Nové knihy v angličtině za duben 2018

V tipech na dubnové novinky v angličtině vás s Axií zveme do magického New Orleans v době po hurikánu Katrina, do Spojených států 19. století zaplavených živými mrtvými, mezi řecké bohy, cirkusové akrobaty sužované hrůznými vidinami i do mytologického Irska.

 

 

Emma Berquist: Devils Unto Dust

Před deseti lety se pouští na západě Texasu začala šířit děsivá nemoc. Nakažení lidé útočili na ostatní a šířili zmatek, paniku a zkázu všude kolem. A nikoho z nich se nepodařilo vyléčit. Daisy Wilcoxová, které nikdo neřekne jinak než Willie, se rozhodla ochránit sourozence a ukryla se společně s nimi do relativního bezpečí městečka Glory. Netrvá ale dlouho a její neschopný otec ukradne hromadu peněz od jednoho z nejnebezpečnějších lovců nakažených a uteče pryč. Willie se tak rázem ocitá v nepříjemné pozici dlužníka. Nezbývá jí nic jiného, než se s pohledným, ale nepřístupným Benem a ještě jedním lovcem vydat do pouště svého otce najít. Jenže poušť není cestovatelům vůbec nakloněná a ne každý, kdo se do ní vydá, má to štěstí vyváznout živý.

Vyšlo: 10. 4 .; GR

Bryan Camp: The City of Lost Fortunes

New Orleans po hurikánu Katrina patří k místům pronásledovaným vlastní minulostí a doufajícím ve znovuvzkříšení. Pouliční kouzelník Jude Dubuisson je na tom podobně. Má totiž jedno velké tajemství – pomocí magie dokáže hledat ztracené věci. Tuhle schopnost zdědil po otci, který nebyl úplně člověk. Během hurikánu se toho ale hodně ztratilo a to negativně ovlivňuje jeho sílu. Jude se proto snaží na sebe moc neupozorňovat. Skrývá se před bývalým šéfem a vyhýbá se i zaplacení dluhu u boha štěstěny. Jeho šestileté vyhnanství ale končí, když je stejný bůh nalezen mrtvý. Jude je vtažen zpět do světa magie a zázraků a vydává se po stopách vraha, který ohrožuje samotnou duši města. Objevuje přitom skutečnou hloubku svých schopností a přichází i na to, co skutečně znamená být synem svého otce.

Vyšlo: 17. 4 .; GR

 

Amanda Foody: Ace of Shades

První díl fantasy série.
Vítejte v Městě hříchu, kde vládnou majitelé kasin, v ulicích válčí gangy a ve stínech se skrývají tajemství.
Enne Saltaová byla vychovávána jako slušná mladá dáma a mladé dámy by nikdy nenavštívily New Reynes, takzvané Město hříchu. Když však zmizí její matka, Elle musí zapomenout na školu – i svou pověst – aby svou matku vypátrala v městě, které každého poznamená.
Vyděšená a osamělá Enne má jediné vodítko: jméno Levi Glaisyer. Levi však není gentleman, v jakého doufala – je to pán ulice a podvodník. Levi však také nemá peníze, proto Enneina nabídka za jeho pomoc mohla vyřešit všechny jeho problémy.
Pátrání je zavede do překrásných kasin, nezákoných kabaretů a do spárů nemilosrdné magiánské donny. Zatímco Enne odhaluje tajemství své minulosti, Leviho doženou jeho nepřátelé a donutí ho ve smrtonosné hře, v níž hráči vždycky prohrají. Aby ho zachránila, musí se Enne podvolit městu… A bude muset hrát.

