Nové knihy za prosinec 2012 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih doputovalo za měsíc prosinec přes padesát nových titulů z žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme nejen výběr těch nejzajímavějších z nich, ale i přehled toho, které prosincové zahraniční novinky můžeme očekávat také na českém knižním trhu.

 

Novinky

 


Thomas Brennan: Doktor Glass

Napínavý detektivní příběh z prostředí viktoriánského Liverpoolu.
Po nálezu podivné  mrtvoly bez tváře je pověřen vyšetřením této záhady inspektor Matthew Langton. Důkazy naznačují, že tajemný mrvtý muž mohl být zapletený do přípravy atentátu na královnu Viktorii, pravda se ale ukáže ještě bizardnější. Všechny stopy v případu vedou k tajemnému Doktoru Glassovi, který je nejen zapletený do obchodu s lidskými dušemi, ale může být klíčem i k odhalení toho, co se doopravdy stalo Langtonově milované, nedávno zesnulé manželce.

Vyšlo: 31. 12., GR

 

 

Anita Clenney: Guardians of Stone

První díl nové paranormal romance série americké spisovatelky Anity Clenney.
Kendall Morgan trávila dětství pátráním po ztracených relikviích. Spolu se svým otcem, nadšeným a ambiciózním archeologem, k tomu měla ty nejlepší předpoklady, oba sdíleli šestý smysl, který jim pomáhal určit polohu ztracených předmětů. Kendall však nikdy netušila, že její dar může být i prokletím. Poté co ztratila otce při letecké havárii, pokračuje s živností sama a nechává se najmout od pohádkově bohatého Nathana Larrabyho, aby jej doprovázela na expedici s cílem nalézt čtyři tajemné artefakty. Dobrodružná výprava se však ukáže mnohem nebezpečnější, než se na první pohled zdálo.

Vyšlo: 4. 12., GR

 


 

Leigh Evans: The Trouble With Fate

První díl faesko-vlkodlačí série balancující na hranici urban fantasy a paranormální romance.
Hedi Peacockové, půlčici s elfskýma ušima a povahou kožoměnců, otce zabil vlkodlak a matku nechala popravit Faeská rada. Pracuje v kavárně, bydlí s tetičkou Lou a náladovým amuletem Merry a snaží se zapomenout na jediného muže, kterého kdy milovala: Robsona Trowbridge, muže podezřelého z vraždy jejího otce. Když jí tetu ale unese smečka dlaků, aby Hedi přinutila ukrást jistý medailon, jediný, kdo Hedi může pomoci, je ten poslední muž, na koho si kdy myslela, že se někdy s žádostí o pomoc obrátí: Robson Trowbridge.

Vyšlo: 24.12; GR

 

 

Emily McKay: The Farm

Úvodní kniha nové YA série zasazené do dystopické reality, kterou zdecimoval útok nemrtvých.
Jediná bezpečná útočiště pro všechny mladé potenciální oběti upírů nyní představují místa známá jako Farmy. Tyto zdánlivě bezpečné přístavy ale skrývají za svými elektrickými ploty děsivou pravdu a ve skutečnosti slouží také jen jako zásobárny krve. Přežít na Farmě znamená přijmout fakt, že sami lidé někdy bývají těmi nejhoršími monstry ze všech. Důvěra a přátelství tu neexistují a útěk je téměř nemožný.

Vyšlo: 4. 12., GR

 

 

 

Gena Showalter: Last Kiss Goodnight

První díl z nové paranormální série v žánru známé autorky Geny Showalterové.
Na Zemi se před lety usadili lidé z jiných světů. Voják Solomon Judah je jedním z nich. Po výbuchu v kanceláři svého velitele se Solomon probudí v kleci v tajném, zvráceném cirkusu, kde jsou lidé jako on vystaveni jako zvířata v zoo. Klíče k nejen jeho kleci hlídá Vika Lukasová, dcera majitele cirkusu, která se zároveň o svěřence zoo stará s péčí a laskavostí, jaké chybí jejímu otci. Mezi vězněm a hluchou dívkou brzy vzplanou hluboké city. Právě ty ale Solomonovi nepřátelé neváhají využít proti němu.
Příběh je zasazen do reality autorčiny série Alien Huntress.

Vyšlo: 26.12; GR

 

 

Pokračování sérií


Jenn Bennett: Leashing the Tempest

Novela ze světa Arcadie Bell odehrávající se mezi druhým a třetím dílem této urban fantasy série.
Arcadia „Cady” Bell je rázná čarodějka, co randí se sexy démonem Lonem Butlerem a vede tiki bar. Nic se nezdá být nad její síly do chvíle, kdy Lonův šestnáctiletý syn Jupe získá svoje nadpřirozené schopnosti a rozhodne se je bezpečně otestovat tam, kde hrozí nadělat  nejméně škody – na palubě výletní lodi. Vždyť co by se mohlo pokazit?

