Nové knihy v angličtině za leden 2018

I v novém roce budeme s Axií pokračovat v přehledu anglicky psaných novinek v žánru paranormální fantastiky. V lednových titulech můžeme zavítat do magického pekařství v Novém Mexiku, za čarodějnicemi z New Orleans a kouzelníky na frontách druhé světové války, do steampunkového světa pirátů či mezi nekromancery.

 

 

Holly Black: The Cruel Prince

První díl YA série The Folk of the Air.
Jude bylo sedm let, když byli její rodiče zavražděni a ona byla spolu s dvěma sestrami unesena, aby prožila život na zrádném Nejvyšším dvoře Faerie. O deset let později si Jude nepře nic víc, než zapadnout. Jenže mnoho fey lidmi pohrdá. Zvlášť princ Cardan, nejmladší a nejprohnanější syn Nejvyššího krále. Aby získala místo u Dvora, musí ho Jude porazit – a čelit následkům.
Občanská válka však může uvrhnout Dvory Faerie do krveprolití a Jude tak musí riskovat svůj život, aby zachránila své sestry i samotnou Faerii.

Vyšlo: 2. 1.; GR

 

Lola Dodge: Deadly Sweet

První díl YA série The Spellwork Syndicate.
Anise miluje tři věci: pečení, míchání lektvarů a pročítání knihy kouzel. Možná nepatří mezi nejmocnější čarodějky, ale její schopnosti jsou docela vzácné a neobvyklé. Bohužel žádná z perspektivních škol nechce mít nic společného s magií, a proto se Anise při snaze dostat na vysněnou pekařskou školu setkává pouze s řadou odmítnutí. V zoufalosti se odhodlá kontaktovat svoji pratetu Agathu, která vlastní jediné magické pekařství v USA. Ta shodou (podivných) náhod skutečně hledá novou pomocnici. Anise si tedy obratem sbalí věci a vydává se do Nového Mexika, kde jí ale brzy začne někdo z neznámých důvodů usilovat o život. Anise nezbývá, než vzít vše do vlastních rukou a pokusit se odhalit pravdu. Kdo mohl tušit, že se obyčejné pečení dortů tak rychle změní v otázku života a smrti?

Vyšlo: 16. 1.; GR

 

 

Rod Duncan: The Queen of All Crows

První díl steampunkové série The Map of Unknown Things.
Pouze jediné ženě se může podařit zabránit tomu, aby se svět propadl do dlouhé a ničivé války. Píše se rok 2012 a národy světa jsou spojeny v ochranné alianci, na kterou dohlíží Mezinárodní patentový úřad. Když z ničeho nic začnou přímo uprostřed Atlantiku mizet vzducholodě, není divu, že se tento úřad zoufale potřebuje dozvědět, kdo nebo co za věcí stojí. Oficiálně však nemá povolení operovat mimo vody svých členských států, a proto vyšlou jeho představitelé na místo pouze několik tajných agentů. Jedním z nich je i Elizabeth Barnabusová. Ta musí nejprve překonat vrozenou nechuť ke svým zaměstnavatelům a následně se v přestrojení za muže vydává na neklidné moře. Jejím cílem je vypátrat společenství pirátů, kteří se pokoušejí ohrozit samotné základy uspořádání světa.

Vyšlo: 5. 1.; GR

 

 

 

A.C. Gaughen: Reign the Earth

První díl YA série The Elementae.
Shalia je hrdou dcerou pouště, ale i ona moc dobře ví, že po letech devastující války se sousedním královstvím její lidé nutně potřebují dosáhnout míru. Aby ho zajistila, rozhodne se vzdát vlastní svobody a stát se královnou. Brzy se však dozvídá, že její manžel Calix touží po jediném – zbavit se všech Elementae, lidí se schopnostmi ovládat zemi, vítr, vzduch a oheň. Ještě znepokojivější jsou ale city, které začíná chovat k bratrovi svého manžela. A je to právě tato láska, co v ní probudí dosud netušenou schopnost manipulovat se zemí. Jestliže na její tajemství kdokoliv přijde, čeká ji smrt. V paláci se ale začínají množit zvěsti o povstání, které se proti Calixovi chystá, a Shalia se ocitá na křižovatce. Musí si vybrat mezi šancí na uchování míru a svou budoucností jako příslušnice Elementae.

Vyšlo: 30. 1.; GR

 

 

Sarah Glenn Marsh: Reign of the Fallen

První díl YA série Reign of the Fallen.
Odessa je jedna z nejvyšších nekromancerek, která slouží vládcům království Karthie. Kdykoli zemře nějaký šlechtic, Odessa ho musí oživit tím, že povolá jeho duši z tajuplného a nebezpečného světa zvaného Mrtvé krajiny. Jenže za každé takové oživení musí zaplatit cenu – mrtvý musí zůstat zahalen, jinak se promění ve Stíny, monstra podobné zombiím.
Brzy začne komunitu nekromancerů děsit nečekaný nárůst počtu Stínů. Objeví se teorie, že někdo úmyslně tvoří Stíny – a cvičí je k útoku. Odessa musí čelit děsivé otázce: Co když je její magie nekromancerky zbraní, která srazí Karthii na kolena?

