Soutěž o Střípky času – vyhodnocení

Nakladatelství Host nám do soutěže věnovalo českou urban fantasy Střípky času Petry Slovákové. Soutěž v neděli skončila. Ke komu kniha poputuje?

Anotace:
Nápaditý young adult román, v němž jsou čarodějové i cestování časem nedílnou součástí temné Ostravy.

Jana by mohla být obyčejná středoškolačka, kdyby ovšem neměla schopnost cestovat časem. V tíživé rodinné situaci se Jana musí postarat sama o sebe, a tak si přivydělává prodejem starožitností přenesených z minulosti. Na svých cestách nejednou bezohledně poruší časové předivo a upoutá na sebe pozornost bytostí střežících časovou kontinuitu.

Jeden takový přesun ji málem stojí život. Zachrání ji policejní vyšetřovatel, který jí posléze dokonce nabídne práci ve zvláštním oddělení. Jana se musí začlenit do týmu cizích lidí a naučit se svou schopnost řádně ovládat.

Záhy se dozvídá, že existují i jiní, kteří jsou mnohem nadanější než ona — čarodějové. Podmanili si město a ve skrytu mezi sebou vedou války. Jana se zaplete do nebezpečné hry — ten, kdo dokáže měnit běh věcí, je cenný spojenec a zároveň mocný nepřítel. Všechno se zamotá ještě víc, když jí jeden čaroděj zachrání život. Potíž není jen v tom, že jde o pravou ruku úhlavního nepřítele. Ukáže se totiž, že Petr Janu dobře zná, zatímco ona ho nikdy předtím neviděla. I když v čase se může stát cokoli…

 

Soutěžní otázky:
1) Jaký název má steampunkový román Petry Slovákové, který vyšel v nakladatelství Brokilon?
2) Jaký název nese povídka, kterou Petra Slováková přispěla do antologie Žena s drakem?
3) Jmenujte aspoň 2 další současné české autory, jejichž knihy z žánru fantastiky vyšly v nakladatelství Host.

 

Správné odpovědi:
1) Démon z East Endu
2) Trik
3) Petra Stehlíková, Petra Machová, Pavel Bareš, Jan Hamouz, Vilém Koubek

 

Do soutěže přišlo celkem 45 odpovědí, všechny správné.

Vylosována byla: M. Krejčíková z Klobouků u Brna

Blahopřejeme.