Vyšlo: 10. 4 .; GR

 

Justina Ireland: Dread Nation

První díl historické zombie série.
Jane McKeeneová se narodila dva dny předtím, než se na bojištích Gettysburgu a Chancellorsvilleu probudili mrtví – a zvrátili běh války a navěky změnili tvář Ameriky. V tomto novém světě bezpečí vše závisí jen na práci několika jednotlivců a nově přijaté zákony vyžadují, aby vybrané černošské a indiánské děti nastoupily na vojenské školy, kde se naučí bojovat s mrtvými. Pro Jane to však představuje nové možnosti – výcvik v boji a etiketě jí coby černošce pomůže k lepšímu životu.
Jane se krátce před dokončením studií vrací do Kentucky a na politiku východních měst, která touží vrátit Americe slávu z časů, kdy mrtví ještě nevstávali z hrobů, ani nemyslí. Když však začnou mizet místní rodiny, Jane se ocitne ve spleti konspirace, která ji donutí bojovat s mocnými nepřáteli o holý život. A jakkoli neklidní jsou v dnešních časech mrtví, pro Jane představují ten nejmenší problém.

Vyšlo: 3. 4 .; GR

 

Jessica Leake: Beyond a Darkened Shore

Mytologická fantasy z časů dávných irských válek.
Starobylá země Eirinn je sužovaná válkou. Ciara, princezna z Mideu, si ani nepamatuje časy, kdy spolu království Eirinnu nebojovala o moc a kdy Seveřani nedrancovali jejich pobřeží.
Lid Mideu byl naštěstí vždy v bezpečí, protože Ciara dokáže ovládat myšlenky a činy svých nepřátel. V poslední době se však Ciaře zjevuje tajuplná vrána a šeptem ji varovala před temnou hrozbou. Ciara se obává, že se blíží zlo, které zničí nejen Eirinn, ale také celý svět.
Vrána zavede Ciaru k Leifovi, mladému vůdci Seveřanů. Leif by měl být Ciařiným nepřítelem, když jí však poví, že i on má stejné vize, Ciara pochopí, že se v něm skrývá něco víc. Leif dává dohromady mocnou armádu a s Ciařinou pomocí snad dokážou svůj svět zachránit.
Blíží se zlo a Leif s Ciarou musí udělat, co je potřeba, aby zachránili zem, již milují… i kdyby to znamenalo učinit tu nejvyšší oběť.

Vyšlo: 10. 4 .; GR

 

K.A. Linde: Blood Type

První díl paranormální romance, v němž lidská žena pronikne do světa upírů – a zjistí, že ne vše se tak, jak se zdá.
Civilizace leží v troskách chudoby a zoufalství. Aby přežila, Reyna Carpenterová přijme dobře placenou nabídku bohaté a hladové upírské šlechty. Nyní žije v domě Backhama Andersona a pracuje jako doprovod. Je vším, co od upíra živoucí čekala, až na jedinou věc – odmítá z ní pít. Reyna brzy zjistí, že za Beckhamovou zachmuřenou maskou se skrývá jedinečný a složitý muž. A že v temném a rozděleném světě má sama větší cenu, než by kdy uvěřila.
S každou uplynou nocí se Reyna nemůže zbavit pocitu, že Beckham se bojí .

Vyšlo: 24. 4 .; GR

 

Makiia Lucier: Isle of Blood and Stone

První díl YA série Isle of Blood and Stone.
Devatenáctiletý Elias je talentovaným tvůrcem map a odvážným cestovatelem s královskou krví v žilách. Patří také k dobrým přátelům nového panovníka. Chystá se na vysněnou objevnou výpravu, která ho má zavést až za Kainovu úžinu do neprobádaných vod. Jenže v tu chvíli v myslích obyčejných lidí opět ožívají vzpomínky na dlouho ztracené dědice trůnu. Oba princové byli uneseni před osmnácti lety a od té doby o nich nikdo neslyšel. Nyní se však našly dvě mapy skrývající podivnou hádanku. Co se skutečně tehdy stalo a proč se zdá, že mapy nakreslil lord Antoni, Eliasův otec, který zmizel ve stejný den jako oba dědicové? Společně s krásnou sestřenicí krále se Elias musí pokusit přijít celému tajemství na kloub. Nebude to mít ale vůbec lehké. A neznámý protivník mu je v patách.

