Nové knihy v angličtině za září 2017

V září se na zahraničním knižním trhu urodilo na šedesát nových titulů z žánru paranormální fantastiky psané v angličtině. S Axií přinášíme výběr deseti z nich a nechybí ani přehled novinek ze sérií vydávaných v češtině.

 

Keri Arthur: Ashes Reborn

Čtvrtý díl urban fantasy série.
Emberly – fénixovi schopném převzít lidskou podobu – dochází čas. Nebezpečný vůdce vzbouřenců hrozí, že ze se nezastaví před ničím, dokud nezíská informace o viru získaném z krve upírů. Emberly se se svým parťákem Jacksonem musí rozhodnout, komu věřit, a mrtví přibývají. Když se na veřejnost dostane utajená informace a jejich bezpečí je v ohrožení, Emberly se potvrdí její podezření – mají na své straně zrádce.
Konečná bitva se blíží a Emberly musí povolat veškeré posily – jinak jí nezbude než sledovat, jak se svět obrací v popel…

Vyšlo: 5. 9.; GR

 

 

Stephanie Burgis: Snowspelled

První díl romanticko-historické fantasy série The Harwood Spellbook.
V Anglandu i v osvíceném věku, jakým je 19. století, stále platí, že pánové se věnují magii, zatímco dámám jsou vyhrazeny praktičtější činnosti (například politika). Cassandra Harwoodová ovšem nikdy nehrála podle pravidel, a proto se před čtyřmi měsíci stala vůbec první kouzelnicí. Nyní se však ocitá v opravdu nemilé situaci. Spolu s rozhádanými kouzelníky, manipulativními političkami, komplikovanou rodinou a teď už bývalým snoubencem zůstala uvězněná na společenském večírku v elfím údolí. To nejhorší však číhá za okny domu jejích hostitelů. Ve sněhu tam na ni čekají mocní a nenávistní elfové – a Cassandra přišla o svoji čarovnou moc. Nezbývá jí než pořádně zariskovat a mobilizovat přitom veškerou vnitřní sílu, aby se z nemilé situace dostala a mohla být znovu šťastná.

Vyšlo: 4. 9.; GR

 

 

Heather Fawcett: Even the Darkest Stars

První díl young adult fantasy série.

Kamzin se odjakživa toužila stát královskou průzkumnicí, jedním z elitních horolezců, kteří mapují chladnou hornatou Říši a sledují její nepřátele. Ví, že by mohla být nejlepší ze všech, kdyby jí dali šanci.

Vše se ale změní, když do její vesnice dorazí tajuplný a excentrický River Šara, ten největší průzkumník ze všech, a chce pro svou expedici najmout právě Kamzin – a ne její starší sestru Lušu, jak všichni očekávají. Kamzin má tak šanci dokázat, že na to má – přestože Riverova mise za nalezením vzácného talismanu obnáší i vyšplhat na tu nejvyšší a nejnebezpečnější horu Rakšu. A k tomu se Luša vydá na svou vlastní misi na Rakšu s Riverovým rivalem, který touží Rivera porazit. Kamzin se musí rozhodnout, co je pro ni důležitější: ochránit svou sestru před nebezpečím hory, nebo ji do úsvitu porazit.

Vyšlo: 5. 9.; GR

 

 

Eric Flint, Alistair Kimble: Iron Angels

Bizarní případ únosu přivede zvláštního agenta Jaspera Wildeho do tajuplného chicagského podsvětí plného podivného náboženského kultu, ještě podivnějších zločinců a prastarého zla. Jasper se coby agent Oddílu pro vědecké anomálie zajímá o případy, které mohou ohrozit národní bezpečnost. Zmrzačená mrtvola nalezená na místě únosu má nejspíš spojitost s podivným náboženským kultem. Další vyšetřování však odkrývá ještě více tajemství. Agenti svá zjištění konzultují s vědci i teology, nikdo však nemá žádné vysvětlení. Brzy propuká válka kultů a agentu zjišťují, že se v podsvětí probudilo něco velmi prastarého, velmi zlého a možná i velmi, opravdu velmi nepozemského.

Vyšlo: 5. 9.; GR

 

 

S.D. Grimm: Summoner

Allie si nikdy nedokázala představit, jak vážné následky pro ni může mít nevinný návrh nejlepší kamarádky, aby spolu s jejich partou vyrazila na hřbitov hrát zvláštní hru. Allie při ní totiž nejen dokáže najít mrtvé, ale umí i přivolat jejich duše. A jedna z nich po ní žádá víc, než je Allie ochotná dát. Naštěstí je tu Cody Burkhart, kluk od vedle, který může být klíčem k její záchraně. Pomáhá Allie vyrovnat se se smrtí matky, ale jako její nově přidělený Strážce má také za úkol chránit ji před nebezpečnými a pomstychtivými přízraky. Jenže i Cody má pěknou řádku svých vnitřních démonů a začíná se Allie spíše stranit. Úplněk a zároveň jejich společná jediná šance na úspěšné zlomení Alliny kletby se však nezadržitelně blíží a na Codym zůstává, aby se odhodlal k té největší oběti ze všech.

