Nové knihy v angličtině za červen 2017

V červnu se na zahraničním knižním trhu urodilo na třicet nových titulů z žánru paranormální fantastiky psané v angličtině. S Axií přinášíme výběr osmi z nich a nechybí přehled novinek ze sérií vydávaných v češtině.

 

 

Emily Arsenault: The Leaf Reader

Marnie Wellsová moc dobře ví, že působí jako podivínka, ale nemůže za to. Její bratr je neustále v problémech a babička, která ji vychovává od doby, co se její matka přestala starat, bývá hodně excentrická. Ale má to i své výhody. Nikdo z jejího okolí se ani nepozastaví nad tím, když Marnie najde starou knihu o věštění z čajových lístků a rozhodne se ji používat. Vždyť o nic nejde. Jenže potom ji školní basketbalová hvězda požádá o sezení. Matt totiž začal dostávat podivné zprávy od někoho, kdo tvrdí, že je jeho nejlepší kamarádka Andrea, která ovšem před časem záhadně zmizela. Marnie souhlasí, jenže z věštění vyplyne, že by se sama měla mít před Mattem na pozoru. Ocitá se proto před nebezpečnou volbou – má začít věřit svým schopnostem, anebo naslouchat citům, které k Mattovi začíná cítit?

Vyšlo: 13. 6.; GR

 

 

 

Callie Bates: The Waking Land

Lady Elanna Valtaiová byla vždy slepě oddaná králi, který ji vychoval jako vlastní dceru. Jenže král za podivných okolností zemře a Elanna je obviněna z jeho vraždy. Nezbude jí tedy nic jiného, než co nejrychleji uprchnout zpět do své rodné země plné kouzel a magie. Tady se znovu setkává se svým pravým otcem, kterého ovšem považuje za zrádce a vyvrhele. A také zde čelí pravdě o vlastních schopnostech a přírodních silách, které vždy považovala pouze za smyšlené báchorky. Ani jiný svět ji však nezachrání před pomstou králových lidí. Elanna je proto nakonec přinucena vést povstání proti zemi, které kdysi přísahala svou věrnost. Uvězněna mezi dvěma světy a svými protichůdnými pocity, musí nyní sebrat veškerou odvahu a pokusit se postavit čelem vlastnímu osudu.

Vyšlo: 27. 6.; GR

 

 

 

Jeaniene Frost: The Sweetest Burn

Dech beroucí druhý díl paranormální romantické série Broken Destiny.
Dobít nadpřirozený svět se ukázalo být mnohem snazší než vyléčit zlomené srdce. Vítězství však z Ivy učinilo cíl pomsty, proto se musí znovu spojit s nebezpečným – a nebezpečně svůdným – Adrianem. Ivy neví, co bude těžší – najít posvátnou zbraň, která opraví bortící se zdi mezi světem démonů a lidí, nebo odolat Adrianovi, který se rozhodl, že Ivy bude stůj co stůj jeho.

Vyšlo: 27. 6.; GR

 

 

 

Daryl Gregory: Spoonbenders

Rodina Telemachových je známá svými vystoupeními plných nevysvětlitelných jevů. Teddy je hlavou klanu s nadpřirozenými schopnostmi, jež on pouze předstírá. Maureen je astrální projektorka, Irene lidský detektor lži, Frankie ovládá telekinezi a Buddy je věštec. Jedné noci se však jejich moc nedostaví a rodina se na dlouhá léta odstěhuje do Chicaga. Jenže se objeví hned trojitá hrozba – CIA, mafie a nevěřící skeptik. Rodina se musí spojit, aby se hrozbě dokázala postavit.

Vyšlo: 27. 6.; GR

 

 

 

Seanan McGuire: Down Among the Sticks and Bones

Druhý díl YA série Wayward Children.
Dvojčatům Jack a Jill bylo sedmnáct, když společně našly cestu zpět z jiného světa. Na naši realitu si však, tak jako mnoho jiných dětí s podobným zážitkem, nedokázaly přivyknout, a proto skončily v internátu Eleanor Westové. Co ale těmto událostem předcházelo? Jacqueline byla odmalička perfektní dcerou své matky – zdvořilá, tichá a oblékaná jako princezna. Jillian byla vždy perfektní dcerou svého otce – odvážná a se smyslem pro dobrodružství. On sám by sice dal přednost synovi, ale osudu přeci nelze poručit. Oběma dvojčatům bylo pět, když si uvědomily, že dospělým nelze věřit. Ve dvanácti objevily tajemné schody, které je dovedly až do země naplněné magií a šílenými vynálezy. Žádná předstíraná rodičovská láska je nemohla připravit na tohle místo, kde poprvé dostaly možnost volby…

