Letopisy rodu Shannara (The Shannara Chronicles)

Letopisy rodu Shannara na COOLu začínají dnes, v pondělí 26. září ve 20.15!
První řada Letopisů rodu Shannara volně vychází z knížky Shannarovy magické elfeíny. Druhý díl původní knižní trilogie z fantastického světa Shannara poprvé vyšel už v roce 1982. Jeho autor Terry Brooks od té doby napsal více než dvě desítky dalších „letopisů“ rodu Shannara.

shannara_serial

Tisíce let po pádu lidstva jsou Čtyři země ve vážném nebezpečí. Osud světa spočívá na bedrech tří nečekaných hrdinů: elfské princezny, která sní o životě za zdmi paláce, krásné, nespoutané a lstivé lidské tulačky a křížence mezi elfem a člověkem, který nemá ani tušení o tom, k čemu byl předurčen. S pomocí posledního druida musí zastavit armádu zapovězených démonů.

Letopisy rodu Shannara je epická televizní adaptace rozsáhlé knižní fantasy ságy spisovatele Terryho Brookse. Odehrává se tisíce let v budoucnosti a popisuje dlouhé putování tří hrdinů, na jejichž bedrech spočívá osud světa. Kříženec mezi elfem a člověkem Wil (Austin Butler), elfská princezna Amberle (Poppy Draytonová) a tulačka Eretria (Ivana Baquero), kterým pomáhá poslední druid Allanon (Manu Bennett), musí zachránit starověký strom Ellcrys a zastavit armádu démonů. Jinak je se vším konec.

Tvůrci si vzali příklad z televizní verze Hry o trůny, a proto jsou Letopisy rodu Shannara volně inspirovanou adaptací předlohy. Kromě toho, že první řada vychází z děje druhé knížky, se v ní objevují i události z dalších dílů.

Natáčelo se v ateliérech v Aucklandu a v dechberoucích exteriérech novozélandské přírody, kde vznikaly i slavné filmové fantasy trilogie Pán prstenů a Hobit.

Autor knižní série Terry Brooks je jedním z producentů seriálu. Mezi dalšími producenty jsou Jon Favreau, režisér filmů Iron Man, Kovbojové a vetřelci a Kniha džunglí, nebo Jonathan Liebesman, režisér filmů Želvy Ninja a Hněv Titánů.

Info o seriálu:
Stanice: MTV
Premiéra: 5.1.2016
Délka epizody: 43 minut
Počet epizod: 10
Česká premiéra: 26. 9. 2016 na Prima COOL

Zdroj: cool.iprima.cz