Nové knihy v angličtině za prosinec 2015

Prosinec přinesl na zahraniční knižní pulty na čtyřicet nových románů z žánru paranormální fantastiky. A s Axií vám přinášíme výběr deseti nejzajímavějších z nich, včetně přehledu nových titulů ze sérií vydávaných v češtině. V seriálu budeme pokračovat i v roce 2016.

 

Eve Bunting: Forbidden

Šestnáctiletá Josie Fergusonová právě ztratila oba rodiče. Nezbývá ji nic jiného, než odjet do neznámého města na severozápadním pobřeží Skotska a žít zde s tetou a strýcem. Ještě nikdy se necítila tak osamělá, její příbuzní i místní lidé jsou totiž stejně chladní a nepřátelští jako šedivé moře kolem. Jenže pak se objeví Eli. Záhadný, ale neuvěřitelně milý a pohledný kluk, který v Josie probudí touhu, jakou dosud nikdy necítila. Aby ho trochu dostala z hlasy, soustředí se na odhalení tajemství, které místní údajně skrývají. Pravda je ale hrozivější než cokoliv, co by si dokázala kdy představit.

Vyšlo 1. 12.; GR

 

Genevieve Cogman: The Masked City

Druhý díl YA série The Invisible Library.
Irene pracuje jako profesionální špiónka pro záhadnou Knihovnu, která má zájem na tom shromažďovat všemožná beletristická díla z nejrůznějších realit. Uprostřed tajné mise v alternativním Londýně je však nečekaně unesen Irenin asistent Kai, což může mít nedozírné následky pro celý svět. Jeho dračí dědictví mu totiž zajišťuje mocné nepřátele, kteří se tímto krokem rozhodli rozpoutat válku mezi silami řádu a chaosu. Snaha o jeho záchranu a odvrácení konce světa zavede Iren až do temné verze Benátek, kde se neustále odehrává slavný karneval. Tady se bude muset pustit do nerovného boje a zapojit přitom všechny svoje dovednosti – nebo čelit jisté smrti.

Vyšlo 3. 12.; GR

 

Lauren Dane: At Blade’s Edge

Čtvrtý díl urban fantasy série Goddess With A Blade.
Rowan Summerwaitová má do obyčejné ženské daleko. Její tělo slouží jako fyzická schránka pro keltskou bohyni Brigid a od mala ji vychovával První, nejstarší upír na světě a vůdce celé rasy. Rowan samotná je nadpřirozeně nadaná lovkyně, k jejíž práci patří zlikvidování každého upíra, který by se odvážil porušit staletí trvající Dohodu s lidmi. Nejnovější mise ji přivádí do Londýna, kde mimo jiné musí přijít na to, kdo se snaží zničit Hunter Corp a proč. A taky tu na Rowan čeká obávané setkání s příbuznými z manželovy strany…

Vyšlo 14. 12.; GR

 

 

Carol Goodman

Třetí díl YA série Blythewood.
Avaline Hallová netouží po ničem jiném, než si pořádně užít svůj poslední rok v Akademii Blythewood, internátní škole, kde jsou studenti trénováni k tomu, aby dokázali ochránit lidstvo před temnou magií. Jenže když dostane šanci nahlédnout do budoucnosti a zjistí, že zvrácený Judicus van Drood mobilizuje armádu, která má za úkol zničit lidský i vílí svět, její šance na klidný školní rok rázem zmizí. Pouze Ava se svými přáteli totiž může zastavit van Drooda. Kolik životů přitom ale musí být zmařeno? A jak může Ava být s láskou svého života, když vše kolem končí v troskách?

Vyšlo 1. 12.; GR

 

 

Brigid Kemmerer: Thicker Than Water

Thomas Bellweather se ještě nestihl v novém městě pořádně zabydlet, když se jeho nově provdaná matka stane obětí vraždy a otčímovi policejní kolegové se rozhodnou, že z Thomase udělají hlavního podezřelého. Nemají sice žádný solidní důkaz, jenže než se Thomas přistěhoval do Garretts Mill stala se tu všeho všudy jen jediná další vražda za celých dvacet let. Charlotte Rookerová patří mezi jedny z mála, kdo v Thomasovu nevinu skutečně věří. Její nejlepší kamarádka byla kdysi tou druhou zabitou a Charlotte by se ráda konečně dostala celé věci na kloub. Hledání odpovědí, ale může ji i Thomase přijít pěkně draho, zvlášť když dojde na odhalení tajemství, pro jehož uchování by Thomas byl ochoten i zemřít…

Vyšlo 29. 12.; GR

 

Jeannie Lin: Clockwork Samurai

Steampunkový román z prostředí dálné Číny a Japonska.
Coby léčitelka vidí Jin Soling, jak se císař hroutí a před problémy utíká k opiu. Říše se rozpadá a ocitá na pokraji války s Anglií. Avšak muž, za nějž je Soling provdaná, přichází s odvážným nápadem na záchranu.
Představitel ministerstva průmyslu Čang-wei navrhuje uzavřít spojenectví s Japonskem, jehož vědci tvrdí, že mají prostředky, které by zvrátily průběh války. Jenže Japonsko žije posledních dvě stě let v izolaci, veškeré diplomatické vztahy s říší pod nadvládou dynastie Čching dávno zpřetrhalo. Pokud Čang-wei chce získat spojence, musí se vypravit na ostrov. Japonský šogunát však o spojenectví nestojí.
Soling chce utéct před politikařením dvora a i ona se vydá do Japonska. Tam se však s Čang-weiem okamžitě ocitnou pod útokem asasínů vyslaných šógunem. V zemi plné cizinců, drceni mezi dvěma znepřátelenými zeměmi, jsou však smrtící zbraně jejich nejmenším problémem…

