Soutěž o Morphin Red – vyhodnocení

Předposlední letošní soutěž, o novinku nakladatelství Brokilon, sci-fi Morphin Red od Petra Heteši, včera skončila. Jaké jsou správné odpovědi a kdo se může těšit na knihu?

Hetesa_Morphin-Red

 

Anotace:
Úplněk zde hraje velkou roli, ale tato kniha není o žádných vlkodlacích, přestože výsledky jejich úplňkové aktivity jsou téměř shodné. Čtyři teenageři semletí ilegálním biotechnologickým výzkumem jsou uklizeni do detenčního ústavu pro mladistvé, což není zrovna ideální místo pro život, je ale docela vhodné pro pokračování nelegálního vědeckého projektu.
Baltimore vzkvétá do technologické krásy, jeho obyvatelé do biotechnologické a uvnitř městského organismu zatím dřímá bioware v nulitní konfiguraci. Dvacet let. Stačila jedna zdánlivě nevinná zmínka na blogu a z nulitní konfigurace se stává aktivní. Strůjci tehdejšího výzkumu si mysleli, že všechny stopy dokonale zametli. Stopy možná, ale své dílo ne. Vývoj událostí potom nabere takových obrátek, že si brzy uvědomí, že lavina, která byla spuštěna, se těžko zastaví před dveřmi jejich luxusních kanceláří. Na to je výsledek jejich nelegálního experimentu příliš inteligentní. Zbývá jim jediné: udělat vše pro to (bez ohledu na bankovní konta a počty mrtvých), aby nebylo naplněno přísloví: Kdo s čím zachází, tím taky schází.

 

Soutěžní otázky:
1) Jaké další knihy od Petra Heteši letos v nakladatelství Brokilon vyšly?
2) Baltimore je oblíbeným dějištěm Hetešových knih. Které jeho knize proniklo město i do názvu?

 

Správné odpovědi:
1) Stavy nestavy, bytosti nebytosti, Tekuté krystaly
2) Nevermore Baltimore

 

Do soutěže přišlo celkem 31 odpovědí, velká většina správných.

Vylosován byl Z. Loudín ze Soběslavi.

Blahopřejeme.