Noelle Stevensonová: Nimona

V nakladatelství Paseka vychází komiks Nimona. Co se zpočátku jeví jako parodie na stereotypy žánru fantasy, se postupně mění v příběh o našich vnitřních démonech.

ANOTACE:
Meče! Magie! Lasery! V tomhle zvláštním království vedle sebe existují rytíři i nejmodernější technologie. Jeho řád naruší příchod dívky jménem Nimona, která se dokáže proměnit v nejrůznější stvoření a která navíc nabídne svoje služby vrchnímu padouchovi. Společně s ním se snaží celému království ukázat, že zdejší idol a jeho kolegové z Institutu prosazování pořádku a hrdinství nejsou tím, za koho se vydávají. Jak je vůbec možné, že se z nejlepších přátel stali úhlavní nepřátelé? Také minulost Nimony skrývá temné tajemství, takže co se zpočátku jeví jako parodie na stereotypy žánru fantasy, se postupně mění v příběh o našich vnitřních démonech.

Komiks Nimona je zkrátka drzý a nepředvídatelný stejně jako titulní hrdinka. Fenoménem se stal už při publikování na internetu a vzniká podle něj i celovečerní animovaný film.

 

O AUTORCE:
Noelle Stevensonová (1991) je nejznámější tvůrkyní série Záleskautky. Ještě před tímto úspěchem na sebe však upozornila autorskou komiksovou komedií Nimona, ve které si pohrává s pravidly a klišé žánru fantasy. Hlavní hrdinkou je přisluhovačka arcipadoucha… Stevensonová si vyzkoušela i spolupráci s nakladatelstvími Marvel a DC Comics a podílela se na kultovním animovaném seriálu Adventure Time (Čas na dobrodružství).

 

INFO O KNIZE:
Vydala: Paseka, srpen 2020
Překlad: Martina Knápková
Počet stran: 266
Cena: 399 Kč