Blade 2

Soundtrack k Bladeovi jedničce byla katastrofa. Nejenže hudba postrádala jakoukoli originalitu, ale písničky byly téměř všechny na jedno brdo. Povede si druhý díl lépe?

Blade_2_soundtrackPřiznám se, že jsem po jedničce, která u mě naprosto propadla, vůbec nedoufala v jakékoli zlepšení. A udělala jsem jenom dobře, že jsem se dopředu takhle obrnila. Zklamání alespoň nebylo tak velké.
Album začíná mou oblíbenou písní z prvního dílu, jež jsem v předchozí recenzi vynášela do nebes za to, že dopomohla Bladeovi 1 alespoň ke slabým 20%. Hádáte správně, jedná se o song Confusion, jež hrál, když náš hrdina vnikl do upířího baru, aby rozprášil pár nemrtvých.
Proč skladba dostala zbrusu nové jméno a dokonce i interprety je mi záhadou. Cožpak už na tom nemá zásluhu New Order? Sice nemám kdo ví jaký přehled, ale říká vám něco dvojka Danny Saber & Marco Beltrami? Mě teda ne. Navíc oproti jedničce bylo techno zkráceno z úžasných deseti minut podmanivé melodie na pouhé tři. Za co???
Druhou písní, která stojí za zmínku, je Cowboy. Jedná se vlastně o mužsko-ženský rap a docela dobře se to poslouchalo, ale to je taky tak všechno – hlubší šrámy ve vás nezanechá.
Překvapila mě až čtvrtá skladba Right Here, Right Now, kterou jistě budou mnozí z vás znát a patří mezi nejlepší (a vlastně jedinou) písničku celého alba, jež opravdu stála za to si poslechnout.
Přes to všechno je však soundtrack k Bladeovi 2 stále o maličko lepší než jeho předchůdce. Neumím vám sice přesně říct čím, prostě celkově lépe ladil uchu.
Hodnocení: 30%

Seznam skladeb

01. Blade Theme – Danny Saber & Marco Beltrami
02. Cowboy – Fatboy Slim & Eve
03. I Against I – Masive Attack & Mos Def
04. Right Here, Right Now – Paul Oakenfold & Ice Cube
05. Tao of the Machina – BT & The Roots
06. Child of the West – Roni Size & Cypress Hill
07. The One – Dub Pistols & Busta Rgynes & Silkk The Shocker
08. We Be Like This – Danny Saber & Fabolous & Jadakiss
09. Gorillaz On My Mind – Gorrilaz & Redman
10. Gangsta Queens – Groove Armada & Trina & Rah-Digga
11. PHDream – The Crystal Method & Bubba Sparxxx
12. Raised in the Hood – Roni Size & Volume 10
13. Gettin´ Aggressive – Moby & Mystikal
14. Mind What You Say – Buppy