TV tipy na 44. týden

V halloweenském týdnu se, jak se dá tušit, na obrazovkách objeví Michael Myers, ale také Kazatel a Vlkodlak, HBO znovu zopakuje Rozbřesk, uvede však také nový český dokument Gen D o lidech postižených porfýrií.

Filmy:
Pondělí
22.30 Cinemax – Upír
Režie: S. Iwai
Hrají: K. Zegers, K. Castle-Hughesová, A. Plummerová, T. Morgan, A. Clemensová
Horor USA/Jap./Kan. (2011).
Simon se jeví docela normálně, je to průměrný mladý muž, oddaný své práci pedagoga a pečující o nemocnou matku. Pod povrchem se však skrývá něco zcela nečekaného. Simon usilovně prohledává internetové chaty a diskusní fóra ve snaze najít dokonalou dívku: krásnou, plachou a… se sebevražednými sklony. Simon má totiž prazvláštní úchylku: nutkavou chuť napít se krve.
ČSFD: 64 %

Úterý
16.00 HBO – Twilight sága: Robzřesk 1
Režie: B. Condon
Hrají: K. Stewartová, R. Pattinson, T. Lautner, B. Burke, P. Facinelli
Fantasy film USA (2011). V dalším pokračování Twilight ságy, svatba Belly a Edwarda, následné líbánky a příchod jejich dítěte přináší nepředvídatelný a šokující vývoj událostí, včetně komplikací s vlkodlakem Jacobem Blackem. (112 min)
Ve čtvrtém pokračování Twilight ságy, svatba Belly (Kristen Stewartová) a Edwarda (Robert Pattinson), následné líbánky a příchod jejich dítěte přináší nepředvídatelný a šokující vývoj událostí, včetně komplikací s vlkodlakem Jacobem Blackem (Taylor Lautner).
ČSFD: 54 %

Středa
20.00 HBO – Super 8
Režie: J. J. Abrams
Hrají: K. Chandler, E. Fanningová, J. Courtney, G. Basso, N. Emmerich
Sci-fi thriller USA (2011).
Snímek Super 8 vypráví příběh šesti kamarádů, kteří úplnou náhodou natočí na kameru vlakovou havárii. Při následném přehrávání videa zjistí, že během nehody cosi nevysvětlitelného uniklo ven. Co je ta tajemná věc a co chce? (107 min)
V létě roku 1979 se skupina přátel v malém městečku v Ohiu rozhodne natočit zombie horor. Během natáčení na kameru super 8 se stanou svědky děsivé vlakové havárie. Podaří se jim uniknout jen o vlásek a následně šokovaně zjišťují, že to nebyla jen náhodná nehoda. Krátce poté dojde ve městě k nevysvětlitelným zmizením a začnou se dít podivné věci. Místní zástupce šerifa Jackson Lamb se snaží odhalit pravdu – ta je ovšem děsivější, než si kdokoli z nich umí představit…
ČSFD: 67 %

22.05 Barrandov TV – Halloween 2
Režie: R. Zombie
Hrají: T. Mane, S. M. Zombieová, S. Taylor-Comptonová, B. Dourif, R. Brake
Horor USA (2009).
Michael Myers opět hledá svoji ztracenou sestru. Cestou zabije vše živé, co mu přijde do cesty. (
Laurie Strode, dcera místního šerifa, je pronásledována děsivou noční můrou. Zdá se jí, že ji pronásleduje šílený vrah Mike Myers, mystická postava zabijáka, jehož tělo se právě po brutálním napadení Laurie před několika měsíci nikdy nenašlo. Tato zrůda totiž při převozu do márnice po autonehodě pohřebního vozu obživla a brutálně zavraždila posádku pohřební dodávky. Jenže Laurie ví, že Myers znovu přijde a bude chtít vraždit. Vše zhoršuje bezskrupulózní spisovatel, který o Myersovi píše knihy. Blíží se Halloween a Myers se skutečně vrací se svými společníky, tajemnou ženou s koněm a jejím synem. Teprve ze spisovatelovy knihy se Laurie dozví, že Myers je ve skutečnosti jejím bratrem, a i když se napolo šílená dívka před Myersem snaží ukrýt, vrah se vydává po jejích stopách a vraždí každého, kdo mu přijde do cesty.
ČSFD:  48 %

23.30 HBO – Kazatel
Režie: S. Ch. Stewart
Hrají: P. Bettany, K. Urban, C. Gigandet, M. Q, L. Collinsová
Akční horor USA (2011).
Postapokalyptický akční horor vypráví o knězi-bojovníkovi, který poruší církevní zákon a spojí se s mladým šerifem a kněžkou, ve snaze vystopovat skupinu upírů, kteří unesli jeho neteř. Ostřílený a nevyzpytatelný bojovník se vydává na nebezpečnou výpravu – musí zachránit svou neteř.
ČSFD: 55 %