Vyšlo: 4. 9.; GR

 

 

Kat Howard: An Unkindness of Magicians

V samém srdci New Yorku se skrývá temné tajemství. Město, kde magie kontroluje doslova vše, se začíná potýkat s nebezpečným poklesem jejího množství a síly. Kouzla se pomalu vytrácejí a nikdo netuší, kdo nebo co za tím stojí. Nikdo kromě Sydney – mladé, do té chvíle dočista neznámé, ale neuvěřitelně nadané kouzelnice se vzácnou mocí, jaká se neobjevila už po celá desetiletí. Právě Sydney může být tím jediným člověkem schopným zastavit zlo, které magii oslabuje. Jenže ona sama má docela jiné plány. Nechce pomáhat celému zavedenému a zkorumpovanému systému, jejím cílem je ho naopak rozvrátit a dočista zničit. Strávila totiž velice nepříjemný čas v Domu stínů, vězení sloužícímu k tomu, aby mocní jejího světa mohli kontrolovat magii za pomoci nedobrovolných obětí od jiných kouzelníků…

Vyšlo: 26. 9.; GR

 

 

Meg Kassel: Black Bird of the Gallows

Angie Dovagové začíná být jasné, že Reece Fernandez je něco víc než jenom vysoký, pohledný atlet, kterému padají spolužačky k nohám. Ani v těch nejdivočejších snech by si však nedokázala představit, že právě jeho přítomnost může předznamenávat tragédii, která zdevastuje celé její malé městečko. Když se však na ni pokusí zaútočit cosi nadpřirozeného, Angie se rázem otevřou oči a je vtažena do nelítostné bitvy mezi dobrem a zlem. A přesně uprostřed toho všeho stojí Reece a není to tak úplně člověk. K tomu všemu Angie přichází i na něco, co většina místních netuší – její domov skrývá velké tajemství, které může brzy všechny stát život. Jenže ani tím její problémy ještě nekončí. Mnohem horší a nebezpečnější se zdá být skutečnost, že se pomalu, ale nevyhnutelně začíná zamilovávat do zvěstovatele smrti.

Vyšlo: 5. 9.; GR

 

 

Louisa Morgan: A Secret History of Witches

Prastaré a mocné kouzelnické umění se v jejich rodině předávalo z matky na dceru po dvě dlouhá století. Tato tradice byla udržována až do chvíle, kdy se hlava rodu Ursula obětovala pro své blízké a veškerá magie zdánlivě zemřela spolu s ní. Přesto ani poté její potomci nepřestali dodržovat staré zvyky a praktikovat zažité rituály. A jednoho dne Ursulina mladičká vnučka vstoupila do čarodějného kruhu a magie začala znovu proudit. A Secret History of Witches je napínavým příběhem, který se začíná odehrávat v 19. století v magické Bretani a končí v Londýně během těžkých zkoušek druhé světové války. Sleduje pět generací čarodějek a vykresluje jejich osudy včetně mnoha nelehkých situací, při nichž se každá z nich musela pečlivě rozhodnout, jak daleko je ochotná zajít při ochraně rodiny, dědictví i celé naší budoucnosti.

Vyšlo: 5. 9.; GR

 

 

Margaret Rogerson: An Enchantment of Ravens

Isobel je nadaná malířka portrétů, jejíž služby využívají nebezpeční klienti: podlé nebezpečné bytosti, které nesmějí péct chleba, tkát látky ani přiložit pero k papírů, aniž by se neproměnily v prach. Po umění lidí přímo baží a Isobeliny malby jsou v jejich řadách vysoce ceněné. Jenže když se na ni obrátí první klient královské krve – Rook, podzimní princ – Isobel udělá strašlivou chybu. V očích mu zobrazí zármutek smrtelníků – slabinu, která ho může stát život.

Rozzuřený a zničený Rook ji unese do země podzimu, kde ji čeká soud za její zločin. Kouzelné bytosti kvůli jejímu obrazu nyní čelí hrozbě, s jakou se nesetkali jedinkrát za tisíce let svých životů: Isobeliny portréty v nich probouzejí cit.

Vyšlo: 26. 9.; GR

 

 

Nalini Singh: Archangel’s Viper

Desátý díl paranormální série Guild Hunter.

Holly Changová, kdysi zlomená dívka známá jako Smutek, nyní pátrá v temném podsvětí města po andělích. Hledají ji, a ne kvůli jejím pochybným spojencům, ale kvůli neznámé moci, jež jí proudí žilami. Po útoku šíleného archanděla jí zůstala krvežíznivost upíra, schopnost zhypnotizovat svou oběť a moc proměnit ji svým kousnutím. A teď na její hlavu někdo vypsal odměnu.

Venom je jedním z osobních strážců archanděla Rafaela a je stejně nebezpečný jako svůdný. Staletí starý upír s řezáky plnými jedu smrtelnějšího než Hollyin. Jenže i kdyby Venom dokázal Holly ochránit od jejích lovců, možná před ní nedokáže ochránit sám sebe – protože ta podivná, nebezpečná moc ukrytá v hlubinách Holly se probouzí… A nikdo není v bezpečí.

Vyšlo: 26. 9.; GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Sarah J. Maas: Tower of Dawn (Throne of Glass #6) … vydává CooBoo
  • Leigh Bardugo: The Language of Thorns: Midnight Tales and Dangerous Magic … vydává Fragment