S červencovou Pevností do Zaslíbené Země Nezemě

Vítejte do světa palindromů a cestování časem. Společně s Tenetem se znovu otevírají brány červencové Pevnosti, i v létě vašeho nejoddanějšího průvodce fantastickými světy. K tomu můžete v knižní příloze otevřít brány hororového manga sirotčince, který provozují démoni!

Christopher Nolan, jeden z nejcharismatičtějších filmařů posledních dekád, se po šesti letech odvážil vrátit do fantastických vod a dejte na nás, z jeho Tenetu bude šlágr. I proto jsme mu věnovali nové číslo. U toho ale neskončí.

V seriálech se můžete potkat také se zombie vybíjenou Betaal a posvítili jsme si zároveň na temnotu Zámku a klíče v komiksové i televizní podobě.

V literární sekci oproti tomu září Salvatoreho Arcimág, Obránci civilizace, ale třeba také opalizující sci-fi expedice Jejich moře anebo kolonizační klasika Dolů k Zemi od Roberta Silverberga.

Také nabízíme hned dva rozhovory, tentokrát s Pavlem Barešem, jemuž vychází nový román Meta, a také se slovenskou autorkou Júliou Matulovou, jež představí českému čtenářstvu svoji Spící Beatrice.

A to už nám v komiksové sekci hlomozí Frankenstein v podzemí a půvabný poděs Harleen.

Mimochodem pozoruhodný příběh Dicka Whittingtona znáte? A slyšeli jste o asunciónské apokalypse? Případně vás zajímá, co nového je ve fandomu a jak vrcholí přípravy na letošní PevnostCon? Pokud ano, jste v nové Pevnosti naprosto správně.

Více než osmdesát stránek plných fantastiky je připravených jen a jen pro vás.

 

Příloha Pevnosti:
Kaiu Širai a Posuka Demizu: Zaslíbená Země Nezemě
Vítejte v sirotčinci Grace Field House, kde na trávníku zalitém sluncem skotačí desítky dětí pod bedlivým a starostlivým dohledem milující mamá Isabelly. Pravda, musí neustále skládat nejrůznější testy, ale co by pro svou milovanou mamá děti neudělaly? A nyní se navíc blíží velký den, protože malá Conny odjede. Vybrali si ji hodní lidé a ona povede krásný život v širém světě… Jenže když si chudák zapomene oblíbenou hračku a její přátelé jí ji chtějí vrátit, zjistí krutou pravdu. Conny se stala žrádlem démonů a stejný osud čeká všechny v sirotčinci, který je jen jednou velkou pěstírnou lidského dobytka té nejlepší jakosti…

Pevnost 7/2020
www.pevnost.cz
www.facebook.com/CasopisPevnost