Gena Showalter: Alien Huntress

Série Alien Huntress Geny Showalter se odehrává cca sedmdesát let v budoucnosti, kdy se na naší planetu dostávají přes portály různé mimozemské rasy. Organizace AIR (Alien Investigation and Removal) kontroluje tyto „vetřelce“, a pokud poruší lidské zákony, může proti nim volně zakročit či je i zabít, aniž by musela čekat na soud.

Série spadá spíš do žánru sci-fi než fantasy, nejde v ní o magii, ale o technický pokrok a mimozemský původ, jež dávají hrdinům silnější schopnosti. Těch mimozemských ras existuje okolo padesátky, ale jsou zmiňovány postupně v průběhu celé série, takže se čtenář nemusí obávat velkého náporu na paměť, a zřejmě ani za celou sérii nebudou popsány všechny.

AwakenMeDarklyAwaken Me Darkly
anotace:
V nedaleké budoucnosti pracuje Mia Snow jako lovkyně mimozemšťanů pro nové chicagské policejní oddělení. Vede zvláštní tým agentů a je výborná ve své práci. Byla přitom, když její bratr zahynul rukou mimozemšťanů, a jizvy na jejím těle vypovídají o mnoha vyhraných bitvách. Série vražd přivede Miu a jejího partnera Dallase na stopu mimozemšťana; Dallas však skončí v nemocnici a bojuje o život.
Šance na Dallasovu záchranu se objeví ve formě vysokého sexy cizince – mimozemšťana podezřelého z vraždy. Kyrin patří k smrtícím Arcadianům, má schopnost vyléčit zraněného agenta, ale není to zadarmo. Mia se musí odevzdat do rukou Kyrina… a podlehne vzájemné přitažlivosti. Pohybuje se na hraně, riskuje jak svůj odznak, tak svůj život. Čím blíže je Kyrinovi, tím lépe chápe svoje srdce, své lidské touhy – a odhalí šokující tajemství, které otřese vším, čemu doposud věřila.

V první knize osmadvacetiletá agentka Mia vyšetřuje vraždy a zmizení několika mužů. Podle stop na místě činu podezřívá rasu Arcedianů, kteří jsou schopni telekineze a čtení myšlenek. S pomocí kolegy Dallase z A. I. R. se dostanou na stopu sourozenců Lily a Kyrina; všechny důkazy ukazují proti nim. Samozřejmě to není tak jednoduché a Mia se nakonec do Kyrina zamiluje a odhalí, že sama je napůl jiné rasy.

Kniha je vyprávěna v první osobě z pohledu Mii. Mia je ten typ drsné hrdinky, kterou má člověk rád po pár stránkách – s nikým se nepáře, neuznává autority. Je ženská pracující v mužské profesi, a o to víc musí dokazovat, že má na vedení své jednotky nárok právem. V tomhle docela připomíná Anitu Blake či Kate Daniels. Takže zatímco první část příběhu je hlavně o policejní práci, v druhé je to víc romance.

 

Enslave Me Sweetly
anotace:
Eden Black žije mezi lidmi a chrání je před mimozemšťany, kteří se je snaží unést a zotročit. Ačkoli sama vypadá jako člověk, Eden je také z jiné planety, je Raka se zlatými vlasy a zlatou pokožkou, nadaná schopností zabíjet bez výčitek svědomí a na první pokus. Tedy až do osudné noci, kdy mine při snaze eliminovat cíl. Selhání nepatří do Edenina slovníku. Ani slovo „partner“ – ale jeden jí je přidělen, poté co se vzpamatuje ze své nepodařené mise. Lidský agent s nervy z oceli Lucius si užívá spalující zuřivost a touhu divoké asasínky, která je příliš pyšná na to, aby přiznala porážku.

Druhá kniha se nese v podobném duchu jako první, i když hrdinka je z jiné rasy, ale zároveň je tajná agentka. Postavy z první knihy tu nejsou, je to jen stejný svět. Zápletka možná ještě lepší než v první knize.

 

 

Savor Me Slowly
anotace:
Mishka byla stvořena pro to, aby se stala tajným operativcem… doslova. Její nádherné tělo bylo mechanicky vylepšeno, aby získala supersílu – a tu bude potřebovat. Na misi musí zachránit agenta Jaxona, jemuž hrozí mučení a smrt. S ním objeví dosud nepoznanou vášeň. Vášeň, která jí byla zakázána. Od momentu, kdy se setkají v temné cele, Jaxon touží po jejím dotyku. Ale mechanická polovina Mishky ji občas nutí dělat věci, které nechce. Dokonce ho zradit… a zničit. Jaxon musí porazit muže, který Mishku ovládá, a dokonce i Mishku samotnou, aby získal ženu, do níž se zamiloval.

Od třetí knihy mění autorka trochu koncepci příběhů v sérii, vypráví ve třetí osobě střídavě z pohledu hlavní mužské a ženské postavy. Tímhle způsobem vyprávění se to víc blíží paranormální romanci, jak ji známe třeba z Bratrstva černé dýky.

Třetí díl také obsahuje víc erotiky než předchozí dva, kde byly jedna dvě scény za celou knihu. Postavy z obou prvních dvou dílů jsou už zahrnuty do příběhu, vlastně jedna z vedlejších z první knihy – Miin kolega Jaxon – je v tomto díle hlavní postavou. Tohle propojení vítám, víc to nutí čtenáře číst další díly.

Ve čtvrté knize je hlavní postavou zase někdo, kdo se už vyskytoval v druhém a třetím díle, a tak to pokračuje i v dalších dílech.

Příběhy jsou čtivé, mají spád, autorka Gena Showalter se nezdržuje dlouhými popisy prostředí ani postav, ani dumáním hlavních hrdinů. Už při čtení prvního dílu jsem věděla, že mě série chytila, a další díly mě nezklamaly.

Zatím vyšlo šest dílů, dále dvě knihy pro YA ze stejného světa a povídka v duologii Deep Kiss of Winter.

Alien Huntress:
1. Awaken Me Darkly (2005; 1st POV, Kyrin and Mia)
2. Enslave Me Sweetly(2006; 1st POV, Agent L and Eden)
3. Savor Me Slowly (2007; 3rd POV, Jaxon and Mishka)
4. Tempt Me Eternally (v Deep Kiss of Winter, 2009; 3rd POV, Macy and Breean)
5. Seduce the Darkness (2009; 3rd POV, Devyn and Bride)
6. Ecstasy in Darkness (2010; 3rd POV, Ava and McKell)
7. Dark Taste of Rapture (2011; 3rd POV, Noelle and Hector)

Alien Huntress, young adult:
1. Red Handed (2007)
2. Blacklisted (2007)

Na webu autorky naleznete ukázky z každého dílu.