NightCon na Festivalu fantazie

NightCon je letos větší než kdy dřív! Má pro návštěvníky nachystáno 106 pořadů v 10 dnech. Pod jeho střechou se sejdou Hlídky, Buffy, Stmívání i Hunger Games, upíři i vlkodlaci, a to nejen v hororu. NightCon se koná v rámci Festivalu fantazie v Chotěboři ve dnech 29. 6. – 8. 7. 2012.

Kromě klasického programu převzatého z VampConu a hororové Studny vás čeká také již tradičně TwilightCon a DozorCon, nově podřazený SlayerCon a SupernaturalCon a úplně nová linie The Hunger Games! Máte se tedy rozhodně na co těšit.

Z nabitého programu NightConu namátkou vybíráme:

Pátek 29. 6.
21:00
Angelus – the movie
Matěj Svoboda „Broody“
V seriálech Buffy a Angel se objevuje mnoho flashbacků o životě Angela, Spika, Darly a Drusilly v minulosti a tak jsem se rozhodl je sestříhat, chronologicky seřadit a udělat z toho celistvý film.

Sobota 30. 6.
10:00h
Potvory v Supernatural
David Žák „Doctor“
Žádné anděly ani démony v téhle přednášce nehledejte. Je zaměřená na potvory jako je Shapeshifter, Changeling, Džin, Zombie nebo i Ghůl. Jaké jsou jejich silné stránky a jaké jsou naopak jejich slabiny?

11:00h
The Fades
Zuzana Vlčková „litllewitch“
Nový britský seriál z tvorby BBC, o kterém se říká, že je mixem Skins a Supernatural. Představte si, že jste obyčejný teenager, který by si nejradši užil, jenže najednou zjistíte, že vidíte zvláštní věci a jen na vás spočívá záchrana světa. Teda…pokud vás dřív něco nesežere.

20:00h
Klasická monstra Universalu
Jan Harásek „Pan Citron“
Frankensteinovo monstrum, Mumie, Drákula, Příšera z černé laguny a Neviditelný muž. Přednáška o těchto nejikoničtějších monstrech klasického Hollywoodu.

22:00h
Willow a Tara
Dominika Janáková „Domík“
Jeden z prvních lesbických párů, který se objevil na obrazovkách národní televize. Pár, který dodnes milují miliony fanoušků po celém světě. Přijďte si zopakovat nejkrásnější chvíle vztahu Willow a Tary, dvou čarodějek a nepostradatelných kamarádek přemožitelky.

Neděle 1. 7.
10:00h
Nejlepší scény z Buffy
Zuzana Vlčková „litllewitch“
Letos to bylo krásných 15 let od uvedení Buffy na televizní obrazovky. Pojďme spolu zavzpomínat na nejlepší okamžiky. Zasmát se a hlavně si pobrečet. Kapesníčky rozhodně s sebou.

13:00h
Dark Shadows
Klára Valentová „Antrey“
Původně gotická soap opera z 60. let (o 1200+ dílech), následovaná dvěma filmy, revivalem v roce 1991 a konečně i nejnovějším počinem Tima Burtona. Co mají všechny tyto věci společného a o čem to vlastně je?

17:00h
Shipujeme Avengers
Klára Valentová „Antrey“
Že byl nový film Josse Whedona trhák, to už víme. Ale proč tomu tak bylo, jen kvůli dobrému scénáři? Nebo proto, že většina dámského publika strávila půlku filmu obdivováním pozadí pánské části ansámblu? To ostatně dělal i Tony Stark. Shipování postav je v The Avengers implikované. Nevěříte?

Pondělí 2. 7.
14:00h
Hlídkařské Rusko
Mgr. Jana Maksoudová „Anche“
Poznejte místa Ruska, kde se odehrává děj Hlídek a poslechněte si vyprávění Hlídkaře – Rusofila :)

15:00h
Porty a Kuchy vs. Upíří seriály
Matěj Kondáš „Porty“ + Kuchy
Na seriály o upírech koukají mnozí z nás. Někteří i dobrovolně. Které jsou dobré, které špatné a jaké z nich mají pocity naši přednášející? Fandíme Damonovi nebo Stefanovi, koukáme na True Blood a je vhodné masturbovat u Buffy? Odpovědi na tyto záludné otázky pouze na této přednášce.

17:00h
Hlídkařem naživo – Městské LARPy
Tomáš Volný „Wizardy“
Omrzelo už vás o Hlídkařském životě jen číst? Několikrát denně kontrolujete svůj stín? V noci ve městě hledáte upíry? Existuje řešení! Několikrát do roka se koná mnoho LARPů, kde si i Vy můžete vyzkoušet tu pravou Hlídkařskou rutinu. Přijďte se dozvědět více nebo se podělit o své zážitky!

