Královská hra 4 – blíží se odhalení Krále?

Žáci střední školy v Tamaoce postupně umírají kvůli Královské hře. Úkoly jsou stále těžší a hůře splnitelné. Jedinou nadějí je odhalit totožnost záhadného Krále – pak hra skončí. Anebo taky ne.

Nobuaki dostal zprávu od jednoho z přeživších spolužáků – Jósukeho. Tomu se podařilo vypátrat informace o tom, že Královská hra už kdysi proběhla – a stejně jako v jejich případě to nedopadlo dobře. Nobuakimu nezbývá nic jiného než se podle dostupných dokumentů vypravit pátrat po důkazech, díky nimž by mohl alespoň některé spolužáky zachránit. Jenže jeho vlastní angažovanost a informovanost ho staví do nelichotivého světla – čím dál víc spolužáků ho podezírá, že to on je Král…

Předposlední svazek se soustředí především na Nobuakiho cestu do tajemné vesnice Jonaki, kde pátrá po stopách Královské hry, která se odehrála před lety. Zdá se, že se tu konečně objevují vodítka k tomu, kdo je skutečným Králem, ačkoliv se nedá říct, nakolik se na to mohou čtenáři spolehnout – a nakolik si s nimi autor jen hraje, aby je svedl na falešnou cestu. Ve výsledku tak i přes zdánlivé množství nápověd čtenáři nejsou odhalení zvráceného Krále o nic blíž a zůstává tu stále opar tajemna.

Faktem je, že návštěva Jonaki si s sebou nese slušnou porci hororové atmosféry. Smazané záznamy, vyděšení lidé z nedalekého okolí, obrovská zeď, vesnice duchů a cesta šramotícím lesem – to všechno si dokáže slušně zahrát s představivostí čtenářů. Stále je však nutné v určitých chvílích přistupovat na autorovu hru a nehledat logiku v některých drobnostech – na tom by totiž příběh mohl snadno pohořet. Hitori Renda však v samotném závěru přichází s poměrně nečekaným a zajímavým dějovým zvratem, který celý čtvrtý svazek dostal kvalitou o něco výš než předcházející díl. A rozhodně dokázal navnadit na finále.

Královská hra je série, která kvalitativně poněkud kolísá. Hororové díly s hutnou atmosférou a propracovanou psychologií střídají slabší kousky plné ufňukaných puberťáků, co se reálně nesnaží nic řešit. Naštěstí to zatím vypadá, že se finále bude odehrávat spíše v onom strašidelném duchu.

Vydal: CREW, 2020
Překlad: Eliška Nováková
Vazba: brožovaná
Počet stran: 164
Cena: 199 Kč