Vyšlo: 17. 12., GR

 

 

 

Tami Dane: Blood of Dawn

Třetí pokračování urban fantasy příběhů Sloan Skyeové.
Sloan pracuje jako agentka nového odboru FBI zabývajícím se vyšetřováním paranormálních jevů. Její milostný život je tak trochu šílený. Aby si mohla urovnat, co chce, veškerou svou energii, um a cynickou povahu věnuje Sloan radši své práci. Nyní se musí postavit své noční můře – návratu na střední v přestrojení za studentku. Někdo – nebo něco – vysává krev mladým dívkám a pak je zabíjí na elektrickém křesle. K dopadení nepolapitelného a nebezpečného sériového vraha nebude Sloan její výcvik a logické jednání stačit, musí se spolehnout na pomoc někoho s mocí větší, než si kdy Sloan dokázala představit.

Vyšlo: 4.12; GR

 

 

Diana Pharaoh Francis: Blood Winter

Čtvrté pokračování akční temné urban fantasy série zasazené do apokalyptické Ameriky, kde se o své slovo přihlásila prastará magie. Max kdysi snila o vlastním domově a velké rodině, nyní ale bojuje spolu s covenem čarodějnic proti magickému zlu.
Zima se blíží do Montany a lidé se zde scházejí u kázání charismatického kazatele Sterlinga Savage, který prohlašuje, že chce lidem navrátit nadvládu nad světem, stvořit novou utopickou společnost a zničit veškerou magii. Hlas, který slýchá, nepatří ovšem bohu, ale démonovi živícímu se nenávistí, smrtí a ničením, který chce zničit všechny čarodějnice. Brzy vypukne válka a na Sterlingovu stranu se přidají i Maxini nejbližší.

Vyšlo: 26.12; GR

 

 


Elle Jasper: Black Fallen

Čtvrté pokračování urban fantasy série Kroniky temného inkoustu.
Jen jediná bytost je nebezpečnější než upír. Černý Padlý. Lépe řečeno, padlý anděl ovládající černou magii. A nad Edinburghem se z nebes snesli hned tři z nejčernějších Padlých.
Tatérka Riley Poeová přežila kousnutí tří strigojů, nemrtvých vampýrů, čímž od každého z nich převzala část jejich moci. A tuto moc chce Riley využít k dobrým účelům. Coby nová agentka společnosti Nevysvětlené fenomény, která si poradí s jakýmkoli případem příliš nebezpečným pro pouhé smrtelníky, je vyslána do Edingburgu. Na smrtonosné prastaré zlo prohánějící se ulicemi starého města možná ale nebudou její nově nabyté schopnosti stačit.

Vyšlo: 31.12; GR

 

 

J.A. London: Blood-Kissed Sky

Pokračování postapokalyptické série Darkness Before Dawn zasazené do světa, kde se zbytky lidí v izolovaných městech děsí každého soumraku, protože tehdy si pro ně přicházejí Oni a ani sebepevnější zdi tomu nedokáží zabránit. Jenže co když upíři nejsou všichni jen krvelačná monstra a jejich požadavky nepředstavují zdaleka to nejhorší, čeho se je třeba bát? Díky masovému šíření nové zákeřné nemoci Dawn a Viktori nezbývá nic jiného než se vypravit na sebevražednou misi do míst, odkud infekce vzešla, protože jestli nebude zastavena, brzy se nebude kam schovat.

Vyšlo: 26. 12., GR

 

 

Další zajímavé tituly

Urban fantasy
Karina Cooper: Gilded (The St. Croix Chronicles, #2) – GR
Gini Koch: Alien vs. Alien (Katherine „Kitty“ Katt, #6) – GR
Diana Rowland: Touch of the Demon (Kara Gillian, #5) – GR

Paranormal romance
Hanna Martine: A Taste of Ice (The Elementals, #2) – GR
Pamela Palmer: A Love Untamed (Feral Warriors, #7) – GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Cynthia Hand: Radiant – novela série Nadpozemská odehrávající se mezi 2. a 3. dílem, vydává CooBoo
  • Nancy Holder: Hot Blooded – druhý díl série Vlčí pramen, vydává Alpress
  • Sophie Jordan: Breathless – novela ze světa Drakie, vydává CooBoo