Vyšlo: 13. 6.; GR

 

 

 

Nalini Singh: Silver Silence

První díl paranormální romantické série odehrávající se ve světě psyů.
Sebeovládání. Přesnost. Rodina. To jsou principy, kterými se Silver Merchantová řídí. V době, kdy se jen hrstka odvážných snaží spojit rozdělený svět, hraje Silver zásadní úlohu jako ředitelka sítě mezinárodní pomoci. Chaos a divokost je to poslední, co teď potřebuje. Jenže přesně to představuje Valentin Nikolajev, alfa medvědů ze StoneWateru.
Valentin ještě nikdy nepotkal zajímavější ženu. Přestože Silver žije v Tichu – svou mysl udržuje prostou jakýchkoli emocí – cítí z ní Valentin náznak ohně. Když se neznámému asasínovi málem podaří Silver otrávit, začíná toho být v sázce až příliš. A Silver se ocitá v srdci mocného medvědího klanu.

Vyšlo: 13. 6.; GR

 

 

 

Neal Stephenson, Nicole Galland: The Rise and Fall of D.O.D.O.

Strhující a komplexní thriller z blízké budoucnosti, jenž spojuje prvky historie, vědy, magie, záhad, intrik a dobrodružství, aby zpochybnil úplné základy moderního světa.
Když Melisanda Stokerová, lingvistka a odbornice na jazyky, náhodou potká agenta vojenské zpravodajské služby Tristana Lyonse, je to začátek událostí, které změní jejich životy i dějiny lidstva. Tristan chce, aby Mel přeložila staré dokumenty, jejichž obsah by otřásl světem. Dokazují, že magie tu po staletí existovala a byla praktikována. Jenže průmyslová revoluce a vědecké objevy oslabily její moc a uvrhly mágy do nebezpečí. Magie zmizela roku 1851, po světové výstavě průmyslu a kultury v Londýně. A Tristan chce zjistit proč. Dokumentační organizace diachronických operací – D.O.D.O. – stojí před těžkým úkolem: vynalézt přístroj, který dokáže přivést magii opět k životu… a trochu si přitom pohrát s historií. Jenže jakkoli zná Tristan veškerá zákoutí vědy a průmyslu, zapomíná na nestálou a zrádnou povahu lidských srdcí.

Vyšlo: 13. 6.; GR

 

 

 

Sarah Tolcser: Song of the Current

První díl YA série Song of the Current.
Caroline Oresteia je předurčena řece. Říční bůh po generace promlouvá ke členům její rodiny a bezpečně provází jejich lodě na nespočetných cestách. Jako sedmnáctiletá Caro strávila už několik let nasloucháním vodě v očekávání, že ji bůh osloví. Jenže její jméno zatím nebylo vyřčeno a existuje šance, že ani nikdy nebude. Když jejího otce zatknou za to, že odmítl přepravit na své pramici tajemný náklad, Caro se odhodlá přestat čekat a souhlasí s tím, že náklad doručí výměnou za jeho propuštění. To ale ještě netuší, do jak velké pavučiny lží a politických machinací se zaplete. Pronásledují ji nebezpeční piráti a jejím jediným spojencem se zdá být arogantní kurýr. Sázky jsou vysoké a Caro stojí před rozhodnutím, zda si nakonec zvolí život, který vždy chtěla, nebo budoucnost, jakou si nikdy nedokázala představit.

Vyšlo: 6. 6.; GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Victoria Schwab: Our Dark Duet (Monsters of Verity #2) … vydává CooBoo
  • Richelle Mead: Midnight Jewel (The Glittering Court #2) … vydává Domino
  • Diana Gabaldon: Seven Stones to Stand or Fall (Outlander) … vydala Plejáda, nyní vydává Omega
  • Ben Aaronovitch: The Furthest Station (Rivers of London #5.7) … vydává Argo