Nové knihy za duben 2013 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih tak doputovalo za měsíc duben přes padesát nových titulů z žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme nejen výběr nejzajímavějších z nich, ale i přehled toho, které dubnové zahraniční novinky můžeme očekávat také v českém vydání.

 

Novinky

Paul Cornell: London Falling

Temnota povstává…
Detektiv inspektor James Quill stojí před největším drogovým zátahem své kariéry, když je  nečekaně jeho hlavní podezřelí Rob Toshack zavražděn v zadržovací cele. Rozčílený Quill okamžitě nařizuje vyšetřování, na které nasazuje analytičku Lisu Rossovoou a policisty v utajení Costaina a Seftona. Nic na Toshackovo vraždě ale není normální. Zdá se, že ten člověk uzavřel smlouvu s podivnou entitou s okultními schopnosti, která ho držela vždy o krok před policií, dokud se něco nezvrtlo. Tým vyšetřovatelů tak zřejmě stopuje podezřelého, který dokáže ohýbat čas, manipulovat se vzpomínkami a nezaváhá zabíjet. Policisté postupně pronikají stále hlouběji a hlouběji do tajemství magie pulzující v londýnských ulicích a brzy jim zbývají pouze dvě možnosti: panikařit nebo se rozhodnout využít tuhle moc pro správné účely. Naučit se pravidla nové hry, ale nebude nic snadného, musí se je přitom naučit rychle, vždyť v sázce nejsou pouze jejich životy.

Vyšlo 16.4; GR

 

Thea Harrison: Rising Darkness

První díl temné paranormální ságy, v níž stojí osud lidstva na hraně propasti a klíč k záchraně drží dva milenci…
Mary pracuje na pohotovosti a je tedy zvyklá na chaos a stres. Ten brzy umocní hlasy, jež se jí začínají ozývat v mysli, stejně jako znepokojující sny, které jí nedávají odpočinout. Pak pozná Michaela, pohledného a tajuplného muže, který ví víc, než přiznává. S jeho pomocí si pomalu vzpomíná na svou vlastní minulost.
Před tisíci lety jich bylo osm. Muž nazývaný Podvodník přišel zničit svět, ale ostatní ho zastavili. A reinkarnováni v tom stále pokračují. Mary se musí po Michaelově boku připravit na bitvu. Pak si ale vzpomene, kdo ji v minulém životě, před devíti stovkami let zabil… Michael.

Vyšlo 2.4; GR

 

Sylvia Lewis: Beautiful Decay

Příběh o dívce, která přináší zkázu všemu, na co sáhne.
Ellie Millerová odjakživa potřebovala kolem sebe prostor. Doslova. Díky doteku, pod kterým chřadne a umírá vše, k čemu se přiblíží, si nutně musela udržovat odstup od ostatních. Spolužáci ze střední se nikdy nehrnuli přátelit se s někým, kdo má nálepku „blázna“, nováček na škole Nate MacPherson, ale tohle pravidlo najednou nerespektuje a snaží se s ní sblížit. Ellie zůstává opatrná, dokud jí Nate nesvěří, že ví přesně, jak se cítí. Ellie patří mezi viviomancery a dokáže manipulovat s životními silami. Nate naopak jako nekromancer ovládá smrt. Zdají se být v perfektní rovnováze a Ellie zjišťuje, že Natovi věří a začíná se do něj zamilovávat. Naneštěstí pro oba rodinná tajemství mohou zabíjet a ani jejich spojené síly nemusí stačit k poražení zla. Ellie Millerová se snažila celý život od sebe každého odehnat, nyní přichází na to, že pustit si lidi k tělu, bude možná jedinou cestou, jak zachránit ty, které miluje.

Vyšlo: 9.4; GR

 

Cat Winter: In the Shadow of Blackbirds

Duchařský příběh doplněný o dech beroucí archivní fotografie z počátku 20. století.
V roce 1918 svět stojí na pokraji apokalypsy. Američané bloudí ulicemi svých měst s obličeji těsně ovázanými rouškami jako jedinou ochranou proti smrtící španělské chřipce, vláda posílá mladé muži do předních linií brutální války a všude se šíří atmosféra paniky a strachu. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková přihlíží, jak se zoufalé rodiny a přátelé obětí uchylují pro útěchu k seancím a senzačním duchařským fotografiím. Sama Mary na duchy nevěří, dokud k ní v nejtěžší chvíli nepřijde její první láska – chlapec, který zemřel v bitvě. Co po ní může chtít?

