthur: Darkness Splintered

V pořadí šestá kniha urban fantasy série Temní andělé, spin offu k příběhům Strážkyně Riley Jensonové.

Risa Jonesová má neobyčejnou rodinnou historii, jejím důsledkem je mimo jiné schopnost mluvit s dušemi mrtvým a také možnost procházet se po hranici oddělující náš svět od světa na druhé straně. Když ztratí druhý klíč k peklu, naštve tím hned několik hodně mocných lidí v čele se svým otcem, který dá Rise víc než jasně najevo, aby klíč urychleně našla, jinak to odnesou její přátelé. Aby problémů nebylo málo, upíří koncil Risu považuje za monstrum zasluhující smrt a nechá ji v klidu dýchat pouze za předpokladu, že jeho členům pomůže odstranit hlavu koncilu – madam Hunter. Risa zjišťuje, že nemá příliš na výběr a musí si pospíšit, než někdo ukradeným klíčem otevře druhou pekelnou bránu a přivede svět zase o kousek blíž k apokalypse.

Vyšlo: 5. 11.; GR

 

 

 

Lauren Dane: Wild Darkness
Čtvrtý a závěrečný díl paranormal fantasy série Bound by Magick.

Atentát, který téměř stojí život jednu z čarodějek nejmocnějšího klanu v zemi, rapidně zhorší napětí mezi lidmi a Jinými. Ti se zoufale snaží zabránit schválení zákona, který by je zbavil veškerých práv, zatímco přímo pod jejich rukama lidští separatisté plánují věc mnohem horší: úplné zničení Jiných. Na prahu války musí hlava ochranky Jiných Helena Jaansenová překonat svůj strach ze selhání a vložit všechny síly do pokusu zachránit vlastní druh. Proti svému lepšímu úsudku přitom v nastávajícím boji spoléhá stále častěji na pomoc osobního strážce, Faine Leviathana, ke kterému ji poutá víc než jen profesní vztah.

Vyšlo: 5. 11.; GR

 

 

 

 

Corrine Jackson: Pushed

Druhá kniha trilogie Zloději smyslů.

Remy O’Malleyová léčí pomocí dotyku a každou nemoc nebo zranění přitom přenáší na sebe. Nikdy neměla snadný život, ale v žádném případě nepochybovala o tom, co je správné. Až do chvíle kdy potkala Ashera Blackwella, původně Ochránce Léčitelů, který obětoval své smysly, aby dosáhl nesmrtelnosti. Získat smysly zpět může jen tehdy, když zabije Léčitele. Remy však Asher zabít nedokáže, místo toho ji přivede do šedé zóny mezi dva znepřátelené světy. Na čí stranu se má v po staletí probíhající válce Remy přiklonit? Nebo snad existuje třetí možnost, která by však znamenala výpravu na místo, z něhož by se ona sama už nikdy nemusela vrátit?

Vyšlo: 26. 11.; GR

 

 

 

 

Kate Locke: Long Live the Queen

Závěrečný díl steampunk trilogie Nesmrtelné impérium.

Xandra Vardanová měla za to, že život bude o něco snazší, když přijme korunu z rukou goblinů a stane se jejich královnou, ale nemohla se víc mýlit. Úplně každý: upíři, vlkodlaci I lidé chtěji mít gobliny na své straně, protože kdo uzavře spojenectví s nimi, ten zvítězí.

Královna Viktoria jde po její hlavě, alfa smečky vlkodlaků Vex touží po jejím srdci a Xandra stále nemůže přijít na to, kdo by rád získal její krev. Náboženští fanatici a politické intriky přivádějí Británii na kraj občanské války. V ulicích Londýna řádí perfektní stroj na zabíjení: šestnáctiletá dívka, která utekla z tajné laboratoře a Xandra dochází k názoru, že kralování nebyl její nejbrilantnější nápad a jestli honem rychle něco nepodnikne, může to být také její nápad poslední.

Vyšlo:  12. 11.; GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Rachel Caine: Daylighters (The Morganville Vampires, #15)…vydává Brokilon
  • Gail Carriger: Curtsies & Conspiracies (Finishing School, #2)…sérii chystá k vydání CooBoo
  • Richelle Mead: The Fiery Heart (Bloodlines, #4)…vydává Domino