Prosincová Pevnost se loučí se Star Wars (PR)

Bzučení light saberů hned tak neustane. Nyní jen spolu s ním překročíme další milník. Nová trilogie Star Wars končí a Pevnost u toho nesmí chybět!

 

Kdo ví, jak to bude se Star Wars do budoucna. Je jasné, že Disneyho pohrobci zlatý důl neopustí, ale sami zatím tápou, jakou šachtou, mimo televizní seriály, se vydat dál. Nic to ale nemění na faktu, že nás letos v prosinci čeká velké adieu, jehož součástí je samozřejmě i Pevnost. Hlavním tématem nového časopisu je STAR WARS: VZESTUP SKWALKERA, a to hned na šesti stranách.

Podobně jsme si ale posvítili i na dlouho očekávaný netflixovský seriál THE WITCHER, a zatímco se do kin valí i nové druhé JUMANJI: DALŠÍ LEVEL, podíváme se také na VALHALLU: ŘÍŠI BOHŮ a padne i pár slov k TERMINÁTOROVI: TEMNÉMU OSUDU.

Všichni, kdo se chystají na COMIC-NOC PRAGUE 2020 ale jistě uvítají i medailony emeritního Supermana BRANDONA ROUTHA či kruvalského PREDRAGA BJELACE a nesmíme zapomenout, že součástí pražského svátku fantastiky se stane také ANNA SHAFFEROVÁ, představitelka zaklínačské Triss Ranuncul.

A co na to literatura? Nakladatelství Laser nás vezme přes PŮL SVĚTA do Moře střepů. Společně s Michaelou Merglovou a s Fantastickou Epochou si zabroukáme PÍSEŇ OCELI včetně rozhovoru. Argo nabízí POSTŘEHY Z POSLEDNÍ ŘADY od Neila Gaimana.

Povídkovou sekci otevírá stříbrný text ze soutěže Vidoucí, JEN PRACH V LEDOVÉM VICHRU od Alfreda Barsche a následuje PRÁVNÍ PRAXE SEDMNÁCTÉHO VĚKU od Zuzany Martínkové.

Ku POSLEDNÍMU ZÁBLESKU SLUNCE zve Guy Gavriel Kay. Vyslechneme si také audioknihy od ONEHOTBOOK. Mezi topové fantasy ságy nás zve OHNIVÝ CEJCH od FANTOM Printu.

Na Humbook vzpomeneme s Jayem Kristoffem, tvůrcem NIKDYNOCI.

Svoje drápy opět zatnou DRAVÍ A NADĚJNÍ, tentokrát Martin Sládek, Zuzana Hartmanová a Ludmila Müllerová.

VÁLKU SVĚTŮ naopak rozpoutal Miroslav Žamboch, Míla Linc si polebedil v Británii za časů římské invaze, Tomáš Bandžuch představuje Antonína Čermáka a z Hlasu fandomu kynou na pozdrav MISTROVSTVÍ SVĚTA VE FAMFRPÁLU, náchodské fanovská základna INFERNO PRODUCTION, milý OSTRACON, DŮM RYTÍŘSKÝCH CTNOSTÍ a samozřejmě i náš oblíbený VĚDÁTOR. A ani to není všechno, ještě tu máme FOR GAMES 2019 a FÉNIXCON 2019.

No panečku, to je čtení. Tak si ho hezky užijte a ať vám dělají písmena jen samou radost 😊 Pevnost vládne, i tuto zimu s radostí a s láskou 😊 #casopispevnost #starwars #thewitcher #aspoustaparadynavic

 

Přílohou časopisu je komiks Wonder Woman 1: Lži.
Vyzbrojená svým Lasem pravdy a prostoupená mocí samotných bohů je princezna Diana z Themysciry, kterou svět zná jako Wonder Woman, jedním z největším superhrdinů historie.

Ale kým je ve skutečnosti? Ani sama Wonder Woman to s jistotou neví. V koutech její mysli se skrývají vzpomínky na život, který nikdy nežila, a přesto ve svém srdci cití, že jsou skutečné. A co je nejotřesnější, nemůže najít cestu na Themysciru, mýtický ostrov Amazonek. Přestože je před vnějším světem skrytý, byla jí cesta vedoucí k domovu vždy otevřená… a teď zmizela, možná jednou provždy!

Naneštěstí je na světě jen jediná osoba disponující znalostmi, které by ji mohly dostat zpět na ostrov: její největší nepřítel, divoká zvířecí žena Cheetah. Povede se nečekanému spojenectví vnést světlo pravdy mezi Dianina nejtemnější tajemství, nebo je pohřbí – a Dianu s nimi navěky?

To se dozvíte ve Wonder Woman, Kniha první: Lži, která vyprýštila ze stránek senzačního znovuzrození DC! Legendární scenárista Wonder Woman GREG RUCKA (BATWOMAN: ELEGY) se poprvé po letech vrací k této postavě; proslulý fantasy kreslíř LIAM SHARP (2000 AD) ho doprovází skrz jeden z nejvýznamnějších příběhů v Dianině historii!

Časopis Pevnost 12/2019
www.pevnost.cz
www.facebook.com/CasopisPevnost