Vyšlo: 23. 1.; GR

 

 

Barb Hendee: Through a Dark Glass

První díl YA série Dark Glass.
O svých sedmnáctých narozeninách Megan z Chaumontu jistí, že byla prodána do kruté rodiny Volodane jako nevěsta. Její otec jí může zaručit jen to, že si smí vybrat mezi třemi nemilosrdnými bratry:
Rofl – nejstarší, přísný, ambiciózní, oddaný,
Sebastian – prostřední syn, soucitný, prohnaný, rebel,
Kai – nejmladší, zahořklý, mlčenlivý, hrdý.
Megan objeví kouzlené zrcadlo, které jí ukáže, jaký bude její život po boku každého z těchto tří mužů. Jenže v žádný šťastný konec doufat nemůže.
Smrt a čest, radost a smutek, intriky a útěk, přesně to ji čeká v pevnosti, kde jí tito drsní a složití muži odhalují jednotlivé stránky svých osobností – a i v Megan podněcují dosud netušené vlastnosti. Avšak rozhodnutí jedné dospívající dívky může mít dosah mnohem dál, než kdokoli tušil.

Vyšlo: 9. 1.; GR

 

J.D. Horn: The King of Bones and Ashes

První díl urban fantasy série Witches of New Orleans.
Magie pomalu mizí ze světa a zanechává po sobě zoufalé kouzelníky, kteří se na její sílu spoléhali celá staletí. Mladá čarodějka Alice Marinová se v této neklidné době pokouší přijít na kloub řadě zmizení v okultních kruzích v New Orleans. Samotná Alice už také jednou zmizela – za zdmi psychiatrické léčebny, kam ji nechali zavřít její vlastní příbuzní. Naštěstí se odtamtud dostala a pouští se do vyšetřování, i když tuší, že její rodina bude v celé záležitosti pravděpodobně zapletena. Čím hlouběji se však noří do podivné historie, tím jasnější jí začíná být, v jakém nebezpečí se nachází i její vlastní křehká psychika. Rozlousknutí případu ale může pro Alice představovat jedinou šanci, jak se zbavit vlivu své matky, a když už v tom bude, možná se jí podaří i rozhodnout o dalším osudu všech čarodějek.

Vyšlo: 23. 1.; GR

 

 

Kim Chance: Keeper

Po útoku dvousetleté čarodějnice je šestnáctiletá knihomolka Lainey Stylesová odhodlaná přijít na logické vysvětlení. Nedokáže uvěřit nemožnému – dokud neobjeví fotografii, jež čarodějnici pojí s Laineyinou mrtvou matkou.
Po konzulaci s vědmou Lainey zjistí, že stejně jako její matka je i ona Keeper – čarodějnice s výjimečnou mocí odemknout a pročítat Grimoár, nebezpečnou, avšak mocnou knihu kouzel. Je tu ovšem jeden problém. Grimoár ukradl zlotřilý černokněžník, který touží po kouzlu, jež se uvnitř ukrývá – kouzlu, které by mu dovolilo vyčerpat ze světa veškerou magii.
Lainey s pomocí přátel se pustí do příprav na tu největší zkoušku ze všech – na loupež knihy.

Vyšlo: 30. 1.; GR

 

David Mack: The Midnight Front

První díl urban fantasy série Dark Arts.
Druhá světová válka je na spadnutí. Nacističtí kouzleníci jsou po Cadeovi, místo něj však zabijí jeho rodinu. Cade se v touze po pomstě musí stát učněm Půlnoční fronty – přísně tajného kouzelnického válečného programu Spojenců – a sám se stát kouzelníkem.
Zatímco putuje po okupované Evropě a na nepřátelských liniích, neví, co ho zabije jako první – jeho spojenci, jeho nepřátelé, nebo démoni. Příliš pozdě však zjistí, že cena za pomstu může být hrozivější než ztráta své vlastní duše – a že nic není těžší, než konat dobro s využitím moci zrozené z toho nejhoršího zla.

Vyšlo: 30. 1.; GR

 

 

Joanna Ruth Meyer: Beneath the Haunting Sea

Šestnáctiletá Talia se narodila do pohodlí a luxusu. Vyrůstala v přesvědčení, že se jednoho dne stane císařovnou poloviny světa, jenže najednou je vše jinak. Ambicióznímu protivníkovi její rodiny se podařilo chopit moci a Talia musí spolu s matkou uprchnout do vzdálené provincie. A právě zde, v nevlídném paláci na kraji moře, Talia odhalí nejen řadu rodinných tajemství, ale potkává i melancholického chlapce, který pro ni má znepokojivé poselství o budoucnosti. Do rukou se jí navíc dostává i relikvie, která v obě ukrývá sílu prastaré hvězdy. Talia si postupně na nové útočiště zvyká a učí se naslouchat vlnám vyprávějícím dávno zapomenuté příběhy o všemocné Rahn. Krok za krokem dívka odhaluje temnou historii této bohyně a zároveň cítí, že brzy bude muset naléhavému volání moře sama odpovědět.

Vyšlo: 9. 1.; GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • J.R. Ward: Blood Fury (Black Dagger Legacy #3) … vydává Baronet
  • Genevieve Cogman: The Lost Plot (The Invisible Library #4) … vydává Omega
  • Neal Shusterman: Thunderhead (Arc of a Scythe #2) … chystá k vydání YOLI
  • Pierce Brown: Iron Gold (Red Rising Saga #4) … vydává Triton
  • Marissa Meyer: Gone Rogue (Wires and Nerve #2) … The Lunar Chronicles vydal Egmont