Vyšlo: 10. 4 .; GR

 

Madeline Miller: Circe

V domě Hélia, boha slunce a nejmocnějšího z Titánů se narodila dívka. Circe je ale podivné dítě. Není mocná jako její otec ani okouzlující jako její matka. Přesto když se vydá do světa smrtelníků ve snaze najít společnost, objevuje v sobě talent pro magii – svými kouzly dokáže měnit protivníky v netvory. Zeus ji za to pošle do vyhnanství na opuštěný ostrov, kde se Circe postupně ve svém umění zlepšuje a potkává mnoho slavných postav z řeckých legend a mýtů. V tom, co dělá, se však skrývá i obrovské nebezpečí a svou vzdorovitostí a nezávislostí si proti sobě brzy poštve mocné nepřátele včetně jednoho z nejnebezpečnějších a nejpomstychtivějších bohů. Aby ochránila to, co má na světě nejraději, musí nyní napnout veškeré síly a jednou provždy se rozhodnout, do kterého ze dvou světů chce patřit.

Vyšlo: 10. 4 .; GR

 

Laura Sebastian: Ash Princess

První díl YA trilogie Ash Princess.
Theodosii bylo šest let, když musela přihlížet brutální vraždě své matky. V ten den jí císař sebral rodinu, zemi i jméno. V ten den získala nový, posměšný titul princezny popela. Následujících deset let byla Theo držena ve vlastním paláci jako vězeň. Musela snášet neustálé ústrky a týrání ze strany císaře a jeho dvora. Dlouho zůstávala bezmocná a přežívala jen díky tomu, že se naučila stáhnout sama do sebe. Jedné noci ji však císař donutil provést nemyslitelné a ona si při pohledu na krev na vlastních rukách naplno uvědomila, jak neútěšná budoucnost ji čeká. Naštěstí má tajnou zbraň – svou mysl a vědomí, že převahu nad druhými není třeba vždy získat v bitvě. Po desetiletí byla její země plundrována a ničena, to všechno ale končí tady a teď.

Vyšlo: 24. 4 .; GR

 

Jennifer Sommersby: Sleight

První díl young adult série.
Genevieve Flanneryová vyrostla v Cinziově putovní herecké společnosti a je zvyklá na život, jaký si jiní dospívající nedokážou ani představit: každodenní cvičení extravagantních akrobatických kousků, širokou rodinu klaunů, divoká zvířata coby domácí mazlíčci a svou matku Delii, která vždy trpěla vidinami – a jejíž lásku Geni nikdy nezpochybňovala. Ve světě akrobatů, kteří svým uměním berou dech, se Deliiny halucinace nikdy nezdály nijak zvláštní… dokud jednoho večera Geni a Delia neprovádějí číslo, které dělaly snad stokrát, a Delia při pádu zemře.
Cinziova společnost se snaží vzpamatovat z tragédie a také zvyknout si na nového majitele: velkorysého a tajuplného muže, kterého s cirkusem – jak se Geni domnívá – pojí temná minulost. A Geni začnou sužovat stejné hrůzy, jaké doteď vídávala jen Delia.

Geni postupně přestává rozlišovat, co je vize a co skutečnost, netuší, komu může věřit. A co hůř, neví, zda může důvěřovat sama sobě.

 

Vyšlo: 24. 4 .; GR

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Kevin Hearne: Scourged (The Iron Druid Chronicles #9) … vydává Laser-books
  • Veronica Roth: The Fates Divide (Carve the Mark #2) … vydává CooBoo
  • J.R. Ward: The Thief (Black Dagger Brotherhood #16) … vydává Baronet
  • Julie Kagawa: Inferno (Talon #5) … vydává Fragment