Druhý díl Amélie provází soutěž

Amélie a tma, první příběh Petry Neomillnerové pro děti, vzbudil velký ohlas u čtenářů i odborníků. Kniha byla letos nominována na Zlatou stuhu, prestižní ocenění IBBY, v literární kategorii pro starší děti. Na pulty knihkupectví vtrhla kniha v prosinci 2012 a její náklad byl už po dvou měsících vyprodán. Nakladatelství Albatros připravilo ihned dotisk a rozhodlo se společně s autorkou vydat další příběh o tajemné Amélii a její kamarádce Markétě. Amélie a barevný svět od Petry Neomillnerové vyjde v září letošního roku. Děti mohou svou verzi příběhu napsat už teď a poslat do soutěže Albatrosu.
Amelie2
„Příběh si o pokračování přímo říká, autorka odevzdala prvních několik stran, které opět slibují napínavý a tajemný, přitom však laskavý, příběh. Tentokrát se budou řešit problémy s první láskou,“ prozradil Ondřej Müller, programový ředitel Albatros Media a.s., který přivedl Petru Neomillnerovou, oblíbenou autorku fantasy románů pro dospělé, k psaní pro děti.

Aby si děti zkrátily dobu, která zbývá do vydání dalšího příběhu Amélie, a zároveň zapojily vlastní fantazii, vyhlásilo nakladatelství Albatros ve spolupráci s Klubem mladých čtenářů literární soutěž o pokračování příběhu z knihy Amélie a tma. Příspěvky v rozsahu 5 až 7 stran formátu A4 mohou děti posílat na adresu nakladatelství do 28. června 2013 s heslem „Soutěž s Amélií“. První tři autoři nejlepších příběhů se osobně setkají s Petrou Neomillnerovou, od níž dostanou podepsanou knihu Amélie a barevný svět.

Zdroj: Albatrosmedia.cz

Amélie a tmarecenze, ukázka