Seriálový přehled podzimu 2016

Podzimní seriálová sezóna už nám pomalu začala, tak se podívejme, co a kdy nás z žánru fantastiky čeká. Loučit se budou The Vampire Diaries a Teen Wolf, novinkami jsou Van Helsing, Luke Cage a Aftermath. Některé seriály, na které jsme byli zvyklí, že se začínají vysílat na podzim, byly odsunuty na začátek roku 2017, mimo jiné Grimm nebo The Originals.

From Dusk Till Dawn
Premiéra: 6. 9. 2016
Stanice: El Rey
Řada: 3.
Robert Rodriguez se vrací na televizní obrazovky se seriálovou adaptací svého kultovního filmu Od soumraku do úsvitu.

 

 

American Horror Story
Premiéra: 14. 9. 2016
Stanice: FX
Řada: 6.
Šestá řada AHS je parodií na dokumentární seriály. Hlavní hrdinka Shelby žije s manželem Mattem v prokletém domě umístěném v tom samém lese, kde se ocitla děcka z Blair Witch.

 

Z Nation
Premiéra: 16. 9. 2016
Stanice: Syfy
Řada: 3.
Skupina přeživších musí najít možný lék na zombie nákazu. Jenomže ten, kdo jej má, lidsko-zombie hybrid jménem Murphy, nemusí být ochoten spolupracovat.

 

Lucifer
Premiéra: 19. 9. 2016
Stanice: Fox
Řada: 2.
Lucifer vypráví příběh znuděného Satana, který opustí svůj trůn a usadí se v současném Los Angeles, kde založí noční klub. Ve druhé sérii na scénu přichází Luciferova matka, kterou hrdina pekelně dlouho neviděl.

 

Van Helsing
Premiéra: 23. 9. 2016
Stanice: Syfy
Řada: 1.
V novém seriálu stanice Syfy se v dystopické budoucnosti setkáme s Vanessou Helsingovou. V hlavní roli ženy vzdáleně příbuzné se slavným Abrahamem uvidíme Kelly Overton, již můžete znát například ze seriálu Pravá krev (True Blood). Příběh se bude odehrávat v blízké budoucnosti ovládané upíry. Vanessu lidé vzkřísí, aby je vedla v boji proti nemrtvým. A tahle Helsingovic holka má mimochodem schopnost proměnit upíry zpět v lidi – kousnutím.

 

Once Upon a Time
Premiéra: 25. 9. 2016
Stanice: ABC
Řada: 6.
Storybrooke se stane útočištěm pro uprchlíky ze Země nevyprávěných příběhů. Z Reginy a Zeleny se stanou spolubydlící a Rumple se snaží osvobodit Belle z kletby spánku.

 

Aftermath
Premiéra: 27. 9. 2016
Stanice: Space
Řada: 1.
Rodina Copelandových bojuje o přežití v době, kdy se civilizace ocitla po apokalypse na pokraji konce světa. Hrdinové musí čelit nejen silným bouřím, zemětřesením a epidemiím, ale také nadpřirozeným stvořením.

 

Luke Cage
Premiéra: 30. 9. 2016
Stanice: Netflix
Řada: 1.
Třetí ze série marvelovských seriálů (kromě něj Daredevil a Jessica Jones). Hlavním hrdinou je Luke Cage, který po sabotovaném experimentu získá nadlidskou sílu a nezranitelnou kůži. Stává se z něj uprchlík, který se snaží začít nový život v New York City.

 

Ash vs Evil Dead
Premiéra: 2. 10. 2016
Stanice: STARZ
Řada: 2.
Více krve, více střev, více super, to slibují tvůrci.

 

Supernatural
Premiéra: 13. 10. 2016
Stanice: CW
Řada: 12.
Dean, Mary a Cas jedou zachránit Sama. A taky se budou muset vypořádat s Luciferem. A vrátí se máma Winchesterová.

 

The Vampire Diaries
Premiéra: 21. 10 2016
Stanice: CW
Řada: 8.
Jak už bylo oznámeno, půjde o závěrečnou řadu seriálu, která bude mít 16 epizod. Hlavním úkolem Bonnie a dalších bude zachránit Damona a Enza z pohlucující temnoty.

 

The Walking Dead
Premiéra: 23. 10. 2016
Stanice: AMC
Řada: 7.
Sedmá řada neušetří hrdiny hrůz, zoufalství a bolesti. Až slzy a krev oschnou, přeživší se pokusí přijít na to, jak přežít pod vládou Negana. V roli krále Ezekiela se představí Khary Payton. Tvůrci na besedě na Comic-conu také slíbili, že romance mezi Rickem a Michonne bude pokračovat.

 

Salem
Premiéra: 2. 11. 2016
Stanice: WGN
Řada: 3.
Město čarodějnic čekají pekelné časy a se samotným ďáblem může bojovat jen ta, jež ho stvořila, Mary Sibley.

 

Teen Wolf
Premiéra: 15. 11. 2016
Stanice: MTV
Řada: 6.
Scott (Tyler Posey), Stiles (Dylan O’Brien) a zbytek bandy z Teen Wolf se šestou řadou s diváky rozloučí. Před divokým honem nikdo není v bezpečí.

 

Zdroje: serialzone.cz, IMDb.com, TVLine.com