L. J. Smith: Temné vize 3 – Vášeň

Kaitlyn přijela do Zetesova institutu, aby se stala součástí výzkumu paranormálně nadaných lidí, stejně jako čtyři další teenageři, s nimiž se tam spřátelila. Odhalili, že pan Zetes hodlá vybrat ty nejlepší z nich a jejich služby prodávat nejvyšší nabídce. Společně utekli, jenže pak je Gabriel zradil a přeběhl k nepříteli. Následkem toho bylo zničeno Bratrstvo ‒ místo, kde uprchlíci našli azyl.

Gabriel si nemůže dovolit soucítit s překrásnou Kaitlyn a bývalými kamarády. Má v úmyslu sebrat jim poslední úlomek dokonalého krystalu, který Kaitlyn dostala od Bratrstva. Dívka ví, za pomoci jejich krystalu může zničit ten Zetesův, jenže to by ho napřed musela najít. Vydává se tedy do Institutu, kde si chce zahrát na špeha a zároveň doufá, že přivede Gabriela k rozumu.

Krásný Gabriel touží po moci a uznání. Kamarádům připadá jako cizí člověk a děsí se toho, co se z něj stalo. Gabriel miluje Kaitlyn a ví, že ona jeho také, ale v cestě mu stojí Rob. Jenže Kaitlyn tvrdí, že Rob si něco začal s Annou. Pokud mu dá šanci, udělá pro Kaitlyn cokoliv, ale jestli ho zradí, bude nelítostný. Zetesův nový tým je drsný a většinou se chová agresivně, jenže to může být způsobeno testováním, které má dopad na psychiku a podepisuje se dokonce i na Kait.

Třetí díl ze série Temné vize od autorky L. J. Smith s názvem Vášeň je plný napětí a ponuré atmosféry. Zaobírá se především vztahy mezi pěticí přátel a snahou zničit Zetesovy plány včetně temného krystalu, a proto se čtenář nedozvídá téměř nic nového ohledně schopností paranormálně nadaných lidí.

Posedlosti se autorka zaměřovala na milostný trojúhelník, zatímco teď už je z toho čtyřúhelník. Rob miluje Kait a cosi cítí k Anně, Kait miluje Gabriela a Roba, Gabriel zase Kait a Anna Roba, ale kdo čí city opětuje, to už si musíte zjistit sami. Příběh je protkán romantickou linkou mezi pěticí hrdinů. Na scénu se vrací zrádkyně Lydie, Zetesova dcera, která pravděpodobně nemá žádné paranormální schopnosti, přesto bydlí v Institutu. Tony, Marisolin bratr považuje Zetese za ďábla a touží po tom, aby skončil v pekle.

L. J. Smith vypráví příběh ve třetí osobě a zaměřuje se především na Gabriela a Kaitlyn. Kniha v sobě kombinuje prvky detektivky, hororu, romantiky a fantasy. Vášeň hladce navazuje na konec druhého dílu a nese se v podobném duchu. Jednoduchá odpočinková kniha pro mládež má pro čtenáře přichystáno několik dramat a nečekaných zvratů včetně velkolepého finále.

Vydal: Fragment; 2012

Koupit knihu