Soutěž o knihu Všichni ptáci na nebi – vyhodnocení

Nakladatelství Host nám věnovalo do soutěže knihu Všichni ptáci na nebi, temně zábavný příběh o střetu magie s technologií, o životě a lásce ve světě stojícím na pokraji apokalypsy, který před týdnem obdržel americkou cenu Nebula za nejlepší román žánru sci-fi a fantasy roku 2016. Soutěž včera skončila. Ke komu kniha poputuje?

 

Anotace:
Poté co se na střední škole cesty Patricie Delfinové a Laurence Armsteada za podivných okolností rozdělily, ani jeden z nich nečekal, že toho druhého ještě někdy uvidí. Koneckonců, když jeden získá magické schopnosti a druhý sestrojí dvouvteřinový stroj času, lze očekávat, že jim to oběma pořádně zamíchá životem.

Ale teď jsou dospělí, žijí v Mekce hipsterů San Francisku a svět kolem nich se rozpadá. Laurence je konstruktérský génius pracující na odvrácení globální katastrofy prostřednictvím technologických zásahů. Patricia absolvovala Eltisleyský labyrint, tajnou čarodějnickou akademii, a spolu s dalšími mágy bojuje proti neduhům, které ohrožují nemocnou společnost. Laurence s Patricií nemají ani tušení, že něco většího než oni sami, co začalo před lety v jejich dětství, je odhodláno svést je dohromady — aby svět zachránili, nebo aby jej ponořili do ještě větší temnoty.

 

 

Soutěžní otázky:
1) Kdo knihu Všichni ptáci na nebi přeložil do češtiny?
2) V kterém roce vyšla kniha Všichni ptáci na nebi poprvé v originále?¨
3) Která kniha nakladatelství Host obdržela Cenu Akademie SFFH za rok 2016 v kategorii nejlepší fantasy a horor?

 

Správné odpovědi:
1) Milan Pohl
2) 2016
3) Všemi dary obdarovaná

 

Do soutěže přišlo celkem 28 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla: D. Jeřábková z Brna.

Blahopřejeme.