Nosferatu Night z pohledu Kasse

Stručný reportík akce z mého pohledu. Neberte ho jako recenzi, ale jen jakési shrnutí a osobní názor účastníka. Fotografie z Nosferatu Night budou přidány do galerie již brzy…

V podstatě jsme byli čtyři, i když k Dětem noci se hlásíme jen tři. Já (Kass), Magiere a Míša se svou mamkou. Klub Matrix se měl otevřít o půl šesté, ale organizátoři nás nechali venku moknout až do šesti hodin. Potom ještě 20 minut, než jsme se dostali dovnitř a chvíli jsme ztvrdli i u šatny.

Damien (Nosferat) nás všechny z pódia uvítal a uvedl první kapelu Tears of Rain. Z jejich skladeb na mně dýchala inspirace finských Nightwish, operní vokál, skvělé klávesy…no prostě lahoda.

Nosferatu Night

Po nich se na podiu objevila kapela Calathea, která se mi obzvlášť líbila. Po skončení jejich vystoupení nám přišel Damien ukázat narozeninový dortík s pentagramem a pěti svíčkami, které jsme všichni společně sfoukli.

Nosferatu Night

Deathcamp Project, pro mě velké překvapení z Polska. Dvojice kytaristů (kytara a basa) ve skvělých kostýmech a skvěle nalíčeni se mi velmi líbili. To se však nedá říct o ostatních zvucích, které vytvářel jejich DJ, a které nemají podle mě na živém vystoupení co dělat.

Nosferatu Night

Na třináctku jsme si museli dobrou tři čtvrtě hodinku počkat, nevím proč, nástroje si připravili celkem rychle, ale i tak nás nechali čekat. O to bouřlivější byl jejich nástup. Kolem desáté hodiny Damien konečně uvedl XIII. století, které za obrovského potlesku napochodovalo na pódium.

Zazněly kusy jako Justýna, Elizabeth, Vendeta, Karneval, Nosferatu a další. Asi v půlce vystoupení proběhl křest růžemi Štěpánova třetího rozšířeného vydání Knihy Nosferatu, která pak byla vhozena do publika. Následovala druhá polovina vystoupení třináctky, která nám však nestačila a vytleskali jsme si dva přídavky.

Nosferatu Night

Třináctku vystřídali němečtí Amatris, kteří svou kombinací ženského melodického hlasu s mužským tvrdým growlem rozpumpovali metalové publikum.

Slovenské Hieros Gamos už jsem bohužel nestihl, protože jsme si s Magiere řekli, že je čas vyklidit pole. A tak jsme odpochodovali (odpajdali) na hotel. Míša s mamkou v klubu ještě na Hieros Gamos zůstali, ale pak také odešli.