Nabídka knih na rok 2010 – 3. část

Tentokrát tu máme nabídku toho, co pro nás z knih o upírech či vlkodlacích připravují nakladatelství Fantom Print, Triton, Straky na vrbě a Laser-books.

Kim Harrisonová – Rachel Morgan 1 – Mrtvá čarodějka přichází

Všichni noční tvorové se shlukují v „Díře“ v Cincinnati. Ukrývají se tam, slídí, flámují… a hledají potravu.V temném světě, kterému vládnou upíři, se dravci požírají navzájem a strašlivá nebezpečí překonají vše, co si jen dokážete představit – a je na Rachel Morganové, aby v něm udržela pořádek. Je lovkyně hlav a čarodějka, drzá a sexy, a dostane každého: živého, mrtvého… či nemrtvého.
Vydá: Fantom Print, 1.pol.2010

Rob Thurmanová – Cal and Niko Leandros 1 – Nightlife
Mezi námi žijí příšery. Vždycky to tak bylo a vždycky to tak bude. Pokud si pamatuji, vždycky jsem to věděl, tak jako vím, že já jsem jedna z nich… No, alespoň z poloviny určitě.
Vítejte v New Yorku. Pod Brooklynským mostem žije trol, v Central Parku bubák a v podkrovním bytě na Upper East Side bydlí nádherná upírka – a to je jen začátek. Většina lidí si samozřejmě nadpřirozené noční hemžení kolem sebe neuvědomuje, ale Kal Leandros je člověk jen napůl. Temný rodokmen jeho otce překypuje nočními můrami – a on a celá jeho rasa z jiného světa po Kalovi jdou. Proč? Kal se raději nezdržuje na jednom místě tak dlouho, aby se to dozvěděl. Jemu a jeho nevlastnímu bratru Nikovi se čtyři roky dařilo být o krok napřed, ale teď je Kalův otec opět našel. A Kal se brzy dozví, proč po něm touží, proč jej vždycky chtěli dostat: je totiž klíčem k rozpoutání pekla na zemi. Boj o Kalův život rozhodne o dalším osudu lidského světa…
Vydá: Fantom Print, 1.pol. 2010

E.E. Knight – Země upírů 3 – Hromoklín
Je čtyřicátý osmý rok Karského zřízení. Karané, legendární upíři, posedlí zvrácenou touhou po krvi, nastolili na Zemi tyranii – zdecimované lidstvo tak přežívá pouze z rozmaru krutých vládců. Hnutí odporu se však pokouší získat planetu zpět. David Valentin, příslušník kasty elitních agentů, se v nepřátelské uniformě nachází na palubě Hromoklínu, starého dělového člunu, aby přivezl dávno zapomenutou zbraň, která by mohla Rozparovače porazit. Nový úkol Davida zavede na karibské ostrovy, kde společně s korzáry a partyzány bojuje s Karany, Rozparovači a renegáty. Návrat domů je však trpčí než vše, co doposud zažil.
Vydá: Triton, 2010

Jim Butcher – Harry Dresden 2 – Bláznivý úplněk
Harry Dresden, jediný čaroděj v Chicagském telefonním seznamu a konzultant pro paranormální jevy, se potýká s osobními i finančními těžkostmi. Po posledním případu se stále ještě neobnovily dřívější důvěrné vztahy s poručíkem Murphyovou, šéfkou Zvláštního oddělení policie. Ta se na něho obrací s žádostí o pomoc v případě vlkodlaků, sérii podivných vražd, k nimž dochází vždy kolem úplňku. Jakmile je objevena mrtvola mladé ženy v čarodějnickém kruhu, stává se z Harryho Dresdena hlavní podezřelý a musí se postavit nejen „temným“ silám, ale i agentům FBI a pouličnímu gangu.
Vydá: Triton, duben 2010

Petra Neomillnerová – Tina Salo 4 – Útulek archanděla
Kdo spí v kostele Svatého Michaela archanděla? V okolí odsvěceného kostela umírají turisté a Tinu opouštějí přátelé. Horké léto v rozpálené Praze přinese mnohým netušenou bolest.
Ukázka:
Kostely nemám ráda. Svírají mě, ne snad proto, že jsem upír, ale vzpomínkou na jednu noc před stovkami let, kdy jsem se spolu s hordou vyděšených ženských a brečících dětí schovávala ve zdech venkovského kostelíka. Marodéři ho nezapálili, nakonec ne, ale od té doby vždycky čekám, že za mnou dveře zapadnou a uvězní mě na místě, které se snadno může proměnit v hořící peklo. Otřesu se a zbytečně silně vrazím do chodce, který mě míjí. Odletí ke zdi.
„Co jé?“ křičí za mnou. Pokrčím rameny. Co by bylo? Jsem na lovu.
Vydá: Triton, jaro 2010

Laurell K. Hamiltonová – Anita Blake 7 – Zápalné oběti
„Nemůžeš věřit nikomu, kdo spí s monstry.“ Tomu Anita vždycky věřila. Ale teď sdílí lože s upířím Pánem města. Takže když žhář začne útočit na upíry, tvorové noci se obrací pro pomoc ke svému bývalému nepříteli. Jen Popravčí je teď může zachránit před ohnivým peklem…
Často je obtížné poznat rozdíl mezi dobrým a zlým. Zeptejte se Anity Blakeové. Zdá se, že upíři – obzvlášť jeden – začínají být slabinou v jejím srdci. Když požáry začínají ohrožovat nemrtvé v St.Louis, je na Anitě, abych zachránila monstra, které se zavázala ničit. (překlad originální anotace)
Vydá: Triton, léto 2010

Žoldnéři fantasie – Tango s upírem (sborník)
Milovníci fantasy mohou ochutnat novou krev žánru. Ve vášnivém tangu s upírem s každým krokem vstoupí do nového světa. Poznáte tajemnou královnu Odiinreon s perleťovou maskou.
Soudce Iwakuru, nedoučeného mága a ochránce města Egami, vyšetřujícího záhadné vraždy. Upíry v pražské tančírně – a Lovce, kteří si na ně ostří kolíky. Oběšenou dívku hledající pomstu a majordoma Smrti. Konstruktéra vzducholodí a vzdušného piráta, jemuž se věci poněkud vymkly z rukou. Rusalku běžící o život, již podle proroctví může zachránit jen muž s bílou holí. Mrazivou hrobku fénixů. A slunce, které dnes ještě zapadá nad Atlantidou! Žoldnéři fantazie jsou znalí svého řemesla…
Vydá: Straky na vrbě, duben 2010

Dan Simmons – Carrion Comfort
Jsou mezi námi již celé věky, dokážou silou vůle ovládat druhé a krmit se jejich utrpením. Po celá léta v sobě takto získanou sílu hromadí a jen ona jim poskytuje život věčný. Život na úkor smrti desítek, stovek a tisíců nevinných obětí. Vše kolem sebe využívají ve svůj prospěch, pokřivují lidské charaktery, zneužívají slabostí a zla uvnitř každého z nás. A také mezi sebou bojují, protože jen absolutní vítěz může ovládnout vše. Jen jeden z nich může zůstat neporažen.
Má proti nim člověk nějakou šanci? Může se stát platným hráčem v dlouhověké hře smrti a zmaru? Dokáže se obyčejné lidské odhodlání postavit jejich neobyčejné síle?
Román s pověstí jednoho ze zásadních děl moderního hororu od spisovatele doslova netušených schopností. Patrně nejlepší horor konce 80. let a vítěz ceny Locus a Ceny Brama Stokera.
Vydá: Laser-books, 2010