Robert Silverberg: Tvář vod

Nakladatelství Laser vydalo román Tvář vod mistra sci-fi Roberta Silverberga, čtyřnásobného nositele ceny Hugo.

 

ANOTACE:
Dříve vězeňská planeta, nyní jedna z mnoha, které poskytly útočiště lidem po zkáze Země.

Hydros je svět bez pevniny, jen s obrovským celoplanetárním oceánem. Moře se hemží mnoha zjevně inteligentními formami života různých druhů a jedna – dvounohá humanoidní forma – pro sebe vytvořila vlastní zemi: plovoucí ostrovy. A toleruje pozemšťany, kteří na nich také žijí.

Když se jeden z lidí dopustí neodpustitelného prohřešku, on a jeho bližní jsou přinuceni domovský ostrov opustit. Vydají se ve flotile lodí přes nepřátelský oceán hledat nový domov…
A rozluští tajemství, které je s vodní planetou spojené…
Najdou mýtickou Tvář vod.

 

O AUTOROVI:
Americký spisovatel Robert Silverberg (* 1935) je ve svých šestaosmdesáti letech patrně nejvýznamnějším dosud žijícím představitelem angloamerické fantastiky. Začínal v padesátých letech přívalem komerčně zaměřených příběhů, ovšem v letech šedesátých a sedmdesátých se v takřka stejném počtu publikovaných povídek a románů naplno projevil jeho talent, jenž mu následně vynesl řadu žánrových ocenění. Z té doby jmenujme jeho romány Muž v labyrintu (1969, česky 1992), Křídla noci (1969, česky 1996), Proti proudu času (1969, česky 1992) a v neposlední řadě patrně vrcholná díla Dolů k Zemi (1970, česky 1995) a Umírat v nitru (1972, česky 1995). Ve druhé polovině sedmdesátých let se literárně odmlčel, aby se s renesancí fantastického žánru v letech osmdesátých vrátil především obsáhlou knižní sérií Majipoor, v níž umně zkombinoval prvky science fiction a fantasy v příbězích z exotického prostředí cizí planety. V současnosti už bohužel nepublikuje. (Zdroj: Argo)

 

INFO O KNIZE:
Vydal: Laser, 2021
Originální název: The Face of the Waters
Překlad: Veronika Volhejnová
Vazba: brožovaná
Počet stran: 416
Cena: 459 Kč