Neil Gaiman: Hvězdný prach – Romance v Říši kouzel

Hvězdný prach je jedna z nejslavnějších a nejlepších knih Neila Gaimana. To je známá věc. Ale málo se ví, že jako první vyšla na pokračování u komiksového nakladatelství DC, doplněná nádhernými ilustracemi Charlese Vesse… a teprve časem, po úspěchu série, se objevilo i její „úsporné“, bezobrázkové vydání. A teď se tenhle překrásný originál objevuje konečně i u nás.

ANOTACE:
Náš příběh začíná ve Zdi, vesnici na křižovatce u hranic Elfie, kde se jednou za devět let na čarovné louce mísí svět lidí a svět kouzel, aby si vyměňovaly zboží a služby. Když se Dunstan Thorn vydá na jarmark do Elfie koupit dárek pro svou milou, změní náhodné setkání s jednou z trhovkyň jeho život a jeho lásku… navždycky.

O osmnáct let později. Když Dunstanův syn, Tristan, zbrkle přísahá, že přinese vesnické krasavici spadlou hvězdu, vydá se na výpravu, která ho zavede do nejhlubších koutů Elfie, kde ho potkají neočekávaná nebezpečí a pokušení a kde zjistí pravdu o své lásce… a o sobě samém.

Hvězdný prach Neila Gaimana a Charlese Vesse je fascinující příběh plný romantiky, kouzel a půvabu, bohatě ilustrovaný a lyricky napsaný jediným týmem autorů komiksů, který získal World Fantasy Award.

Takže POZOR, raději znovu upozorňujeme – i když se na díle sešli dva komiksoví tvůrci, není to komiks, ale bohatě ilustrovaná výpravná fantasy kniha!

 

INFO O KNIZE:
Vydal: Crew, listopad 2018
Autor: Neil Gaiman
Kresba: Charless Vess
Překlad: Ladislava Vojtková
Vazba: vázaná s přebalem
Počet stran: 256
Cena: 599 Kč