Čtvrtek
21.50 HBO – Gen D
Režie: P. O. Bureš
Dokument ČR (2012).
Pověsti jsou, jak známo, příběhy, které na rozdíl od pohádek vznikly na základě reálné události. Tento dokument HBO vypráví příběhy lidí postižených porfýrií genu D, tedy vzácnou nemocí, která dala vzniknout světoznámé legendě o upírech. (63 min)
Představte si, že soused z vašeho blízkého okolí, dosud normální slušný pán, zkrátka takový obyčejný člověk, se začne z ničeho nic měnit. Občas ho popadnou záchvaty zuřivosti. Somnabulně se potuluje po okolí. Zbělá mu pleť a odpadávají mu šupiny kůže. Vyblednou mu rty a dásně, které začnou ustupovat, takže to vypadá, že se mu zvětšují zuby. Postupně přestává vycházet na denní světlo a ven vychází pouze za svitu měsíce. To, že nesnáší česnek a zrcadla, a že mu naopak dělá dobře přísun čerstvé krve, ani nemusíte vědět. Co Vás napadne? A co napadne ostatní lidi ve Vašem blízkém okolí? Určitě o tom spolu začnete mluvit, každý přidá část vlastní interpretace, jednotlivé fantazie se zapojí do práce a kolektivní představa s vlastní legenou – pověst – je na světě. Tento dokumentární film vypráví příběhy lidí ze současnosti, postižených porfýrií genu D, tedy vzácnou krevní nemocí, která dala vzniknout světoznámé legendě o upírech.

23.30  Cinemax – Vlkodlak
Režie: J. Johnston
Hrají: B. Del Toro, A. Hopkins, E. Bluntová, H. Weaving, G. Chaplinová.
Horor USA (2010).
Benicio Del Toro v hlavní roli ztvárňuje znepokojeného aristokrata, který se poté co zmizel jeho bratr vrací zpátky domů. Znovu se po letech odcizení setkává s otcem a vydává se najít bratrova vraha.
Dětství Lawrence Talbota (Benicio Del Toro) skončilo té noci, kdy mu zemřela matka. Jeho otec (Anthony Hopkins) ho poslal z ospalé viktoriánské vesničky Blackmoor do azylu v ústavu pro choromyslné, a poté Lawrence odjel do Ameriky. Po letech ho vyhledá snoubenka jeho bratra Gwen (Emily Bluntová) a žádá ho, aby jí pomohl ztraceného bratra najít. Talbot se tedy vrací domů a zjišťuje, že bratrovo tělo bylo nalezeno roztrhané. Znovu se po letech odcizení setkává s otcem a vydává se najít bratrova vraha… a netuší jak děsivý osud jej potká. Kdosi nebo cosi disponující brutální silou a poháněné neukojitelnou touhou po krvi vraždí vesničany. Přijíždí nedůvěřivý inspector Scotland Yardu Aberline (Hugo Weaving), aby celou událost prošetřil…
ČSFD: 61 %

Sobota
02.15 Nova Cinema – Dokonalá rasa
Režie: G. Standring
Hrají: D. Scott, S. Burrowsová, S. Wills, S. Wilson, L. Gregory, C. Hallvová, P. McCauley
Horor N. Zél./VB (2006).
V utopickém městě Jamestownu spolu upíři a lidé mírumilovně žijí. Jeden z upírů však porušil zákon a začal lidi zabíjet. Upír Silus má za úkol tohoto zločince zastavit. V pátrání spojí své síly s lidskou policejní kapitánkou, ale společně zjišťují, že není všechno tak jednoduché jak to na první pohled vypadá… (85 min)
V utopickém městě Jamestownu začne řádit podivný vrah, svým obětem vysává krev. Mezi lidmi se začíná říkat, že je to Bratr, jiná rasa, která v tomto městě s lidmi žije. Bratři jsou upíři, kteří s lidmi koexistují, přijímají od nich krev v rámci náboženských rituálů a za to je ochraňují. Dosavadní soužití bylo bez problémů, policisté Lilly a Jones mají společně s jedním z upírů Silusem za úkol zločince chytit. Skutečně se nakonec podaří vraha vypátrat, je jím Bratr Edgar, při zatýkání však Lilly pokouše. Upíři drží Edgara v izolaci a zkoumají způsob, jak mohlo dojít k takové genetické změně, že se z něho stala bezcitná bestie.
ČSFD: 38 %

Seriály:
Po-Pá
11.15 Prima Cool – Buffy, přemožitelka upírů: díly 3.22 – 4.04 (repríza následující den v 7.05)
Po-Ne
14.30 Prima Love – Čarodějky 1.10-1.16
Po
20.15 Prima Cool – Grimm 1.07 (repríza v úterý 16.35)
22.20 Prima Cool – Živí mrtví 2.06
02.30 Prima Cool – The Walking Dead 2.06 (orig.znění)
Út
22.00 HBO – Pravá krev 5.05

00.05 AXN – Cena za lidskost (GB) 4.06

Poznámka: čas vysílání do 4.00 ráno uvádím jako předchozí noc.

Zdroj: TV.seznam.cz