Goth Rock Over Prague

Pátek, 15. dubnový večer se v pražském klubu Exit Chmelnice ponese ve znamení gothic rockové poetiky. Všechny  temné a snící duše mohou zpozornět, protože k nám pořadatel Sanctuary.cz přiveze hned trojici výjimečných kapel – Vendemmian, Whispers in the Shadow a Merciful Nuns.

Ústřední duo britských Vendemmian Dave a Mark svůj projekt v roce 2008 po téměř deseti letech znovu obnovili. Za celou dlouhou kariéru tak dosud skupina vydala sedm alb a odehrála nespočet koncertů. Jejich lehce post-punkem a deathrockem nasáklá hudba bude ideálním otevřením večera.

Whispers in the Shadow zformoval v roce 1996 jako svůj sólový projekt bývalý kytarista L’Âme Immortelle Ashley Dayour. Jak už název napovídá, tihle Rakušané se po textové stránce nechávají inspirovat dílem H. P. Lovercrafta. Můžeme se u nich setkat ovšem nejen s kultem Cthulhu, ale i dalšími propletenci magie a chaosu reprezentovanými například kontroverzní postavou okultisty Aleistera Crowleyho. Hudebně se Whispers in the Shadow ve svých počátcích inspirovali ranými The Cure, aby později zamířili spíše k psychedelii jiných klasiků hudební scény Pink Floyd.

Největší pozornost na sebe ale přirozeně strhávají němečtí Merciful Nuns. Vždyť jde o následovníky legendárních Garden of Delight. Poté co se jejich ústřední postava a zakladatel Artaud Seth rozhodl v roce 2008 kapelu uložit k odpočinku a začít nový projekt, založil právě tříčlenné Merciful Nuns. Ovlivněni Fields of the Nephilim a starším gothic rockem vůbec, hrají na temnější strunu žánru. Tentokrát ne literární nýbrž reálný okultismus, Thelema, starověké kultury a spiritualismus jsou témata skrývající se v jejich hudbě. Debutovým albem Lib. I a následným EP Body Of Light si v roce 2010 získali oprávněnou pozornost scény. Letošní druhé album Hypogeum II jejich status jen potvrdilo. Kapela na jeho podporu odehraje jen několik exklusivních koncertů a jednou z jejich zastávek bude právě i Praha.

Zaškrtněte si proto v diáři datum 15. dubna. Může jít o po čertech výborný večer a možná nejen pro fanoušky old school gotické hudební scény.

GOTH ROCK OVER PRAGUE
Vendemmian (UK), Whispers in the Shadow (A), Merciful Nuns (D)
Afterparty : DJ Godefroi, DJ Nephilim

Datum: 15.04.2011
Místo: Praha, Exit Chmelnice (http://www.exitchmelnice.cz), Koněvova 219
Vstupenky : Ticketstream: 250,- Kč (+ poplatky), Sanctuary.cz: 250,- Kč (předprodej), na místě : 350,- Kč.