Čarodějové, čarodějnice, čarodějčata v literatuře – 4. část – Oksa

Mládí vpřed…
Oksa Pollocková autorek Anne Plichotové a Cendrine Wolfové
Téměř třináctiletá Oksa Pollocková se s rodiči přestěhovala z Paříže do Londýna. Nastupuje do školy Svatého Proxima se svým nejlepším kamarádem Gustou.

Plichotova_Oksa1Neposedná milovnice jízdy na kolečkových bruslích napřed jedná, a teprve potom myslí. Odvážná mladá dívka si zakládá na ninja stylu a miluje bojové umění. Pod fasádou tvrďačky se však skrývá něžná a milující dcera a kamarádka. Zvídavost často vítězí nad ohleduplností a taktem, ale co také od puberťačky čekat.

Znamení ve tvaru osmicípé hvězdy se jí objeví na břiše a označí ji za Vyvolenou. Díky tomu zjišťuje, že má moc dovést Prchlíky do Země, která je nyní pod nadvládou zla. Edéfie je chráněná světelnou rouškou, a ta ji dělá neviditelnou před zraky těch Zvnějšku. Postupně se učí ovládat nadpřirozené schopnosti, mezi něž patří i vzducholétání. Doléhá na ni zodpovědnost za ochranu dvou světů – toho ve Zvnějšku, kde se narodila, a Edéfie, kde má její rodina kořeny.

Zajímá se o astronomii, poslouchá hlavně rockovou hudbu, čte manga komiksy a miluje pirožky. Oblíbený film – Já, legenda.

Má oříškově hnědé vlasy ostříhané na mikádo, břidlicově šedé oči, trochu křivé zuby a sportovní postavu. Po knize Vyvolená přichází Les zbloudilých a následuje díl třetí s názvem Srdce dvou světů.

Hlavní hrdince je čtrnáct let, a protože je otrávená, musí požít protijed. Léčba má vedlejší efekt, a to zrychlené stárnutí. Kouzelnost Mladší má najednou šestnáct let, měří metr sedmdesát dva a váží padesát šest kilo. Věk se zastavil. O její přízeň soupeří dva chlapci, Gusta a Togdual.