Soutěž o Dva roky, osm měsíců… – vyhodnocení

Do neděle 10. 7. jste mohli soutěžit o knihu Dva roky, osm měsíců a osmadvacet nocí od Salmana Rushdieho, kterou letos vydalo nakladatelství Paseka. Ukázku najdete zde. Jak soutěž dopadla a kdo se může těšit na knihu?
Rushdie_Dva-roky

 

Anotace:
New York zasáhne katastrofální bouře a převrátí naruby město i život jeho obyvatel. Je to začátek vlny „podivna“, která změní tvář celého světa a promění ho v bojiště nadpřirozených sil. Během následujícího tisíce a jedné noci – dvou let, osmi měsíců a osmadvaceti dnů – se v zápase o všechno utká dobro a zlo, světlo a temnota. Zachrání civilizaci s jejími sny, ambicemi i obyčejnými lidskými životy princezna džinů Dunjá se svými potomky, počatými před dávnými časy a nyní povolanými do války proti zákeřným běsům? Nespoutaný příběh, inspirovaný poetikou orientálních pohádek i dobrodružných ság moderní popkultury, vyžaduje ochotu poddat se autorově bezbřehé imaginaci, svérázným způsobem však odráží i rostoucí výbušnost a nepředvídatelnost světa, který nás reálně obklopuje.

 

Soutěžní otázky:
1) Jedno z nejznámějších děl Salmana Rushdieho má podobný název jako náš web Děti noci. Jak zní český název jeho druhé knihy?
2) V které zemi se Rushdie narodil?
3) Kdo knihu Dva roky, osm měsíců a osmadvacet nocí přeložil do češtiny?

 

Správné odpovědi:
1) Děti půlnoci
2) Indie
3) Barbora Punge Puchalská

 

Do soutěže přišlo celkem 23 odpovědí, všechny správné.

Vylosována byla: M. Vlková z Kosic.

Blahopřejeme.