Soutěž o Prince Lestata – vyhodnocení

Ve spolupráci s nakladatelstvím Práh jsme pro vás připravili soutěž o nový román ze série Upíří kroniky – Princ Lestat. Soutěž včera skončila. Jaké jsou správné odpovědi na soutěžní otázky a kdo se může těšit na knihu?

Rice_Princ-LestatAnotace:
V Princi Lestatovi, dlouho očekávaném návratu do říše Upířích kronik, znovu ožívá neodolatelný svět duchů, nejstarších a nejmocnějších sil mezi nebem a zemí. Tam patří i nezkrotný, neviditelný Amel, jehož žízeň po lidské krvi ohrožuje nesmrtelné nemrtvé po celém světě. Anne Riceová pokračuje tam, kde před více než čtvrt stoletím v mimořádně působivé Královně prokletých a Upíru Lestatovi skončila, aby vytvořila nový výjimečný okruh duchů a sil – postavy, legendu a tradici všech Upířích kronik.
Román se přesouvá ze současného New Yorku a západního pobřeží USA do starověkého Egypta, Kartága ve třetím století, Říma čtrnáctého století a renesančních Benátek.
Pohybuje se mezi světy a bytostmi všech Upířích kronik – nevynechá Louise de Pointe du Lac; věčně mladého Armanda, jehož tvář patří Botticelliho andělu; hovoří o Mekare a Maharet; Pandoře a Flaviovi; Davidu Talbotovi, upírovi a hlavním zástupci utajované Talamasky; neopomene pravé tisícileté dítě Maria a přidá spoustu nových podmanivých nadpřirozených postav. Ti všichni se setkávají v tomto obsáhlém, barvitém, ambiciózním románu, aby nakonec povstali a vypátrali, kdo (nebo co) je hlas, a odhalili, po čem touží a proč…
Zdánlivě nepřítomnou ústřední postavou, všemi postrádaným potulným hrdinou je nebezpečný rebel, psanec a naděje nemrtvých – okouzlující princ Lestat…

 

Soutěžní otázky:
1) Které další knihy kromě románu Princ Lestat dosud vyšly v češtině ze série Upíří kroniky?
2) Kteří dva herci doposud ztvárnili upíra Lestata na filmovém plátně?
3) V kterém roce vyšla kniha Princ Lestat v anglickém originále?

 

Správné odpovědi:
1) Interview s upírem, Upír Lestat, Upír s tváří anděla
2) Tom Cruise, Stuart Townsend
3) 2014

 

Do soutěže přišlo celkem 17 odpovědí, většina správných.

Vylosována byla: K. Pokorná z Prostějova.

Blahopřejeme.