Soutěž o Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti – vyhodnocení

Nakladatelství Jota nám věnovalo do soutěže fantasy román Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti Ransoma Riggse, jehož filmová adaptace před pár dny vplula do kin. Soutěž včera skončila. Kdo si knihu odnese?

riggs_sirotcinec_film

 

Anotace:
Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. Strašidelný příběh je prostě jako dělaný pro filmového mága Tima Burtona.
To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu.
Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství.

 

Soutěžní otázky:
1) Kolik má série Sirotčinec slečny Peregrinové celkem dílů?
2) Kdo ve filmu ztvárnil roli slečny Peregrinové?
3) V kterém roce vyšla kniha Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti v nakladatelství Jota poprvé?
4) Kdo knihu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti přeložil do češtiny?

 

Správné odpovědi:
1) 3
2) Eva Green
3) 2012
4) Bronislava Grygová

 

Do soutěže přišlo celkem 80 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla: K. Málková z Prahy 6.

Blahopřejeme.