Vyšlo 1. 12.; GR

 

 

Lucy March: For Love or Magic

Třetí pokračování příběhu Eliot Parkerové, které nenechal její zesnulý manžel a budižkničemu nic než dům v ospalém městečku Nodaway Falls v New Yorku. S domem však přichází i jeden háček: jeho duch.
Z Nodaway Falls se vyklubalo městečko s větší než malou dávkou magie. Eliot před šestnácti lety, kdy při tragické události přišla o ty jediné lidi, na kterých jí kdy záleželo, přísahala, že svých vlastních nadpřirozených schopností už nikdy nevyužije. Jenže nečekala, že seznámení s mlčenlivým a pohledným Desmondem Lambem otřese její magií až do morku kostí. Eliot se tak ptá sama sebe: ocitlo se snad její srdce pod vlivem nějakého kouzla? Nebo se takhle pozná skutečná láska? Otázkou však je, jestli jí duch jejího manžela konečně přestane pronásledovat a dá jí tak šanci, aby s Desmondem nalezla skutečné štěstí.

Vyšlo 1. 12.; GR

 

 

Gail Z. Martin: Vendetta

Pokračování urban fantasy série zasazené do Charlestonu v Jižní Karolíne.
Někdo velmi mocný se pokouší zničit jak Sorrena, tak všechny, na kterých mu záleží. Sorren a jeho přátelé se tak ocitají v boji proti neznámému nepříteli, který disponuje silnou magií a nezměrnými zdroji.
Sorren už celá staletí maří plány mocným nesmrtelným, černokněžníkům a nadpřirozeným bytostem. Teď musí zjistit, kdo z jeho nepřátel mu je v patách, a to dřív, než nepříteli padnou za oběť nejen jeho přátelé, ale než si i za ním přijdou dokončit svou vendetu.

Vyšlo 29. 12.; GR

 

 

Jennifer Savalli: The Exorcist Who Loved Me

Ovdovělou matku Holly Archerovou by nikdy nenapadlo, že si někdy najme vymítače. Jenže výpadky vědomí, kterými v poslední době trpí, znamenají, že někdo – nebo něco – ovládá její tělo, a ona tomu chce učinit přítrž. A včera bylo pozdě.
Fešák, který se objeví u jejích dveří, je první, kdo v ní od konce jejího hrozného manželství probudil nějaký zájem. Není pro ni tak žádný problém vložit se do jeho schopných rukou. Brzy je tak z Holly vypuzena Celia, duch milenky jejího zesnulého manžela.
Law Callahan si myslel, že ho čeká jen jednoduchý případ. Předpokládal, že ráno bude zas na cestě a Holly i s jejíma pronikavýma jantarovýma očima nechá za zády. Jenže pak Holly souhlasila, že pomůže duchovi, který se odmítl uložit ke spánku, dokud nebude jeho vrah přiveden před spravedlnost.
Jak vyšetřování nabírá obrátky, stupňuje se i jiskření mezi Holly a Lawem. Ti se však od sebe liší jako voda a oheň, a to ohrožuje nejen vyšetřování, ale také jejich životy. Vrah totiž čeká na správnou chvíli, aby dokončil, co začal.

Vyšlo 29. 12.; GR

 

 

Jessica Sims: Between a Vamp and a Hard Place

Lindsey Hughesová miluje starožitnosti a je bez sebe radostí, že se může živit prodejem nemovitostí. Když pak ale její asistentka omylem a bez jejího souhlasu koupí jednu usedlost, Lindsey po ní musí tu spoušť uklidit.
Ocitá se tak v italských Benátkách a brzy zjistí, že jí patří víc, než za co (ne)smlouvala. Při úklidu hor nepořádku najde tajné schodiště, které vede k podivné rakvi… s ještě podivnějším obyvatelem.
Upír Rand FitzWulf ležel ve své rakvi po šest staletí. Teď je však vzhůru, vyhladovělý, a ve svém sklepení má nádherně vonící ženu s velmi vzácnou krevní skupinou. Naštěstí mu Lindsey může nabídnout mnohem víc: souhlasí, že s Randem poputuje Evropou, dokud nenajde toho, kdo ho proměnil. Jak se ale postupně pár sbližuje, hrozí, že bohatý upír podlehne touze po krvi – nebo snad po lásce?

Vyšlo 29. 12.; GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Rob Thurman: Nevermore (Cal Leandros #10) … vydával Fantom Print
  • Kresley Cole: Sweet Ruin (Immortals After Dark #16) … vydával Baronet
  • A.G. Howard: Untamed (Splintered #3.5) … vydává CooBoo
  • Jeaniene Frost: Outtakes From the Grave (Night Huntress #8) … vydává Fantom Print
  • J.R. Ward: Blood Kiss (Black Dagger Legacy #1) … k vydání chystá Baronet