Soutěž o Tajemství stříbrné čarodějky – vyhodnocení

Minulý týden jste s námi mohli soutěžit o novinku z nakladatelství Epocha, fantasy román Petry Kubaškové Tajemství stříbrné čarodějky. Soutěž včera skončila. Kdo si knihu odnese?

 

Anotace:
V pražských uličkách se začíná povídat stará legenda o příchodu Stříbrné čarodějky, která vládne nevídanou mocí. A být čarodějkou v Praze není jen tak! Ginevra, mladá čarodějka z Malé Strany, o tom ví své. Jen co odkryla jedno velké rodinné tajemství, spadne rovnou do další šlamastyky, když se při jednom kouzlu něco pořádně zvrtne. Jako by nestačilo, že na ni mají spadeno ostatní pražské čarodějky a chtějí malostranský rod jednou provždy vyhnat z Prahy.

Ginevra teď musí dokázat, že sem i se svou rodinou patří. Vydá se proto i se svými třemi přáteli na dobrodružné putování časem hledat dávno ztracený artefakt. Při jejich pouti do „stříbrného města“ se jim do cesty připlete i nějaké to čertisko, potrhlé strašidlo či podivuhodná trojčata v maringotce a samotnou Ginevru pak cesta zavede až hluboko pod zem, k bytostem tak starým, že z nich zbyla jen pověst.

 

Soutěžní otázky:
1) Kdo knihu Tajemství stříbrné čarodějky ilustroval?
2) Tajemství stříbrné čarodějky je již třetím vydaným románem Petry Kubaškové, jak se ale nazývá ten první?
3) Napište alespoň dvě urban fantasy série, které Petra Kubašková překládá z angličtiny.

 

Správné odpovědi:
1) Zuzana Striga Čatajová
2) Síť snů
3) Upíři z Chicaga, Riley Johnson, Noční lovci, InCryptid, Edie Spenceová, Šerochodec

 

Do soutěže přišlo celkem 16 odpovědí, většina správných.

Vylosována byla: O. Spáčilová z Kobeřic.

Blahopřejeme.