Vánoční soutěž o knihy – vyhodnocení

Nakladatelství Baronet, Epocha, Fortna a Mytago nám věnovala do soutěže své fantastické knižní novinky, o které jste mohli přes Vánoce soutěžit. Měli jste možnost si vybrat z těchto knih: Vyvolená, Střela, Žena s drakem a Alenčina noční můra v Říši divů. Jak soutěž dopadla a kdo si ceny odnese?

 

J. R. Ward: Vyvolená (Bratrstvo černé dýky 15)
Xcor, vůdce Bandy bastardů, odsouzený za velezradu, jíž se dopustil proti Slepému králi, čelí brutálnímu výslechu a trýznivé smrti z rukou Bratrstva černé dýky. Po životě poznamenaném krutostí a zlými skutky je smířený s osudem vojáka, lituje však jediné věci – ztráty posvátné ženy, která mu nikdy nepatřila: Vyvolené Layly.
Layla jediná zná pravdu, která zachrání Xcorovi život. Odhalením jeho oběti a skrytého původu však oba prozradí a zničí vše, co je Layle drahé – včetně role matky jejího milovaného dítěte. Na vážkách mezi láskou a loajalitou musí sebrat veškerou odvahu, aby se postavila proti jediné rodině, kterou má, za jediného muže, jehož kdy bude milovat. A přesto, i kdyby Xcor nějak dosáhl odpuštění, budou se on a Layla muset utkat s ještě větší výzvou: překlenout propast, která dělí jejich světy, aniž by vydláždili cestu do budoucna ještě větší válce, zkáze a smrti.
Do Caldwellu se vrací nebezpečný starý nepřítel, totožnost nového božstva je prozrazena a ve světě Bratrstva černé dýky už nic není jisté ani bezpečné, dokonce ani věrná láska… či osudy, které se dlouho zdály být vytesané do kamene.

 

 

 

Laurell K. Hamiltonová: Střela (Anita Blake 19)
Anita je zpátky v St. Louis a pokouší se žít normální život – což je tedy dost obtížné, když jste popravčí a kolem vás se motá snad každý nadpřirozený parchant světa. Ale někdy jsou ti parchanti vlastně fajn. Hlavně v posteli. Jenže pořád toho je hodně – a když nejste ve smrtelném nebezpečí, jsou tu společenské povinnosti, večírky, školní besídky. A to nemluvíme o situaci, kdy se všechno smrtelně nebezpečně pomíchá.
A tak Anita zjišťuje, že je vržena do víru událostí kolem tygrodlaků a záhadných Harlekýnů. Je třeba udělat ve městě pořádek. A když se ten pořádek týká kožoměnců, jer jasné, že bude třeba ukázat nejen holou kůži, ale i zuby. Láska je sice mocná čarodějka, ale i tak budou ulice St. Louis brzy možná opět plné krve…

 

 

 

Františka Vrbenská, Zuzana Hloušková (eds.): Žena s drakem
Žena s drakem představuje pestrou paletu všemožných fantastických žánrů a čtenáři se mohou těšit na zajímavé hrdinky i hrdiny, kteří se vymykají známým klišé a oplývají mocí svobodně jednat, chránit i ničit. Jako v každém svazku i v tomto najdete 13 povídek a také přiložených 13 speciálních výkladových karet, pro jejichž ilustrace byly výtvarníkovi Jaroslavu Svobodovi inspirací samotné povídky a podoba autorek.
Do třetího svazku přispěly tyto české a slovenské autorky: Petra Neomillnerová, Zuzana Koubková, Vendula Brunhoferová, Kristina Haidingerová, Jela Abasová, Scarlett Rauschgoldová – Darth Zira, Dana Krejčová, Petra Slováková, Anna Šochová, Tereza Matoušková, Zuzana Droppová, Petra Machová, Edita Dufková.

 

 

 

Jonathan Green: Alenčina noční můra v Říši divů
Mnoho let po událostech Alenčina dobrodružství v Říši divů a za zrcadlem se Alenka ocitá zpět v Říši divů. Je na ní, aby zachránila svět hracích karet a mluvících zvířat od stále více a více pomatené Srdcové královny.
Co by se stalo, kdyby se Alenka nenapila z lahvičky popsané cedulkou “Vypij mě“, nebo kdyby si nedala s Kloboučníkem, Březňákem a Sedmispáčem čaj? Nyní to můžeš zjistit! V knize totiž budeš právě ty rozhodovat, kterou cestou se Alenka dá, které riziko podstoupí a se kterými podivnými obyvateli říše divů bude bojovat. Jsi připraven znovu vstoupit do králičí nory?

 

 

 

Soutěžní otázky:
1. Kolik soutěží jsme v roce 2017 na webzinu Děti noci uspořádali?
a) 27
b) 30
c) 33

2. Kolik článků celkem (k 18. 12. 2017) visí na webzinu Děti noci k přečtení?
a) víc jak 3000
b) víc jak 4000
c) víc jak 5000

3. Kdo byl šéfredaktorem Dětí noci před Renčou?
a) Dark Knight
b) Kuchy
c) Antrey

4. Kdo ze současných redaktorů Dětí noci je spolupořadatelem Horrorconu?
a) Kometa
b) Kristina
c) Lea

5) Které redaktorky už několik let připravují pro Děti noci měsíční přehledy knižních novinek v angličtině?
a) Renča a Suzanne
b) Sevia a Axia
c) Sevia a Renča

 

Správné odpovědi: 1c, 2b, 3a, 4b, 5b

 

Do soutěže přišlo celkem 25 odpovědí, z toho 15 správných.

Vylosovány byly: O. Réblová z Přerova, J. Hrabošová z Křemýže, M. Maršíková z Teplic a M. Urbanová z Hatě.

Blahopřejeme.