19:00h
Hlídkařské Skotsko
Jana Maksoudová „Elohir“
Jak vypadá Skotsko ve skutečnosti? Jaké je to oproti knížkám? Jak vypadá Edinburgh ve skutečnosti? Jaké je to jít do Edinburgh dungeon? To vše se dozvíte na přednášce o putování jednoho Hlídkaře…

Úterý 3. 7.
13:00h
Porty a Kuchy vs. Twilight sága
Matěj Kondáš „Porty“ + Kuchy
Dynamické duo, které vám přineslo nezapomenutelnou sérii přednášek o tom, jak se státi upírem, se rozhodlo posunout laťku své úchvatné improvizace a vzít si na paškál kultovní Twilight. Probereme vše, ať už se to bude týkat filmů, knih, sexuální frustrace autorky či sexuální frustrace přednášejících

20:00h
Božský upír
Dominika Drahovzalová „drahovzalka“
Upíří fenomén se valí z televizí a kin, zaplavuje knihkupectví. Jaký obraz upíra by musel začínající autor přinést, aby v té potopě neutonul? A je vůbec možné zalíbit se všem?
Zkusme to! Smícháme pár nejznámějších upírů, sem tam něco upravíme a s trochou štěstí si každý domů odnese svůj ideál.

Středa 4. 7.
10:00h
Hunger Games
Kristýna Vítková „Linfe“
Co se skrývá za tímto novodobým knižním fenoménem a proč uchvátil tolik milionů lidí po celém světě? Přijďte se dozvědět něco o tomto třídílném příběhu a jeho autorce. Co je to Panem a kdo je Katniss a Peeta? Rozhodně nečekejte zamilovanou romanci, ale pořádnou porci akce a napětí.

12:00h
Mytologie Vampire Diaries
Tereza Fajmanová „thera“
Svět plný upírů? To už není žádná novinka, teď se k nim ale přidávají ještě čarodějnice, vlkodlaci, původní upíři nebo duchové. Myslíte, že je dokáže poznat mezi obyčejnými smrtelníky? Přijďte se o nich raději dovědět něco víc!

19:00h
Proč nemám ráda Hunger Games
Tereza Zikmundová Kovanicová „Tess“
Hunger Games je oblíbená, úspěšná série… Ano. Ale něco mi na ní nesedí. Ten svět má v sobě víc děr než ementál. Ale vadí
to?

Čtvrtek 5. 7.
12:00h
Dystopické romány
Radka Škvaridlová „Ramira“
Hunger Games odštartovali novú vlnu dystopických románov, v ktorých nám autori predstavujú svoju verziu budúcnosti. Hľadáte niečo podobné ako HG? Máme pre vás hneď niekoľko tipov.

16:00h
Slavnostní předávání linie
Klára Valentová „Antrey“
Byly to krásné roky ve vedení té nejtemnější linie na Festivalu fantazie, ale život jde dál a ani já už nebudu mít tolik času, abych se zodpovědně postarala o NightCon. Žezlo vedoucího bude tedy předáno. Komu? Jak? Přijďte na tu pravou nightconovou korunovaci a dozvíte se.

20:00h
Hrdinky v urban fantasy
Klára Hanušová „darkwitch“
Co mají společného hrdinky napříč žánrem paranormal romance a urban fantasy? Jaké jsou mezi nimi naopak rozdíly? V kterých situacích se chovají na zabití a v kterých jako naše vzory? A jsou to všechno sexy kočky nebo se mezi nimi najde i obyčejná holka? To vše se dozvíte v této přednášce.

Pátek 6. 7.
15:00h
Knižní koutek (KK)
Zuzana Šindelářová „Panthea“ + IntoxicatedTeam
I pro letošní ročník si pro vás team z Intoxicated.cz připravil doporučení na nové knižní série, které stojí za přečtení.

22:00h
Kde můžete jít do upířího baru
Klára Hanušová „darkwitch“
V této přednášce se zaměříme na světy v paranormal romance a urban fantasy z pohledu jejich otevřenosti k nadpřirozeným bytostem. Jsou ve světě známí, vystupují na veřejnosti, nebo se někde schovávají a snaží se být neviditelní?

Sobota 7. 7.
10:00h
Ten druhý aneb někdo musí z kola ven
Tereza Švarcová „Teddysa“ + Mikita
V každém milostném trojúhelníku je někdo, pro koho příběh nedopadne zrovna nejlépe. My vám přinášíme ty neslavnější chudáky z knih, filmů i seriálů. Co mají společného?

12:00h
Upíři a vlkodlaci na stránkách knih
Klára Hanušová „darkwitch“
V této přednášce si představíme jednotlivé nelidské tvory v urban fantasy a paranormal romance. Podíváme se na různé pohledy autorů na tyto bytosti. V čem se autoři shodují a co si naopak každý dělá po svém? Je vůbec něco, na čem se různí autoři při popisu vlkodlaků, upírů a těch ostatních shodnou?

21:00h
Twilight Parodie
Tereza Kubátová „Kubi“
Veleúspešná přehlídka možných i nemožných parodií na Twilight ságu a její postavy. Přijďte si i letos procvičit vaše bránice.

Kompletní program Nightconu s anotacemi
Časový harmonogram
Web Festivalu fantazie