Předplaťte si Ženu se sovou (PR)

Nakladatelství Fortna chystá čtenářům na letní prázdniny pořádnou porci fantastiky v podobě antologie Žena se sovou. Je to druhý svazek ze zamýšleného čtyřdílného souboru. Vydání předchází předplatitelská kampaň, svou podstatou založená na metodě crowdfundingu. Opět si tedy budete moci knihu pořídit s předstihem a spoustu bonusů k tomu navíc!

Pro krátké připomenutí – v čem tedy spočívá myšlenka celého projektu Lehké fantazijno? Jde o záměr vydat antologii fantastiky, do níž se zapojily české i slovenské autorky s cílem sestavit reprezentativní a co nejrozmanitější výbor z díla předních i začínajících spisovatelek fantastiky. A protože každá správná antologie potřebuje nějaký klíč, naše pracuje s motivy tarotových karet. U Ženy se sovou je to konkrétně karta Tajemství, vyobrazená jako žena se sovou. Sova – to je noční čarodějka. Jako totemový průvodce symbolizuje hluboký vhled, moudrost a znalost. Má schopnost podívat se na svět z druhé strany a vysokou citlivost. Sovy jsou spojovány s tajemstvím, soumrakem a magií v mnoha koutech světa. V některých kulturách jsou mylně dávány do spojení se zlem a neštěstím a vnímány jako nositelky špatných zpráv, předzvěsti smrti a ztrát. Pravda je taková, že sova právě skrze vlastní temnotu umožňuje přístup k využití nejvyšší moudrosti. Zlepšuje intuici a schopnost „vidět“ věci, které normálně vidět nejsou, a odhalit souvislosti, které jiným unikají.

Druhý svazek antologie bude opět obsahovat 13 povídek reprezentujících žánrovou pestrost literární fantastiky (fantasy, sci-fi, horor, postapo, humor, alternativní historie aj.) a zároveň zobrazujících schopnost hrdinek i hrdinů vidět skryté věci a souvislosti.

Na koho se můžete těšit? Tady je výčet autorek a jistě si mezi nimi najdete tu svou:
Martina Bellovičová: O pár kroků blíž
Kateřina Foltánková: U Gutenberga!
Lívia Hlavačková: Dieťa stepi
Blanka Jirušková: Hvězdář se dívá nahoru
Daniela Kovářová: Běžící muž
Miroslava Kvášová: Sněžná paní
Jitka Ládrová: Ornáda
Věra Mertlíková: Lektvar správných žen
Iva Mrkvičková: Sver
Jana Rečková: Kamarádky navždycky
Katarína Soyka: Slučka
Ludmila Vaňková: První rychlost
Františka Vrbenská: Zlaté mlhy na pobřeží

Editorkami svazku jsou opět Františka Vrbenská a Zuzana Hloušková, které se dlouhodobě pohybují na scéně české fantastiky a díky svému přehledu i publikačním zkušenostem jsou zárukou dobrého vkusu, takže se můžete těšit na kvalitní četbu. Předmluvu přislíbil Martin Fajkus, šéfredaktor časopisu Pevnost, a doslov Alexandra Pavelková, vůdčí osobnost slovenského Fandomu.

I druhý svazek doprovází sada 13 speciálních výkladových karet, vytvořených tak, aby seděly k povídce i k podobě samotné autorky. Všechny čtyři svazky dají dohromady 52 karet – celou výkladovou sadu, proto také přiložený leták obsahuje základní návod k jejich výkladu. Autorem originálních ilustrací je hradecký výtvarník, mykolog, publicista a mystifikátor Jaroslav Svoboda. Obálku ilustrovala Jana Maffet Šouflová a opět můžete ve vyobrazení skupiny velmi zvláštních spisovatelek hledat celou řadu skrytých i zjevných vtípků. Kniha bude mít i tentokrát formát B6, přibližně 350 stran, pevnou vazbu, barevnou obálku a černobílé ilustrace uvnitř.

Naše Nakladatelství Fortna je sice mladé, byť navazuje na letitý Spolek přátel krásného slova z Hradce Králové, přesto se zatím zhostilo garance celého záměru se ctí a nyní dokonce přichází s vlastním e-shopem. Předplatitelskou kampaň tudíž nepovedeme prostřednictvím portálu Startovač, jako tomu bylo v případě Ženy se lvem, ale využijeme potenciálu vlastních webových stránek. Knihu máme v předprodeji v e-shopu.

Předplatíte-li si Ženu se sovou, získáte ji dříve než v běžných obchodech, a navíc vám dorazí přímo domů. A proč volíme opět crowdfunding? Protože každý z vás tak může přispět na náš slibně se rozvíjející projekt a ještě ke své knize dostat i bonus (nebo bonusy) z pestré nabídky. Kromě dárků s motivem sovy pro vás chystáme i předměty, které vyrobily samy autorky, či jejich dříve vydaná díla a další zajímavosti. Tak neváhejte a mrkněte k nám do obchodu (viz produkty na pravém panelu). Uvidíte, že se tam najde pro každého něco!

Pokud se podaří dosáhnout cílové částky, v což pevně doufáme, kniha vyjde ještě před letními prázdninami a obohatí tak obsah kufru třeba na dovolenou. Samozřejmě platí, že čím víc peněz se vybere, tím vyšší náklad a kvalitnější vydání si naše nakladatelství může dovolit a tím sladší budou i vaše odměny. Nakonec, na odměňování sebe sama je vždycky vhodný čas, že? Takže je to na vás!