Soutěž o Kvazi – vyhodnocení

Minulý týden jste mohli soutěžit o novinku z nakladatelství Triton, zombie thriller Sergeje Lukjaněnka Kvazi. Ke komu kniha poputuje?

Anotace:
Zombie apokalypsa nakonec neznamenala konec světa. Nenávratně však pokřivila jeho tvář. Lidstvo přežilo, ale jeho životní prostor se zmenšil. Města se změnila v pevnosti, za jejichž betonovými hradbami číhá smrt. Rozsáhlé oblasti zůstávají zamořené „povstanci“, krvelačnými netvory, bažícími po mase živých. A stále větší úlohu hraje také nový druh živých mrtvých, kterým se říká kvazi. Nejedná se o žádné tupé, zabijácké stvůry – kvazi jsou silní, houževnatí, ale hlavně inteligentní, se všemi vzpomínkami ze svého předchozího života.

Kapitán Denis Simonov z moskevské policie, který během katastrofy přišel o ženu a syna, nemá kvazi vůbec rád. A povstance už vůbec ne. Při své práci dává před plastovými pouty přednost mačetě. Když s ním jeho nadřízeným dojde trpělivost, přidělí mu nového parťáka – starého (a mrtvého) policistu Michaila…

Sergej Lukjaněnko dovedně kombinuje žánr zombie apokalypsy s prvky detektivky a špionážního thrilleru. Výsledkem je neobyčejně čtivý mix.

 

Soutěžní otázky:
1) Která kniha je Lukjaněnkovou prvotinou?
2) Pod jakým názvem vyšel zatím poslední díl z cyklu Hlídka?

 

Správné odpovědi:
1) Rytíři Čtyřiceti ostrovů
2) Šestá hlídka

 

Do soutěže přišlo celkem 38 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla: Z. Veisarová z Karviné.

Blahopřejeme.