Nové knihy v angličtině za leden 2016

I v novém roce vás vítáme do dalšího dílu našeho přehledu o novinkách na poli paranormální fantastiky v anglickém jazyce. Za leden doputovalo na regály knihkupectví na padesát nových titulů, z nichž jsme pro vás s Axií vybraly deset nejzajímavějších tipů. Nechybí přehled nových přírůstků do sérií vydávaných v českém jazyce.

 

Keri Arthur: City of Light

První díl nové urban fantasy série.
Když bomby, které ukončily válku mezi druhy, protrhly díru do zdi, která stála mezi naším světem a tím dalším, dovolily tak vstoupit do našeho světa Jiným – démonům, přízrakům a duchům, kteří si ze stínů udělali svá loviště. Nyní, o stovky let později, žijí lidé a kožoměnci pospolu v uměle ozářených městech, aby tak zabránili šíření temnoty.
Coby dehet – humanoidní rasa supervojáků, kteří ve válce téměř vymřeli – strávila Tiger svůj život v utajení. Když pak ale riskuje život, aby na okraji Centrálního města zachránila malou holčičku, zjišťuje, že dítě je jenom jedním z mnoha, které za denního světla unesl přízrak – do této chvíle nereálná představa, jež představuje nebezpečí pro všechny obyvatele.
Pokud světlo už neskýtá ochranu, nikde není bezpečno…

Vyšlo 5. 1.; GR

 

 

Alexandra Bracken: Passenger

První díl YA fantasy série Passenger.
Během jediné hrozivé noci ztratila nadějná houslistka Etta Spencerová všechno, co znala a milovala. Zásluhou tajemného cizince se neocitla se pouze míle od domova, ale i celé roky. Nicholas Carter žije na moři spokojený život, který ho drží v bezpečné vzdálenosti od mocného klanu Ironwoodů. Když ale na jeho loď přibude nečekaný pasažér, rychle si uvědomuje, že minulosti nelze uniknout. Ironwoodovi pátrají po ukradeném předmětu nesmírné ceny a jsou přesvědčeni, že ho dokáže vypátrat jen Ella. Jejich společná výprava napříč staletími a kontinenty, však nebude jednoduchá. Ve hře jsou zrádné síly, které nejen hrozí Ettu a Nicholase rozdělit, ale zároveň i zmařit jakoukoliv možnost jejího návratu domů.

Vyšlo 5. 1.; GR

 

 

Katherine Catmull: The Radiant Road

Clare Macleodová si dobře vzpomíná, jak se jako dítě bála Podivností, příběhů o magii a vílách, které jí vyprávěla matka před spaním. Clare ale už dávno není malou holčičkou a sama se naučila úzkostlivě ignorovat jakékoliv známky zvláštních sil, které by ji snad mohly obklopovat. Po létech strávených v Americe se však najednou Clare ocitá zpět v Irsku a nastěhuje se společně s otcem do osamělého domu na kopci, kde se narodila. Dům je pro ni plný vzpomínek na matku, ale i na Podivnosti. Ve snech se jí zjevuje tajemný chlapec s havraními vlasy a jedno začíná být na slunce jasné, tohle místo stále překypuje magií – temnou i světlou, a ta se nenechá jen tak zahnat do kouta.

Vyšlo 19. 1.; GR

 

 

Brenda Drake: Thief of Lies

První díl nové young adult série.
Gia Kearnsová se s kluky raději pere, než aby je líbala. Dokud z bostonské knihovny Athenaeum nezmizí pohledný Arik. Při pročítání knihy o světových knihovnách, od které zmizel, Gia nevědomky vysloví zaklínadlo, které vsaje ji i její přátele do fotografie a přenese je do pařížské knihovny, odkud je před démonem zachrání zmizelý Arik se svými ochránci – magickými rytíři, kteří chrání lidstvo před stvořeními cestujícími skrze knihy.
Ocitnout se v těch nejkrásnějších knihovnách na světě by byl pro Giu splněný sen, kdyby neměla příliš práce nejen s ochranou vlastního srdce, ale také s útěkem před čarodějem, který se vrací z vyhnanství, aby vykonal svou pomstu jak na světě magie, tak na světě lidí. Gia se tak musí rozhodnout, zda bude následovat své srdce, či svou hlavu. Musí se rozhodnout mezi světem Arika a svým domovem, a to dřív, než budou oba zničeny.

Vyšlo 5. 1.; GR

 

Alison Goodman: The Dark Days Club

První díl historicko-dobrodružné série Lady Helen o mladé a neohrožené lovkyni démonů.
Londýn. Duben 1812. V předvečer uvedení osmnáctileté lady Helen před královnu neočekávaně zmizí jedna z jejích rodinných služebných. Neohrožená Helen celou věc přirozeně nenechá jen tak být a pátrání po pachateli ji rychle zavádí až do těch nejtemnějších koutů chudinských čtvrtí města. Tady potkává lorda Carlstona, který by snad jako jeden z mála mohl dokázat zastavit únosce. Tím není nikdo jiný než skupina démonů snažící se infiltrovat nejvyšší úrovně aristokratické společnosti. Odváží se Helen požádat Carlstona o pomoc i přes jeho neblahou reputaci a neocitnou se nakonec oba díky její tvrdohlavosti a zvědavosti ve smrtící pasti?

