Pevnost 10/2018 – Venom, Predátor i Haruki Murakami

Proč máte tak velké zuby, babičko? Protože Venom, průvodce novým číslem Pevnosti. Děsivých bytostí ale bude v říjnovém vydání mnohem víc. A ještě se na skok vrátíme za Vikingy!!!

Na rovinu, VENOMA přístupného třináctileté omladině si neumíme představit. Jelikož ale náš oblíbený symbiont za velkou louží trhá všechny rekordy, je jasné, že Tom Hardy natočil další velký biják. A protože je VENOM i přes svoje cool brutální hlášky pořád trochu hororová figura, budeme se o strachu bavit i na dalších stránkách.

Do kin totiž již brzy vstoupí také HELL FEST: PARK HRŮZY a u příležitosti toho se také podíváme i na všechny filmové děsáky, které se točí kolem ruských kol, klaunů, strašidelných hradů a dalších propriet ze zábavních parků.

Stejně tak ale podrbeme o novém PREDÁTOROVI a parádnických ČARODĚJOVÝCH HODINÁCH.

Ze seriálu přitom tvrdí muziku ponurý CASTLE ROCK a mile diverzantský a s fantazáckými klišé žonglující DISENCHANTMENT.

A to už se na nás valí literatura a společně s ní hned triumvirát pozoruhodných ság. Další konec světa nastane společně s PÁTÝM ROČNÍM OBDOBÍM, temného elfa Drizzta od R. A. Salvatoreho pak čekají SPOLEČNÍCI a v rámci Kronik železného druida se představí PROHNANÝ.

Na nebezpečí číhající na sociálních sítích přitom upozorní ZERO od Marka Elsberga. Společně s HUMBOOKem, kterého jsme hrdým partnerem, vám ale představíme také Petru Machovou a její DRAČÍ MĚSTO a program celého festivalu.

A protože Vikingů není nikdy dost, vrátíme se k minulému číslu rozhovorem s Lasse Holmem a také velkým článkem v historické sekci.

Anebo si raději dopřejete nálož povídek od Petra Klepala a Pavla Bareše? Ani tím jsme ale neřekli poslední slovo.

Z řad PROFÍKŮ vám bude nově radit Jiří Pavlovský.

Mezi komiksy nahlídneme na západozemského TAJEMNÉHO RYTÍŘE a na LARU CROFT.

Od Pavla Renčína se necháme pozvat do KLUBU VRAHŮ.

A obrázky k nám přicestovaly z KRONIK NOVÉHO ILLENU.

Docela nášup, no ne? Inu, za důvěru jakost. I říjnová Pevnost vládne a zve vás do svých bran!!!

 

Přílohou říjnového čísla je Útok na pekárnu Haruki Murakamiho, dvě ilustrované povídky mistra divnosti.

 

Časopis Pevnost 10/2018
www.pevnost.cz
www.facebook.com/CasopisPevnost