Listopadová Pevnost ve znamení Fantastických zvířat (PR)

Zalistujme se do bestselleru od Mloka Scamandera, jeho zvířátka jsou zpět. A s nimi Grindelwald a Bradavice a ta nejúžasnější magie, co je dneska k mání. A taky nová Pevnost, která zná fantastickou faunu a ví, kde ji najít!

Mlok, Albus, Porpetina, netučňáčí Kowlaski a zlověstný Gellert. Řítí se na nás všichni v možná nejočekávanějším fantasy snímku této sezóny. Přinejmenším na pohled budou FANTASTICKÁ ZVÍŘATA: GRINDELWALDOVY ZLOČINY událostí! Takže ano, nové číslo Pevnosti patří jim.

Protože jsou ale za rohem Dušičky a kotlání dýní, hodně si toho povíme také o klasické hororové sérii HALLOWEEN, která nyní v kinech ožívá dalším filmem.

Stejně tak vám ale vyšeptáme, co pojí QUENTINA TARANTINA, velkého fanouška, s fantastickou kinematografií.

A co nám Pavel Renčín v rozhovoru poví o své novince KLUB VRAHŮ?

Nebo už jste se také začetli do KOMTUROVY SMRTI od japonského čaroděje se slovy Haruki Murakamiho?

A jak do toho všeho zapadají povídky od HANINY VESELÉ a VÁCLAVA VÁGENKNECHTA?

Případně se stejně jako my tetelíte na nového BAKLYHO a na slova od jeho původce MIRKA ŽAMBOCHA?

Pošimrání na bříšku se ale dočkají také fanoušci knih ze světu herního gigantu BLIZZARD.

Případně chcete sledovat při práci PROFÍKA Jiřího Pavlovského?

Stejně tak si ale můžete nabídnout i z HORORŮ S KULATÝMA OČIMA.

A protože si Míla Linc vždy potrpěl na poněkud diskutabilní vzory, rozvypráví se v tomto čísle o RASPUTINOVI.

Ani to ale není všechno. Dáme si také GEEKZÓNU, poohlédnutí za CONIÁŠEM 2018 a dojde i na COMICS SALÓN 2019.

A to všechno proto, že i tentokrát je Pevnost prostě k nakousnutí. Ostatně jako vždy.

Ať se vám i před branami podzimu líbí jako nikdy!

 

Příloha: Simpsoráma
Natlakovaní Simpsonovi útočí! Žlutá je dobrá i za hranicemi Springfieldu!
Když už Matt Groening zase jednou po čase zplodil nějaký ten seriál (píšeme o něm, nebojte!), pojďme si připomenout jeho nejlegendárnější, nejkultovnější a nejobsáhlejší dítko – to, které vrátilo žlutou do módy a způsobylo noční můry obyvatelům všech Springfieldů světa. Simpsonovy.
Konkrétně v komiksové knize nazvané Simpsoráma, kterou se začala před lety šířit sláva téhle rodinky v našich luzích a hájích i v komiksu. A nutno říct, že je to pořádně natlakovaná kniha. Nás v Pevnosti těší nejen to, že co příběh, to perla, na kterou se v televizi zmůžou už jen výjimečně, ale hlavně to, že hned na úvod si dáme pořádnou scifárnu. Ned Flenders totiž zvlčí! A to pořádně. Nejprve si tedy dopřejeme čtyřicítku jeho nejmilejších věcí. Jsou trochu pánbíčkářské, ale pak už to jede… Samozřejmě za tím nakonec jsou nekalé čachry těch divných emzáků s hlavama v lahvi od láku, ale dojde i na klonování… a Maud je tu furt živá. Což je taky dobrý. Mimochodem, všimli jste si, jak nám upadli Itchy a Scratchy? Dostane se vám zde odměny. Krvavé, brutální, bezúčelné, ochmelené.
Prostě co si budeme povídat, Simpsonovi v komiksu ožili a můžou si zase dovolit věci, které už bychom od nich jinak nečekali. Osobně se mi třeba moc líbí představa ředitele Skinnera o nové podobě školního řádu (a hláška, že je buď trvalé poškození, nebo trvalý charakter je prostě skvělá… inu know-how z Vietnamu). Takže vítejte ve Springfieldu a dobře se bavte!

Časopis Pevnost 11/2018
www.pevnost.cz