Vyšlo: 2.4; GR

 

Pokračování sérií

 

Jenna Black: Rogue Descendant

Třetí část urban fantasy série o Nikky Glassové, soukromé vyšetřovatelky, která zjistí, že je nesmrtelnou lovkyní.
Nikky musí s pomocí svých schopností najít Konstantina, vůdce Olympianů, který se ukrývá neznámo kde. Série útoků ji ale přivede na myšlenku, že Konstantin vyšel z úkrytu a nyní se snaží Nikky zabít. Její hledání komplikuje Cyrus, Konstantinův syn a nový vůdce Olympianů, k nimž se nyní přidala i manželka Nikkyina šéfa. Konstantin tedy za útoky vůbec nemusí stát. Za vším může být Emma, která si víc než co jiného přeje válku – válku, kterou Nikky se svými spojenci nemůže vyhrát.
A zatímco se snaží zjistit, kdo je tu skutečným nepřítelem, komplikuje se i její osobní život. Milovat syna bohyně smrti, který se snaží ovládnout svou smrtící magii, je ale tou nejmenší Nikkyinou starostí…

Vyšlo: 30.4; GR

 

Karina Cooper: One for the Wicked

Závěrečný pátý díl paranormální série o čarodějnicích z New Seattlu, města vybudovaného v ruinách původního Seattlu.
Doktorka Kayleigh Lauderdaleová má v rukou jediný lék na to, co v městě zabíjí čarodějnice. Povstalci ho touží získat, posílají proto svého nejlepšího agenta, Shawn Lowe má ale svůj vlastní plán, v němž nepočítá s ničí spoluprací – tím méně s dcerou jeho zapřisáhlého nepřítele. Snaží se proto vzdorovat vzájemné přitažlivosti, chce jen získat, pro co přišel. Svět ale spěje do záhuby a Kayleigh se Shawnem se musí držet spolu, aby přežili.

Vyšlo: 30.4; GR

 

Delilah S. Dawson: Wicked as She Wants

Druhá kniha steampunkové paranormální série Blud, která se tentokrát vydává po stopách upíří princezny odhodlané získat za každou cenu zpět, co je po právu její.
Když se Ahnastasia probudí, oslabená a hladová, není si jistá, zda ji láká víc zvuk hudby nebo výjimečná vůně krve. Zdrojem obojího se ukáže být záhadný muž jménem Casper Sterling, kdysi jeden z nejúspěšnějších muzikantů v Londýně, v současnosti bohužel jen stín toho jména. Pro nešťastnou Ahnu představuje jedinou naději pro návrat zpět do její mrazivé a magické Freesie, a tak se společně vydávají na dlouhou pouť do země, kde královskou rodinu mezitím drží v šachu po moci toužící čarodějka Ravenna. Jak se návrat domů blíží, Ahna si  uvědomuje nevyhnutelnost rozhodnutí, které bude brzy muset udělat. Rozhodne se následovat své srdce, o kterém donedávna netušila, že ho má, anebo nastoupí na trůn, pro který byla od malička vychovávána? S Casperovou pomocí ale možná bude moci mít oboje…

Vyšlo: 30.4; GR

 

Faith Hunter: Blood Trade

Šesté pokračování urban fantasy příběhů o Jane Yellowrockové, kožoměnce schopné se proměnit do čehokoli a do kohokoli chce.
Vládce upírů města Natchez v Mississippi stojí před výzvou. Jeho město terorizují divocí upíři, kteří lidi považují za pouhou kořist. Obrátí se proto na Jane, zkušenou lovkyni upírů. Jednu věc před ní ale zatají – tyto divoké upíry nelze zabít tak snadno, jako jiné. Zdánlivě jednoduchá práce se tak pro Jane strhne v boj o přežití nejen své, ale i nemocného dítěte, které je jí svěřeno do péče.

Vyšlo: 2.4; GR

 

Sherrilyn Kenyon: Inferno

Čtvrtý díl young adult série navazující na Temné lovce.
Nick právě oslavil šestnácté narozeniny, ale zatímco se kluci jeho věku připravují na studium na univerzitě, Nickovi jdou po krku nepřátelé. Neví, komu má věřit. Jeho jediným spojencem se zdá být člověk, který ho má podle proroctví zabít.
Ti, kteří usilují o Nickův život, probudili mocnosti, jichž se bojí i bohové. Nick se učí ovládat živly, ale ten, který potřebuje k poražení nepřátele, je předurčen ho zničit. Jak se říká, oheň nezná slitování, a pokud má Nick přežít všechny nástrahy, musí obětovat část sebe samého. Sebeobětování je ovšem jen zřídka nejchytřejším řešením. Někdy jím zmatete své nepřátele a sebe snad ještě víc. A někdy musíte důvěřovat svému nepříteli, abyste zachránili své přátele. Ale co když jste svým nepřítelem právě vy sami?

Vyšlo: 9.4; GR

 

M.J. Scott: Iron Kin

Třetí díl urban fantasy série Half-Light City. Vítejte v rozděleném městě. Na jedné straně fae a lidští mágové, na druhé upíři a netvoři převlékající kůži. Mezi těmito protivníky stojí jen křehká mírová dohoda připravená se rozpadnout v prach při první malé provokaci.
Vychovávali mě k poslušnosti a správným rozhodnutím. Pro moji rodinu to znamená zůstat v bezpečí za zdí lidské společnosti, být respektovaná jako metalmág a nikdy se nepouštět do ničeho nebezpečného. Jenže dohoda se rozpadá a jestli bude zničena, v bezpečí už nezůstane nikdo. Pro záchranu města a všech, na kterých mi záleží, tak udělám cokoliv, i kdyby to mělo znamenat uzavřít spojenectví s mužem, který je pravým opakem správné věci.

Vyšlo: 2.4; GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Wendy Higgins: Sweet Peril (Sweet Trilogy #2) – sérii k vydání chystá Cooboo
  • C.C. Hunter: Chosen at Nightfall  (Tábor Shadow Falls #5) – sérii vydává Baronet