Rozhovor s Ninou Dobrev

Nina Dobrev, hvězda seriálu The Vampire Diaries, v rozhovoru pro červnové číslo časopisu Jezebel mluví o herectví, Eleně a o tom, proč miluje Atlantu.

Nina Dobrev se nezjevila odnikud, aby si zahrála vysoce žádanou roli Eleny Gilbertové, hrdinky Upířích deníků. Čtyři roky strávila natáčením kanadského seriálu pro mládež Degrassi: The Next Generation a měla malé role ve filmech jako Daleko od ní (Away From Her) a Repo! The Genetic Opera. Ale seriál (je natáčen v Decaturu a Covingtonu) byl velkým krokem vzhůru na hollywoodském žebříčku pro jednadvacetiletou Ninu, která si libuje v tom, jakou výzvu pro ni hit TV stanice CW představuje. Povídali jsme si s kráskou, která se narodila v Bulharsku a vyrůstala v Torontu, o její herecké minulosti, o atlantských jídelních návycích a o tom, co mohou fanoušci očekávat od druhé řady seriálu The Vampire Diaries.

J: Dala jste se na uměleckou dráhu velice brzy. Co ve vás probudilo zájem o hraní?
ND: Byla jsem vždy velmi společenské dítě. Mí rodiče si se mnou nevěděli rady, protože jsem měla plno energie a spolu se svými kamarády jsme doma vždy zkoušeli různá představení. Začala jsem dělat gymnastiku a balet, takže jsem vždy určitým způsobem vystupovala. Pak jsem navštěvovala střední školu dramatických umění v Kanadě, kde jsme studovali hudbu, tanec a divadlo, a uvědomila jsem si, že to je to, co mě dělá šťastnou.

J: Z těch všech forem umění, co jste studovala, proč jste si vybrala herectví?
ND: Divadlo bylo moje nejoblíbenějsí, tam jsem se cítila nejlépe. Ráda ztvárňuji postavy, zkouším přízvuky, jsem někým jiným, ráda objevuji tuhle svou stránku. Dívala jsem se na filmy a představovala si sebe v těch rolích, líbilo se mi číst scénáře. Prostě jsem se rozhodla to vyzkoušet a vidět, kam mě to zanese.

J: Dostala jste se do Degrassi: The Next Generation, když vám bylo jen šestnáct. Jak tato role změnila váš život?
ND: V tu dobu jsem si neuvědomovala, jak velká role to je. Původně to mělo být jen několik epizod. Jak to pokračovalo dál, seriál mne hodně naučil, jaké to je být na natáčení, jak hrát na kameru, protože jsem byla zelenáč. Strávila jsem s Degrassi čtyři roky, ale protože to byl kanadský seriál natáčený daleko od Hollywoodu, mohla jsem se v byznysu prosadit postupně. Spousta lidí, co začne hrát v mladém věku, ztratí smysl pro realitu, ale já měla čas na to, být normální dítě, zatímco jsem dělala to, co mne bavilo.

J: Jak jste získala roli v seriálu The Vampire Diaries?
ND: Když jsem dokončila Degrassi, rozhodla jsem se přiletět na natáčení pilotu do L.A., ale neměla jsem vysoká očekávání. The Vampire Diaries byly jedním z prvních konkursů, na které jsem šla, a líbil se mi ten scénář. Ale na první zkoušce mi nebylo dobře a oni si mnou nebyli jistí, pak jsem dostala roli ve filmu natáčeném v Kanadě, tak jsem jela domů. Režiséři z castingu TVD mne požádali, abych se nahrála na pásku a líbilo se jim, co jsem natočila, takže jsem byla zpátky. Byl to dlouhý proces a já opravdu musela o roli bojovat, protože tu byla spousta dívek, které chtěly hrát Elenu. Měla jsem velké štěstí a stále to cítím, že mám nejvíc cool roli – nebo role – v televizi.

J: Co si užíváte víc? Že o vás bojují dva nádherní upíři nebo že můžete hrát dvě různé role?
ND: Miluju, že můžu hrát dvě role, protože jedna je tak sladká, milá holka a ta druhá šílená, potměšilá, sebestředná zabijácká upírka. To je příležitost, která se stěží naskytne v jednom seriálu. Hrála jsem milé holky dřív – Mia Jones v Degrassi byla milá holka – ale Katherine je ostrá, a takovou šanci jsem dřív nedostala, takže je to výzva, je to osvěžující a vzrušující.

J: Finále první řady bylo pěkně impozantní. Co mohou fanoušci čekat od druhé řady?
ND: Bude to víc a víc intenzivní. O Katherine se mluvilo skoro 22 epizod, takže máme představu, jak hrozná osoba to je a kolik bolesti způsobila. Ale teď, když je zpět, můžete si jen představit, jakou pohromu může napáchat. V další řadě se vše vystupňuje.

J: Jak popularita seriálu ovlivnila váš osobní život?
ND: Je to zajímavé, protože mne lidi častěji poznávají ve velkoměstech jako L.A. nebo New York než v Atlantě. Být v Atlantě je požehnání. Město je trochu menší, lidé jsou milí a jídlo je delikátní, prostě to miluju! Lidé vědí, že tu natáčíme a respektují to. I když lidé žádají o autogramy, není to otravné, protože jsou sladcí a v pohodě.

J: Máte v Atlantě nějaká oblíbená místa?
ND: Mám tak moc ráda to jídlo, že se to stává problémem, protože si musíme udržet figuru kvůli natáčení. Líbí se mi v Two Urban Licks, Wisterii a ONE. Midtown Kitchen a Rathbun“s jsou úžasné. Byli jsme na spoustě míst v Atlantě, ale stále jsme neprozkoumali město tak, jak bychom chtěli, protože natáčíme 15 hodin denně. Ale když se dostaneme ven, je tu tolik rozličných míst k objevování, od Buckhead a Inman Paku po Little 5 Points, které je úžasné.

J: The Vampire Diaries budou zpět na podzim a natáčíte akční film se Samuelem L. Jacksonem (Deathgames, pozn. překl.), který přijde do kin příští rok. Jaké máte plány do budoucna?
ND: Vždy jsem chtěla čelit výzvám a hrát různé postavy v různých žánrech, ať už je to akční film, drama, romantická komedie či dobový kousek. Nikdy nevezmu roli, jen abych vydělala peníze či zaplnila čas. Chci dělat projetky, které mne budou bavit. Chci jít nad své možnosti, překonávat očekávání jak svá vlastní, tak druhých. Nevím přesně, co budoucnost přinese, ale opravdu se těším, až to zjistím.

Zdroj: www.jezebelmagazine.com
Překlad: Renča