Petra Slováková: Střípky času

Nakladatelství Host vydalo Střípky času Petry Slovákové, nápaditý young adult román v němž jsou čarodějové i cestování časem nedílnou součástí temné Ostravy.

 

ANOTACE:
Jana by mohla být obyčejná středoškolačka, kdyby ovšem neměla schopnost cestovat časem.

V tíživé rodinné situaci se Jana musí postarat sama o sebe, a tak si přivydělává prodejem starožitností přenesených z minulosti. Na svých cestách nejednou bezohledně poruší časové předivo a upoutá na sebe pozornost bytostí střežících časovou kontinuitu.

Jeden takový přesun ji málem stojí život. Zachrání ji policejní vyšetřovatel, který jí posléze dokonce nabídne práci ve zvláštním oddělení. Jana se musí začlenit do týmu cizích lidí a naučit se svou schopnost řádně ovládat.

Záhy se dozvídá, že existují i jiní, kteří jsou mnohem nadanější než ona — čarodějové. Podmanili si město a ve skrytu mezi sebou vedou války. Jana se zaplete do nebezpečné hry — ten, kdo dokáže měnit běh věcí, je cenný spojenec a zároveň mocný nepřítel. Všechno se zamotá ještě víc, když jí jeden čaroděj zachrání život. Potíž není jen v tom, že jde o pravou ruku úhlavního nepřítele. Ukáže se totiž, že Petr Janu dobře zná, zatímco ona ho nikdy předtím neviděla. I když v čase se může stát cokoli…

 

O AUTORCE:
Petra Slováková (nar. 1987) pochází z Ostravy. Vystudovala Mendelovu univerzitu v Brně. Jejími předchozími knihami jsou na Slovensku vydaná sbírka povídek Železonoc a jiné podivnosti (2012), soubor dvou kyberpunkových novel Cvrček v krabičce (2012) a steampunkový román Démon z East Endu (2015), který byl nominován na cenu Aeronautilus. V zahraničí se její tvorba objevila v antologiích Dreams From Beyond (2016) a Steampunk Writers Around the World (2017).

Rozhovor s Petrou Slovákovou: kavarna.hostbrno.cz

 

INFO O KNIZE:
Vydal: Host, březen 2019
Vazba: brožovaná
Počet stran: 320
Cena: 329 Kč