Vyšlo 26. 1.; GR

 

 

Kristin Miller: What a Werewolf Wants

Třetí díl paranormální série o vlkodlačí smečce ze San Franciska.
Josie Coleová možná nemá štěstí v lásce, ale zato funguje jako dokonalá dohazovačka. Až si její sestra vezme muže svých snů, pro Coleovu seznamovací agenturu to bude už stý úspěšný svazek, a Josie se tak dostane do televize, což by jejímu podnikání pomohlo ještě víc.
Soukromý vyšetřovatel – a vlkodlak – Ryder McManus na manželství nevěří. Sledovat nevěrné manželky ho dostatečně poučilo, že něco jako šťastné manželství neexistuje. Nečekal ale, že svou osudovou družku, Josie, najde na svatbě svého nejlepšího přítele.
Když se Josie a Ryder potkají, zajiskří to mezi nimi. Takže zatímco se on pokouší stůj co stůj svatbu zastavit, ona je naopak odhodlaná udělat, co bude potřeba, aby si vyvolený pár užil krásný den. Jenže vše může pokazit tajemství, jež se Ryder pokusí odhalit…

Vyšlo 11. 1.; GR

 

 

Daniel Jose Older: Midnight Taxi Tango

Druhý díl urban fantasy série z New Yorku.
Carlos Delacruz balancuje na hranici mezi životem a ne-životem. Coby agent Rady nemrtvých řeší všechny problémy, které se v New Yorku týkají duchů a nemrtvých. Tentokrát si série strašlivých nadpřirozených nehod v Brooklynském Von King Parku vyžádá životy několika starousedlíků – a je nutné je vyřešit.
Když Kia poprvé Carlose potkala, byl pro ni jen cizím podivínem. Čím jsou si ale bližší, tím více Kia vidí ze světa, v němž se Carlos pohybuje. A začíná vidět duchy.
Jenže situace se začíná přiostřovat – ať už za mrtvými stojí krokoli, teprve začal…

Vyšlo 5. 1.; GR

 

 

Michelle Madow: The Prophecy of Shadows

Úvod do YA série Elementals.
Poslední, co Nicole Cassidyová čekala po přestěhování ze slunné Goergie do pochmurné Nové Anglie, je tajný spolek čarodějek v její nové škole. Navzdory pochybám o čerstvě nalezených schopnostech sem Nicole ihned zapadne a všimne si ji i okouzlující Blake. Jeho přítelkyně Danielle má ale na jejich možné sblížení docela jiný názor. Když se však na nebi poprvé po třech tisících letech objeví Olympská kometa, Nicole, Blake, Danielle a dva další členové magického kruhu rázem přicházejí na docela jiné myšlenky. Získávají sice novou netušenou sílu, kometa ale způsobí i otevření vězení, které po staletí poutalo Titány. Zůstává pouze na nich, aby společně rozluštili dávné proroctví a zachránili své město i celý svět.

Vyšlo 26. 1.; GR

 

Rita Stradling: Henchgirl

První díl YA série Dakota Kekoa.
Potomci lidí a draků – drakoni, kontrolují osmdesát procent světa. Lidé jsou nuceni se buď podřídit jejich nadvládě, nebo se stávají lovnou zvěří. Vzpoura na sebe přirozeně nenechá dlouho čekat a lidé na malém ostrůvku Mabi vyhlašují drakonům válku. Šestnáctiletá Dakota od mala vede dvojí život. Ve dne předstírá, že je člověk a navštěvuje střední školu na Mabi určenou čistě pro lidi. V noci tajně pracuje pro drakonskou mafii a využívá svůj dar  manipulace s emocemi. Ve chvíli, kdy se rozhodne zachránit unesenou kamarádku, ale rychle poznává, že nepůjde o obyčejnou záchranou misi. Její první záslužný čin po dlouhé době tak může být i jejím posledním, eskalující konflikt mezi lidmi a drakony si totiž oběti nevybírá.

Vyšlo 12. 1.; GR

 

 

Jonathan Wood: Broken Hero

Kdy si může tajný agent oddychnout? Když zrovna nemá na starosti poloboha procházejícího pubertou, pak se musí postarat o senilní mechanickou armádu nacistických odpadlíků. Nebo o smrtonosný kult z Nepálu. Nebo o problémy ve vztahu jednoho baterky žvýkajícího čaroděje.
Arthur Wllace, agent MI 37 – britské agentury pro záležitosti nadpřirozené, mimozemské a celkově podivné – musí tohle všechno vyřešit, a to dřív, než magická bomba roztrhá realitu na cáry…

Vyšlo 26. 1.; GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Darynda Jones: The Dirt on Ninth Grave (Charley Davidson #9) … vydává BETA
  • Karen Marie Moning: Feverborn (Fever #8) … vydávala Jota
  • Kevin Hearne: Staked (The Iron Druid Chronicles #8) … vydává Laser Books